Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa zachciewajka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa zachciewajka :)

Katkak 20:26, 12 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasia jutro będę zrywała swoje boczniaki już trzeci raz to wrzucę fotkę
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kasial 20:29, 12 cze 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Super czekam z niecierpliwością. Podobno rosną tylko trzy razy
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Mala_Mi 23:26, 12 cze 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasial napisał(a)


A to moja róża pnąca, którą coś podżera. Czym mam z tym walczyć? Pomocy!!!!


Obnażacz różówka, psowacz różany- błonkówka
zjada liście, przez co może doprowadzić
do utraty liści!
Zwalczanie należy przeprowadzić zaraz po zauważeniu
larw, stosując np. ArgEvo, Decis, Fastac lub Spruzit.

Albo zbierać ręcznie.... i "śmierć plaskata"... oczywiście dla robala
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Anabell 23:27, 12 cze 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Witaj! ja w tym roku w kwietniu przesadzałam 15 różnych drzew i iglaków- świerki omorniki, glauki srebrne, daglezje, jodły szlachetne, dużo tuj i te łatwo się przyjmują. Natomiast świerki kalifornijskie puszczają korzenie palowe i są gorsze do przyjęcia tak jak sosny.
Moje bardzo wysokie jednak żyją, puściły przyrosty.

Ważne jest jak duże były sadzone z doniczek czy sama bryła, jeśli wcześniej były przesadzane to lepiej, bo mają silniejszy system korzeniowy.

Jesienią w koło obkopać trzeba cały krzew, na szerokość korony, by nadciąć korzenie. Podłożyć pas foli i zasypać ziemią.
Podciąć tylko boczne korzenie. Zmusza się drzewo do wypuszczenia nowych korzeni i wiosną przekopać.

U mnie to ściągałam koparkę, brała to na raz bez szarpania bryły.
Można to na folię i przeciągnąć ale zależy jaka ziemia, by nie obsypały się korzenie.
wcześniej wykopany dół do sadzenia.
Przed sadzeniem wiosną pilnować podlewania dużo wody by były drzewa dobrze nawodnione.

W paczce bez podpisu były sadzonki Arcydzięgiea. listki podobne do orlika.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 23:33, 12 cze 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mala_Mi napisał(a)


Obnażacz różówka, psowacz różany- błonkówka
zjada liście, przez co może doprowadzić
do utraty liści!
Zwalczanie należy przeprowadzić zaraz po zauważeniu
larw, stosując np. ArgEvo, Decis, Fastac lub Spruzit.

Albo zbierać ręcznie.... i "śmierć plaskata"... oczywiście dla robala

Aniu! i ja skorzystam z rady mam pierwszy raz róże i dziś zobaczyłam takie koronki. dziwne kilka dni wcześniej robiłam oprysk Kohinor a dziś świeże żery.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Kasial 09:02, 13 cze 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Mala_Mi napisał(a)


Obnażacz różówka, psowacz różany- błonkówka
zjada liście, przez co może doprowadzić
do utraty liści!
Zwalczanie należy przeprowadzić zaraz po zauważeniu
larw, stosując np. ArgEvo, Decis, Fastac lub Spruzit.

Albo zbierać ręcznie.... i "śmierć plaskata"... oczywiście dla robala


Dzięki z pomoc. Dzisiaj wytoczę ciężkie działo. Oglądałam róże i nic na niej nie widziałam, tylko liście jak po dziurkaczu wcześniej czymś tam pryskałam ale jak widać nie pomogło. Dzisiaj walka!
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 09:22, 13 cze 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Anabell napisał(a)
Witaj! ja w tym roku w kwietniu przesadzałam 15 różnych drzew i iglaków- świerki omorniki, glauki srebrne, daglezje, jodły szlachetne, dużo tuj i te łatwo się przyjmują. Natomiast świerki kalifornijskie puszczają korzenie palowe i są gorsze do przyjęcia tak jak sosny.
Moje bardzo wysokie jednak żyją, puściły przyrosty.

Ważne jest jak duże były sadzone z doniczek czy sama bryła, jeśli wcześniej były przesadzane to lepiej, bo mają silniejszy system korzeniowy.

Jesienią w koło obkopać trzeba cały krzew, na szerokość korony, by nadciąć korzenie. Podłożyć pas foli i zasypać ziemią.
Podciąć tylko boczne korzenie. Zmusza się drzewo do wypuszczenia nowych korzeni i wiosną przekopać.

U mnie to ściągałam koparkę, brała to na raz bez szarpania bryły.
Można to na folię i przeciągnąć ale zależy jaka ziemia, by nie obsypały się korzenie.
wcześniej wykopany dół do sadzenia.
Przed sadzeniem wiosną pilnować podlewania dużo wody by były drzewa dobrze nawodnione.
W paczce bez podpisu były sadzonki Arcydzięgiea. listki podobne do orlika.


Tuje też będę przesadzała i też bliżej płotu. Drzewka, tuje i rabata będą przesunięte o jakiś metr do półtora. O tuje aż tak bardzo się nie boje, a o drzewka już bardzo. Ale nie ma innej rady.
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
mira 20:33, 14 cze 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ja w sprawie przesadzania drzew, też miałam dużego świerka do przesadzenia, zrobiliśmy to wiosną, najpierw wkoło korony zostały podcięte korzenie, w kolejnym tygodniu we dwójkę męskie ręce podstawiły folię i wykopały i pojechałi do już przygotowanego dużego doła i ustawianie i ziemia a potem to juz codziennie podlewanie, nawet po całości po liściach też dobrze i udało się ale jest ryzyko

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Kasial 10:14, 18 cze 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Nic się nie dzieje. Późno wracam do domu, komary gryzą, po ciemku nie da się pracować w ogrodzie. Nie mogę skończyć rabaty... ehhh.. Choć wczoraj sadziłam o 21.30 moje nowe dary (naparstnice), które dostałam od Małej_Mi.
Dary od Anabell już dawno wsadziłam, a dostałam wiele, paka ważyła chyba z 10 kilo kostrzewa niebieskia, stipa, jeżówka, arcydzięgiel, dalie, hortensje, ożankę
Za wszystko bardzo dziękuję Teraz tylko czekam na efekty
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 10:17, 18 cze 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
mira napisał(a)
ja w sprawie przesadzania drzew, też miałam dużego świerka do przesadzenia, zrobiliśmy to wiosną, najpierw wkoło korony zostały podcięte korzenie, w kolejnym tygodniu we dwójkę męskie ręce podstawiły folię i wykopały i pojechałi do już przygotowanego dużego doła i ustawianie i ziemia a potem to juz codziennie podlewanie, nawet po całości po liściach też dobrze i udało się ale jest ryzyko

pozdrawiam


Mirko mam nadzieję, że się uda, bo szkoda takich drzew tak czy inaczej musze się dokładnie do tematu przygotować, skorzystam z rady
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies