Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

Kamil1904 16:34, 04 sie 2021

Dołączył: 26 sie 2020
Posty: 7
Kurczę nie dodały się zdjęcia
Gardenarium 19:57, 05 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem mokro i upał, zaparzyła się.
Wyżej może podnieś i kontroluj żeby nie za mokro było, też to jest niedobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kamil1904 09:32, 06 sie 2021

Dołączył: 26 sie 2020
Posty: 7
Dziękuję Pani Danusiu za radę
Dostosuje się do zaleceń i powiadomię za jakiś czas o efektach
pawus28 13:28, 16 wrz 2021

Dołączył: 16 wrz 2021
Posty: 2
Witam

Bardzo proszę o szybką diagnozę. W przeciągu 5 dni po skoszeniu na moim trawniku który wyglądał tak:
pojawiło się coś takiego:
8
Gardenarium 17:46, 16 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szybka diagnoza może być taka ale to tylko przypuszczenie:

Ktoś nie spuścił wody z węża, a była tam woda gorąca i podlał trawnik ukropem.
Szybka diagnoza inna - spalony czymś, ale czym to tylko domownicy mogą wiedzieć.
Nawóz, coś ze zmywania podłogi? tego nie wiem.

Info, że 5 dni po skoszeniu wygląda tak nijak się ma do skutków,to nie wina koszenia i koszenie może tu mieć tylko taki związek że ktoś dolewał paliwa na trawniku, rozlało mu się sporo i potem rozpuściła się benzyna i rozlała większą plamą i wypaliła. Takie możliwe scenariusze mi przychodzą do głowy.

Przeanalizuj kto kosił i co robił, znajdziesz wytłumaczenie, zawsze jest, tylko trzeba być właścieielem i wiedzieć co się robiło, bo ja nim nie jestem.

Inna opcja - coś było pryskane opryskiwaczem, a opryskiwacz nie wypłukany po randapie i też mogło wypalić.

Wyrzuć ten plastik z rabat bo to morderstwo na glebie i mikroorganizmach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawus28 22:00, 16 wrz 2021

Dołączył: 16 wrz 2021
Posty: 2
Dziękuję za odpowieďź. Pytałem o diagnozę bo mam też swoją teorie ale potrzebowałem tylko wiedzieć czy w ciągu paru dni trawa sama od siebie może się aż tak zniszczyć. To nasz pierwszy wyczekiwany trawnik i cała rodzina na niego chucha i dmucha żeby ładnie rosną zwłaszcza że kosztowało nas dużo pracy przygotowanie ciężkiej gliniastej ziemi przed wysiewem. Niestety mamy ostatnio na pieńku z sąsiadem a akurat 2 dni przed tym jak trawa zaczęła żółknąć dostał mandat po inetwencji Żony. Niestety za rękę nie złapałem ale trop ciągnie się tylko w jednym kierunku
Gardenarium 08:45, 17 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oczywiście, co to było - zrób analizę chemiczną, wykaże skład specyfiku, także załóż kamerę na domu gdyby w przyszłości się coś stało - będzie dowód.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wdak 21:26, 04 lip 2022

Dołączył: 04 lip 2022
Posty: 2
Proszę o poradę. Cenna każda informacja. Żółknący trawnik, zaczęło się pod upałach. Brak zwierząt, nikt nic nie wylewa. Co może być przyczyną? W jaki sposób go uratować?
wdak 21:56, 04 lip 2022

Dołączył: 04 lip 2022
Posty: 2
Dzień dobry,
proszę o poradę. Trawa zaczęła żółknąc ok. 2 tygodnie temu. Zwierząt brak, nic nie było wylewane, tylko woda. Co może być przyczyną i jak naprawić trawnik? Zielona trawa to zdjęcie z miejsca niezażółtkniętego.
sqymon2 06:59, 05 lip 2022

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 4
Witam

Również proszę o poradę na temat trawnika, również pojawiają się jakieś żółte plamy.
Nawóz wieloskładnikowy stosowany ostatnio ok 1 miesiąc temu, trawnik regularnie podlewany - obecnie ok 5l/m2 codziennie.

Plamy występują w największym stopniu w miejsc najbardziej nasłonecznionym, ale mam jeszcze taki pasek 3x20m wzdłuż płotu za którym jest sad i daje cień, tam jest zdecydowanie lepiej, ale pojedyncze plamki też się zdążają.
Czy to susza czy raczej jakieś robactwo w ziemi?
Problemy zaczęły się jakieś 2-3 tygodnie temu, ale były to pojedynce plamy, obecnie zdecydowanie gorzej


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies