Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 21:37, 07 lip 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8292
A tak, kompost, obornik, próchnica, zawsze.
____________________
ogród pod lasem
Agatorek 22:39, 07 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Ogród jest przecudowny. Przepiękny. Ehhh.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
bacowa 22:57, 07 lip 2021


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Iza , tak się zastanawiam po obejrzeniu ostatnich zdjęć ,co w tym ogrodzie zostało z projektu Danki ?
pozdrawiam.
inka74 07:43, 08 lip 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ech, muszę się do ciebie wybrać. Ogród na zdjęciach Kasi tchnie spokojem. Boje się tylko, że znowu zachoruję bardziej na ogród leśny...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makao_J 09:11, 08 lip 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
To dałyście mi do myślenia. Myślałam, że jak otoczenie lasu to ziemia próchnicza jest a tu u kolejnej dziewczyny dostaję info że piasek.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
UrsaMaior 09:15, 08 lip 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8292
bacowa napisał(a)
Iza , tak się zastanawiam po obejrzeniu ostatnich zdjęć ,co w tym ogrodzie zostało z projektu Danki ?
pozdrawiam.


Ha, dobre pytanie, aż zajrzałam. Kształt niektórych rabat, hortki z tyłu i z boku ogrodu... ogólnie niewiele. Teraz myślę, że nie powinno się zamawiać projektu zbyt szybko, nie posiadając swoich obserwacji, wiedzy, świadomości, bo potem wychodzą różne "kwiatki".
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 09:15, 08 lip 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8292
inka74 napisał(a)
Ech, muszę się do ciebie wybrać. Ogród na zdjęciach Kasi tchnie spokojem. Boje się tylko, że znowu zachoruję bardziej na ogród leśny...


Wpadaj!
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 09:16, 08 lip 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8292
Makao_J napisał(a)
To dałyście mi do myślenia. Myślałam, że jak otoczenie lasu to ziemia próchnicza jest a tu u kolejnej dziewczyny dostaję info że piasek.


Nieee, ale ten piasek wcale zły nie jest. U Kwarteta życie można stracić kopiąc dołek w glinie
____________________
ogród pod lasem
malgol 09:31, 08 lip 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Piękne foty! Zawsze fajnie zobaczyć ogród innym okiem. Powtórzę się ,ale hakonki przy misie wygladaja pięknie.Uprzedzam,że odgapie jak tylko przyjdzie do mnie misa
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Martka 09:46, 08 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
UrsaMaior napisał(a)


Ha, dobre pytanie, aż zajrzałam. Kształt niektórych rabat, hortki z tyłu i z boku ogrodu... ogólnie niewiele. Teraz myślę, że nie powinno się zamawiać projektu zbyt szybko, nie posiadając swoich obserwacji, wiedzy, świadomości, bo potem wychodzą różne "kwiatki".


Pytanie Bacowej - to jest bardzo! ciekawa kwestia, ile po kilku latach pozostaje z zaprojektowanego ogrodu i co się z nim dzieje, jeśli własnych chęci do zmierzenia się z tematem brak. Ogród to zmienność… nie ma wielkich szans utrzymać moim zdaniem założeń projektanta. Nie ma też sensu kurczowo ich się trzymać, bo można zbyt wiele przegapić. Bardzo mi jest bliskie ewolucyjne podejście, metodą trochę na błędach - ale w stanie podkarmienia wiedzą ogrodniczą - dochodzić do tego, co się chce wokół siebie mieć.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies