Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Kokesz 09:14, 18 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Iza pokaż klona tatarskiego, też go mam i chyba będę zmieniać mu miejscówkę.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
tulucy 10:54, 18 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
UrsaMaior napisał(a)

Taaa jasne Miałaś jak w Tajemniczym Ogrodzie!


Yyyyhy. Oplułam się.

Na etapie wyboru przez Ciebie zresztą mam na liście Gienkę, kanzana, ciągle jeszcze Alphens Globe. No i ewentualnie tego Haarena.


Ps. Chciałabym zaznaczyć, że mam ją, te tarczycę, w ogrodzie. Kupiłam se za Twoim przykładem.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mgduska 11:10, 18 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Muszę sobie dosadzić średnie piętro, bo część sosen poszybowała w górę odsłaniając to i owo, druga część zrobi to za moment. Gapię się i gapię na te Twoje chaszcze i nie wiem, co tam masz
W sumie szybko bujnął Ci ten las, zaglądałam do początków - 6 lat jak na taki efekt, to fiu fiu.
A to dolne pięterko bardzo masz urocze
____________________
Sałatka pokrzywowa
Judith 11:34, 18 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Mgduska napisał(a)
Muszę sobie dosadzić średnie piętro, bo część sosen poszybowała w górę odsłaniając to i owo, druga część zrobi to za moment. Gapię się i gapię na te Twoje chaszcze i nie wiem, co tam masz
W sumie szybko bujnął Ci ten las, zaglądałam do początków - 6 lat jak na taki efekt, to fiu fiu.
A to dolne pięterko bardzo masz urocze

A ja byłam, widziałam i tez nie wiem .
Busz, ale harmonijny, nie ma dzikości, a bogato niezwykle .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
UrsaMaior 14:23, 18 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Rojodziejowa napisał(a)
Czy można mieć nadzieję, że będzie kwitła w dziurze czasowej bezszałwiowej i bezkocimiętkowej?


Za krótko ją mam, żeby z obserwacji coś powiedzieć, ale wg opisu kwitnie od lipa całe lato. Tarczyc jest kilka, ta moja to odmiana incana, z tego co pamiętam.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 14:24, 18 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Kokesz napisał(a)
Iza pokaż klona tatarskiego, też go mam i chyba będę zmieniać mu miejscówkę.


Mam go na tyłach, ciężko całego pstryknąć. Zaznaczyłam strzałką. Płot ma 180 cm, więc można wywnioskować wysokość. Chyba zacznę go ciąć, bo mi atakuje biednego kanzana



____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 14:25, 18 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
tulucy napisał(a)


Yyyyhy. Oplułam się.

Na etapie wyboru przez Ciebie zresztą mam na liście Gienkę, kanzana, ciągle jeszcze Alphens Globe. No i ewentualnie tego Haarena.

Ps. Chciałabym zaznaczyć, że mam ją, te tarczycę, w ogrodzie. Kupiłam se za Twoim przykładem.


Brałabym wszystkie poza platanem Pokaż tarczycę!
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 14:30, 18 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Mgduska napisał(a)
Muszę sobie dosadzić średnie piętro, bo część sosen poszybowała w górę odsłaniając to i owo, druga część zrobi to za moment. Gapię się i gapię na te Twoje chaszcze i nie wiem, co tam masz


Z takich średnich mam derenie Midwinter Fire, Cream Cracker, Elegantissima, kousa, florida, rubra, kilka magnolii (drzewek i krzaków), kilka klonów palmowych i strzępiastokorych, kilka grujeczników, miłorzęba pendula...i to chyba wszystko. Aaaa buki, ale one średnie długo nie będą
____________________
ogród pod lasem
Mgduska 14:58, 18 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
O, dzięki, bogato, ale rzeczywiście u Ciebie ładnie się to zgrywa

Buczki mam samosiejki (wiewiórosiejki raczej) - na razie kurduple.
Grujecznik - to bardzo miłe, że go wymieniasz, bo mam na niego ochotę, a derenie lubię.
Oj, coś trzeba wreszcie kupić.
____________________
Sałatka pokrzywowa
UrsaMaior 15:11, 18 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Zapomniałam jeszcze o kalinach. One są świetne, koniecznie trzeba mieć
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies