Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

pan_natan 13:30, 12 lip 2021

Dołączył: 24 paź 2019
Posty: 44
Na razie nic nie rób - sa upały podlewaj regularnie i koś wyżej.
Zrób dosiewke w te miejsca pod koniec sierpnia, jak nie bedzie juz takich upałów.
____________________
Mój mikro Ogródek 50m
Buko 14:20, 12 lip 2021

Dołączył: 16 kwi 2021
Posty: 14
pan_natan napisał(a)
Na razie nic nie rób - sa upały podlewaj regularnie i koś wyżej.
Zrób dosiewke w te miejsca pod koniec sierpnia, jak nie bedzie juz takich upałów.


chciałbym żeby ta trawa wyglądała za jakiś czas jak u Ciebie
zewis 14:36, 19 lip 2021

Dołączył: 03 wrz 2020
Posty: 3
Witam,

Przejrzalem ostatnie 10 stron tego watku, ale nie znajduje podobnego problemu do tego co wystepuje u mnie.
Mam duzy trawnik (2000m2) i generalnie jest ok (oprocz tego ze walcze z wiechlina jednoroczna i grzybami, bo teraz podczas ulew/podlewania wychodzi mi ich dosyc duzo).
Trawnik ma 2,5 roku. Wysiana mieszanka to Barenbrug Exclusor/Gazon Elite ( Życica trwała 30% i Kostrzewa czerwona 70%). Trawnik nawieziony na wiosne nawozem Barenbrug wiosenny. 2 dni temu wysialem troche mocznika w granulkach. Uzywam siewnika rotacyjnego Scotts PRO Turf Builder (dawka nawozu jest zawsze dzielona na pol i wysiewam na krzyz). Trawnik nigdzie nie jest spalony po wysianiu jakiegokolwiek nawozu.
Calosc jest podlewana woda ze studni glebinowej.

Od czasu do czasu pojawiaja mi sie bez zadnych wyraznych powodow plamy na trawniku w roznych miejscach. Trawa robi sie brazowawo-rdzawa.
W ubieglym roku takze mialem cos podobnego w innych miejscach na trawniku. Dodam, ze wystepuje to dosyc szybko - plama pojawa sie niespodziewanie w ciagu jednego dnia. Zdjecia obrazuja juz kilkudniowe plamy. Zaraz po ich wystapieniu kolor byl bardziej brazowawo-rdzawy. Podkreslam ta informacje o kolorze, ze wzgledu na to ze wedlug mnie nie wyglada to jakby trawa "uschla" np. z powodu suszy, czy wypalenia.

Czy ktos wie co moze byc tego przyczyna?


Gardenarium 21:29, 19 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Albo:

- nasikanie kogoś na trawnik (dziecko)?
- wylanie chemicznego płynu, który spalił trawnik
- wylanie herbicydu
- wylanie czegokolwiek to było, spaliło spłynęło i spaliło dalej
- leżał w upale jakiś przedmiot na trawniku i się nagrzał (metalowy?)

w domyśle" ktoś kto sprząta dom, potem wylewa płyn ze zmywania podłogi z cifem lub innym ajaxem na trawnik?
postaw kamerę i zobacz kto coś wylewa. Albo coś spod ziemi wypływa. A co to ja nie wiem niestety, bo nie mieszkam.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zewis 21:42, 19 lip 2021

Dołączył: 03 wrz 2020
Posty: 3
Dzieki za porade. Sprawdze opcje zwierzat.
Gardenarium 07:46, 26 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak na moje oko to nie zwierzęta, chyba że koza albo krowa, bo tylko duże zwierzę "wyleje z siebie" aż tyle płynu...

No chyba że duża suczka w typie wodołaza..(nowofundland), ale raczej suczki nie sikają naraz, tylko etapami. Tutaj ktoś wylewa naraz dużo tego. I pali trawnik.
Pomyśl co się u Was robi obecnie, może jakieś malowanko w domu albo coś innego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gruluk 13:24, 27 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2020
Posty: 3
Cześć wszystkim, na moim trawniku o który staram się dbać, pojawiły się jakiś czas temu chwasty. Czytając forum zdiagnozowałem, że to chwastnica i na wiosnę wypieliłen ją bardzo mocno, dosiałem trawę.
Okazało się, że nie wiele to dało. Miesiąc temu wertykulatoram mocno wygrabilem trawnik i jakiś czas było lepiej, ale teraz znowu jest tego więcej.

Macie jakiś sposób, żeby sobie poradzić z intruzem? Nie uśmiecha mi się zrywanie darni i ponowny wysiew.

Z góry dziękuję za pomoc.
mirkor 18:01, 29 lip 2021

Dołączył: 29 lip 2021
Posty: 1
Witam wszystkich grupowiczow. Jestem nowy na grupie i mam problem z trawnikiem. Podpowiedzcie, co mogło się stać mojemu trawnikowi ( 2000 m2 ). Do niedawna piękny, zielony, a od niedawna powstają na nim łaty z uschniętą trawą. Zaznaczam nie mam żadnych zwierząt ani robali w ziemi.
Za porady z góry dziękuję.
Gardenarium 22:47, 31 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niestety bez zdjęć porada jest niemożliwa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kamil1904 16:31, 04 sie 2021

Dołączył: 26 sie 2020
Posty: 7
Witam. Mam problem jak na zdjęciach. Plamy w kilku miejscach. Trawnik ma 9 lat i wcześniej taki problem nie występował. Regularnie nawozony i podlewamy automatycznie. Profilaktycznie zalałem Amistarem 250sc. Ci jeszcze moge zrobić ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies