Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

schwanz24 23:21, 07 lip 2022

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
sqymon2 napisał(a)
Witam

Również proszę o poradę na temat trawnika, również pojawiają się jakieś żółte plamy.
Nawóz wieloskładnikowy stosowany ostatnio ok 1 miesiąc temu, trawnik regularnie podlewany - obecnie ok 5l/m2 codziennie.

Plamy występują w największym stopniu w miejsc najbardziej nasłonecznionym, ale mam jeszcze taki pasek 3x20m wzdłuż płotu za którym jest sad i daje cień, tam jest zdecydowanie lepiej, ale pojedyncze plamki też się zdążają.
Czy to susza czy raczej jakieś robactwo w ziemi?
Problemy zaczęły się jakieś 2-3 tygodnie temu, ale były to pojedynce plamy, obecnie zdecydowanie gorzej




Trawnika nie trzeba podlewać codziennie. Raz w tygodniu podczas upałów wystarczy, oczywiście mam tu na myśli trawnik gęsty zadbany.

U ciebie to grzyb. Oprysk Magnicur Gold 50 WG lub SCORPION 325 SC lub Polyversum.
schwanz24 23:25, 07 lip 2022

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
wdak napisał(a)
Dzień dobry,
proszę o poradę. Trawa zaczęła żółknąc ok. 2 tygodnie temu. Zwierząt brak, nic nie było wylewane, tylko woda. Co może być przyczyną i jak naprawić trawnik? Zielona trawa to zdjęcie z miejsca niezażółtkniętego.


Grzyb.
marsi 18:13, 26 lip 2022

Dołączył: 27 mar 2021
Posty: 9
Witam serdecznie.
Proszę o poradę. Czy to grzyb? Dość szybko zaczyna się rozprzestrzeniać. Ściągnęłam kawałek darni, pędraków nie zauważyłam
Mam amistar. Pryskać? Co z upałami które znowu zapowiadają? Czy najpierw wygrabić porządnie?
schwanz24 21:04, 27 lip 2022

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
marsi napisał(a)
Witam serdecznie.
Proszę o poradę. Czy to grzyb? Dość szybko zaczyna się rozprzestrzeniać. Ściągnęłam kawałek darni, pędraków nie zauważyłam
Mam amistar. Pryskać? Co z upałami które znowu zapowiadają? Czy najpierw wygrabić porządnie?


Nawoziłaś trawnik? Jeśli tak, kiedy ostatni raz?
marsi 14:43, 28 lip 2022

Dołączył: 27 mar 2021
Posty: 9
schwanz24 napisał(a)


Nawoziłaś trawnik? Jeśli tak, kiedy ostatni raz?

Ostatni raz wczoraj. A wcześniej regularnie co 3 tygodnie florovit mistrzowski trawnik.
9 ar, 25 kg.
schwanz24 22:36, 28 lip 2022

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
Jeśli był nawożony to przyczyną może być;

- za mało nawozu w tym lub innych miejscach (pojawił się grzyb, a teraz dodatkowo przygrzało i się zrobiło sianko)


- za dużo nawozu w jednym miejscu (przepaliło)

- dawka nawozu OK, ale nie rozpuszczony dokładnie po rozsypaniu (powolne wypalanie)

sqymon2 06:44, 01 sie 2022

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 4
schwanz24 napisał(a)


Trawnika nie trzeba podlewać codziennie. Raz w tygodniu podczas upałów wystarczy, oczywiście mam tu na myśli trawnik gęsty zadbany.

U ciebie to grzyb. Oprysk Magnicur Gold 50 WG lub SCORPION 325 SC lub Polyversum.


Dziękuje za pomoc, porada trafiona w punkt
Zastosowałem SCORPION 325 SC i plamy zniknęły

Dziękuje!
schwanz24 23:46, 03 sie 2022

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
marsi napisał(a)

Ostatni raz wczoraj. A wcześniej regularnie co 3 tygodnie florovit mistrzowski trawnik.
9 ar, 25 kg.




Jeśli był nawożony to przyczyną może być;

- za mało nawozu w tym lub innych miejscach (pojawił się grzyb, a teraz dodatkowo przygrzało i się zrobiło sianko)


- za dużo nawozu w jednym miejscu (przepaliło)

- dawka nawozu OK, ale nie rozpuszczony dokładnie po rozsypaniu (powolne wypalanie)
rekmi 18:30, 10 wrz 2022

Dołączył: 10 wrz 2022
Posty: 1
Witam wszystkich. Obserwuję Wasze forum od dłuższego czasu i właśnie dziś postanowiłem podzielić się moim problemem dotyczącym wyglądu trawnika. Wykonałem koszenie, areację oraz dodatkowo jeszcze wygrabiłem trawnik mocno grabiami. Ponieważ sytuacja powtarza się ręce mi opadły a efekty mojej pracy poszły na marne, mnóstwo filcu, wygląd beznadzieja. Sam już nie wiem co robić, nieodpowiednia trawa, jakaś choroba czy może zła pielęgnacja, jak temu zaradzić? Proszę Was o pomoc.

tomek_lyse 12:22, 18 wrz 2022

Dołączył: 18 wrz 2022
Posty: 2
Witam całe lato bylo dobrze a ostatnimi tygodniami coraz większe placki mi się robią tak jakby od ogrodzenia szły w stronę domu. W tym miejscu trawa robi się wyraźnie słabsza i nie chce rosnąć za bardzo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies