Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

tomek_lyse 12:27, 18 wrz 2022

Dołączył: 18 wrz 2022
Posty: 2
Dodam, że w kazdym sezonie birykam sie z podobnym tematem. Jakiś czas tego nie ma a potem się pojawia w różnych porach
Hemel 10:07, 21 wrz 2022

Dołączył: 02 sie 2022
Posty: 4
Witam, niestety po wyprowadzeniu trawnika po upałach dopadło mnie coś innego. Ok. 2 tyg temu zaczęły się pojawiać plamy na trawniku. Widzę, że żółte/brązowe są źdźbła od góry. W tych miejscach trawa praktycznie nie rośnie, a obok są kawałki soczystego trawnika. Regularnie go nawożę co miesiąc (ostatnio tydzień temu Yara Vila jesienny do trawnika siewnikiem ręcznym- tym zielonym). Myślałem że to kwestia braku składników odżywczych, ale po nawożeniu jest jeszcze gorzej. Czy to choroba grzybowa? Dodam, że pojawiły się ostatnio pojedyncze grzyby
schwanz24 19:03, 23 paź 2022

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
Hemel napisał(a)
Witam, niestety po wyprowadzeniu trawnika po upałach dopadło mnie coś innego. Ok. 2 tyg temu zaczęły się pojawiać plamy na trawniku. Widzę, że żółte/brązowe są źdźbła od góry. W tych miejscach trawa praktycznie nie rośnie, a obok są kawałki soczystego trawnika. Regularnie go nawożę co miesiąc (ostatnio tydzień temu Yara Vila jesienny do trawnika siewnikiem ręcznym- tym zielonym). Myślałem że to kwestia braku składników odżywczych, ale po nawożeniu jest jeszcze gorzej. Czy to choroba grzybowa? Dodam, że pojawiły się ostatnio pojedyncze grzyby


U ciebie to norma. Też tak mam.

Możesz spryskać preparatem na grzyba na rdzę (Ale wiele to nie poprawi).


Jeśli chcesz uniknąć tego jesienią 2023 musiałbyś sypać nawozem jesiennym z azotem.

Hemel 14:24, 02 lis 2022

Dołączył: 02 sie 2022
Posty: 4
Dzięki za odpowiedź, czyli już nic nie robić, nie nawozić i mieć nadzieję, że jakoś ten trawnik przetrwa zimę a za rok zrobię tak jak mówisz, dwa razy florovitem albo innym nawozem jesiennym z małą ilością azotu, żeby ten trawnik jakoś wyglądał do listopada
schwanz24 17:34, 05 lis 2022

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
Hemel napisał(a)
Dzięki za odpowiedź, czyli już nic nie robić, nie nawozić i mieć nadzieję, że jakoś ten trawnik przetrwa zimę a za rok zrobię tak jak mówisz, dwa razy florovitem albo innym nawozem jesiennym z małą ilością azotu, żeby ten trawnik jakoś wyglądał do listopada


Dokładnie.
Rafa 09:14, 13 lis 2022

Dołączył: 13 lis 2022
Posty: 4
Witam, jestem nowy na forum bardzo proszę o pomoc.
Trawnik po wysianiu wystartował super i doszedł do 3-4cm i stop.
Teraz zaczął żółknąć od góry
Pan z firmy barenburg zalecił podanie nawozu jesiennego ,lecz nie jestem pewien.
Na trawniku od początku jest dużo kopców może to jest problemem
Zakładałem trawnik 1 października.
Trawa Barnard
Ziemia nawożona florowitem jesiennym przed wysiewem
Grunt rzygotowany według podpowiedzi z forum.
Bardzo Proszę o pomoc
Rafa 09:22, 13 lis 2022

Dołączył: 13 lis 2022
Posty: 4
Dodaje foto


Gardenarium 10:40, 26 gru 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiosną wszystko się poprawi po wiosennym nawożeniu. Zastosuj nawóz saletra wapniowa albo wieloskładnikowy do trawników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rafa 17:25, 15 kwi 2023

Dołączył: 13 lis 2022
Posty: 4
Witam, postąpiłem tak jak Pani pisała, 15.03 marca przegrabiłem delikatnie plastikowymi grabiami, dałem yara miła complex 3kg na 100m -trawa nabrała kolorów
07.04 zaczęły pokazywać się żółte plamy na całym powierzchni trawnika. Traw w tych miejscach usycha od góry
13.04 dałem yara nitrabor 2kg na 100m nic nie pomogło jak dotąd .
Dodam że trawa się zagęściła ale w ogóle nie rośnie !
Siana w zeszłym roku na jesień lecz ani razu jeszcze nie była koszona ma okolo 4cm
Co robić ?
Bardzo proszę o pomoc
Rafa 17:28, 15 kwi 2023

Dołączył: 13 lis 2022
Posty: 4


Załączam zdjęcia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies