Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa zachciewajka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa zachciewajka :)

Kasial 12:34, 02 lut 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Ola liliowce i lilie też u mnie będą
Widzisz z tym projektowaniem moim jest podobnie jak z Twoim
Najlepiej dla mnie jak stanę przed rabatą i wyobrażam sobie co ma być i powoli realizuje. Najpierw duże piętro, jak już jest to zabieram się za średnie i na końcu małe.
Jenyy jakie to wszystko skomplikowane. Ogrodu mi się zachciało.
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
dominika_ 12:37, 02 lut 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Jak się patrzy na zdjęcia innych to jakie to proste, a jak przyjdzie do zagospodarowania u siebie kawałeczka to przeprawa jak przez Wisłę.
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Kasial 12:40, 02 lut 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
dominika_ napisał(a)
Jak się patrzy na zdjęcia innych to jakie to proste, a jak przyjdzie do zagospodarowania u siebie kawałeczka to przeprawa jak przez Wisłę.


Dokładnie. Zachwycona pięknymi ogrodami zapragnęłam takiego u siebie i mam teraz zagwostkę, która spędza mi sen z powiek
Jak pomyślę ile jeszcze pracy przede mną to mi ręce opadają. Ale wtedy oglądam metamorfozy na Ogrodowisku i wracają siły do działania.
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
kosolka 13:03, 02 lut 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Ja własnie oglądam metamorfozy
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Iwk4 13:12, 02 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasial napisał(a)
Ola liliowce i lilie też u mnie będą
Widzisz z tym projektowaniem moim jest podobnie jak z Twoim
Najlepiej dla mnie jak stanę przed rabatą i wyobrażam sobie co ma być i powoli realizuje. Najpierw duże piętro, jak już jest to zabieram się za średnie i na końcu małe.
Jenyy jakie to wszystko skomplikowane. Ogrodu mi się zachciało.

Kasiu, ja zaprojektowałam ognistą rabatę bylinową i nie tylko z pomocą Małej Mi.
Zaczęło się od inspiracji:
http://www.naogrodowej.pl/artykuly/31g.jpg i tej:
http://www.ogrodowisko.pl/uploads/photo/upload/21420/medium__MG_1691.JPG
Rozważania zaczęłam od strony (na dole)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony?page=353
Wszystkie uwagi Małej Mi były bardzo cenne. Gdybyś miała ochotę poczytać, zwracaj na to uwagę
Ostateczna wersja rabaty, jaką będę tworzyć jest na stronie 363.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony?page=363
Po drodze są plany, spis roślin, fotki tych roślin, dywagacje, co przed czym, czego unikać i dlaczego i mnóstwo paplaniny, achów i ochów, ale to też musi być jak coś ci podpasi, to się poleca, tworzenie wiosną
Skopiuj sobie albo zalinkuj, co ci będzie pasować.
____________________
Ogródek Iwony II
Kasial 13:18, 02 lut 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
kosolka napisał(a)
Ja własnie oglądam metamorfozy

____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 13:20, 02 lut 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Iwk4 napisał(a)

Kasiu, ja zaprojektowałam ognistą rabatę bylinową i nie tylko z pomocą Małej Mi.
Zaczęło się od inspiracji:
http://www.naogrodowej.pl/artykuly/31g.jpg i tej:
http://www.ogrodowisko.pl/uploads/photo/upload/21420/medium__MG_1691.JPG
Rozważania zaczęłam od strony (na dole)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony?page=353
Wszystkie uwagi Małej Mi były bardzo cenne. Gdybyś miała ochotę poczytać, zwracaj na to uwagę
Ostateczna wersja rabaty, jaką będę tworzyć jest na stronie 363.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony?page=363
Po drodze są plany, spis roślin, fotki tych roślin, dywagacje, co przed czym, czego unikać i dlaczego i mnóstwo paplaniny, achów i ochów, ale to też musi być jak coś ci podpasi, to się poleca, tworzenie wiosną
Skopiuj sobie albo zalinkuj, co ci będzie pasować.


Dziękuję Kochana!!! zaraz zaczynam wszystko oglądać
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 13:33, 02 lut 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
kosolka napisał(a)

Zostawić zdjęcia czy usunąć?

Oczywiście, że zostaw nie usuwaj
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Mala_Mi 13:34, 02 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasial napisał(a)
Zrobiłam na szybko w garden puzzle coś takiego.
Generalnie to jest plan zagospodarowania zachodniej części działki gdzie rabata będzie miała około 45 metrów, więc tu tylko część.

Chciałam dużo zimozielonego, żeby zimą było na co popatrzeć nie koniecznie na sąsiadów włości. Za rabatą znajduje się wieliki dom sąsiadów, przedogródek i pomieszczena gospodarcze. A to będzie widok z jadalni i tarasu.
Rabatę chciałabym w kolorach czerwony, żółty, pomarańczowy.
Mam wątpliwości co do rzeczywistej wielkości roślin jakie podaje program.
Tło stanowią tuje, dałam świerki srebrne lub jodłę koreańską, głóg dwuszyjkowy (może być coś innego o podobnym pokroju) pod nim trawa (jeszcze nie wiem jaka), buk purple fountain, cyprysik groszkowy, cyprysik lawsona columnaris, świerk conica, funkie, żurawki, azalie czerwone i żółte.
I tu potrzebuję pomocy: co posadzić żeby kwitło po azaliach???
Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, walcie śmiało uczę się i potrzebuje Waszej pomocy.


"dałam świerki srebrne lub jodłę koreańską" - moim zdaniem za duże jak na rabatę.. coś o powolnym wzroście, bo cie szlag trafi po 5 latach. Może świerk compakta, Białobok lub Maingold (śliczne wiosenne przyrosty, do żółtej rabaty pasują).
"cyprysik lawsona columnaris" - to też za wielkie na rabatę, nawet cięcie nie utrzyma go w ryzach, lepiej coś innego o podobnym pokroju, najlepiej kolumnowego cisa
"świerk conika" - wiosną pryskaj promanalem, a w upalne dni zlewaj obficie wodą i się oprze przędziorkom (chemia na przędziorki jest skuteczna, ale nie każdy chce stosować chemię). Mam coniki i są inne rośliny które są chętniej atakowane przez przędziorki.

Kosolka dobrze podpowiada, tylko u mnie Gallardia zawsze pada.. jeden sezon i już jej nie mam na drugi rok. Polecam jako bezproblemowe i długo kwitnące rudbekie Goldsturm i jeżówki żółte i czerwone.
Do azali pokusiłabym się jeszcze o hortnsję Vanilia Freise
W cienisty zakątek może Serduszka okazała Gold Heart
Na wiosnę szachownice żółte lub pomarańczowe. Fajny wysoki akcent.
Z liliowców polecam Campfire Embers, Higland Lord, Kwanso, Bonanza - szybko przyrastają w ładne kępy... ale liliowce nie każdy lubi.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kasial 13:57, 02 lut 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Mala_Mi napisał(a)


"dałam świerki srebrne lub jodłę koreańską" - moim zdaniem za duże jak na rabatę.. coś o powolnym wzroście, bo cie szlag trafi po 5 latach. Może świerk compakta, Białobok lub Maingold (śliczne wiosenne przyrosty, do żółtej rabaty pasują).

Maingold mi się podoba.

"cyprysik lawsona columnaris" - to też za wielkie na rabatę, nawet cięcie nie utrzyma go w ryzach, lepiej coś innego o podobnym pokroju, najlepiej kolumnowego cisa

jak to dobrze mądrego posłuchać, nie pomyślałam o zamianie na cisa. Mam 4 około metrowe może troche wyższe, rosną, że tak powiem z doopy to akurat będzie dla nich idealne miejsce

"świerk conika" - wiosną pryskaj promanalem, a w upalne dni zlewaj obficie wodą i się oprze przędziorkom (chemia na przędziorki jest skuteczna, ale nie każdy chce stosować chemię). Mam coniki i są inne rośliny które są chętniej atakowane przez przędziorki.

Bardzo mi się podobają. Dobrze, że jest na nie sposób. Moja ciotka ma już któryś rok i ładnie sobie radzą.

Kosolka dobrze podpowiada, tylko u mnie Gallardia zawsze pada.. jeden sezon i już jej nie mam na drugi rok. Polecam jako bezproblemowe i długo kwitnące rudbekie Goldsturm i jeżówki żółte i czerwone.

Rudbeki mam, jeżówki pragnę mieć, Aniu Twoje mnie zainspirowały dają piękny koncert u Ciebie

Do azali pokusiłabym się jeszcze o hortnsję Vanilia Freise
W cienisty zakątek może Serduszka okazała Gold Heart
Na wiosnę szachownice żółte lub pomarańczowe. Fajny wysoki akcent.

Aniu z tym, że hortensja to raczej poczatkowo różowa, mam je w innym miejscu, gdzie też kiedyś będzie "profesjonalna rabata" i serduszka też mi się podoba ale ona różowa czy są czerwone????

Z liliowców polecam Campfire Embers, Higland Lord, Kwanso, Bonanza - szybko przyrastają w ładne kępy... ale liliowce nie każdy lubi.
uwielbiam i to też najładniejsze jakie widziałam to na rabacie u Ciebie

Dzięki za dobrą radę
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies