Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

malgol 09:07, 10 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
April napisał(a)
Chcę dokupić zielonych hakone, bo podobnie jak ty, jestem nimi zachwycona. Choć w moim cieniu wspaniale prezentuje się też All Gold.

życzę słonka w dzień i deszczu w nocy


W moim cieniu All Gold wygląda tez pięknie,jak zielona, bo traci ta jaskrawą żółc

U mnie znów deszcz zawiódł...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
April 09:23, 10 sie 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Gosiu, u mnie też nie padało ale z lękiem oglądam prognozy na dziś i na jutro. Ulewy, wichury, grad. No i dużo deszczu. Jedynie ostatnia pozycja jest mile widziana. Ja mam piaseczek żółciutki, więc przelatuje woda jak przez sito. Co roślinki złapią w locie to ich. Mój M się śmieje podczas deszczu że słychać jak łapczywie rośliny chłepczą wodę, żeby sobie nałapać jak najwięcej zanim ucieknie w głąb ziemi. Teraz codzienne podlewanie jest zmorą.

Hakone All Gold mają u mnie słońce do 12.00 potem całkowicie są cieniowane przez dom. Obserwuję, że dla niej to warunki idealne, jaskrawa nie jest ale bardzo ładnie limonkowa. Chcę dosadzić trochę w lesie, w świetlistym cieniu ale nie chcę by była zupełnie zielona.
Swoją masz w całkowitym cieniu czy takim rozproszonym?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasia_CS 10:12, 10 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Izula, a ja myślałam, że wakacjujesz,taka cisza głową do góry, hop na hamak i relaks
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 11:50, 10 sie 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8311
malgol napisał(a)

Makao_J napisał(a)


Dziewczyny, zapomniałam jeszcze napisać o sporobolusie - mam go z jeżówkami GJ i cytrynowym nachyłkiem. Przecudna kombinacja! Spróbuję dziś pstryknąć fotkę, chciałam przed chwilą, ale bateria w aparacie pusta wrrr.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 11:55, 10 sie 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8311
April napisał(a)
No nie, piszesz, że straciłaś serce do Ogrodowiska... a w wątku huczy jak w ulu Pokazujesz piękne zdjęcia, na całe szczęście dla odwiedzających. Oraz motywujesz udanymi zakupami. Ja to dopiero straciłam serce do forum (innego) bo w tym sezonie w ogóle nic nie piszę i nie robię zdjęć. Ale to minie, mam nadzieję. Podziwiam osoby, które dają radę dzielić się swoją pasją. Bardzo bym chciała żeby i mi energia wróciła. Bo obrazy przyroda maluje nieraz bajeczne przy naszym niewielkim udziale. Trzeba to tylko pokazać a nie zostawiać dla siebie.
Ja w czwartek 16-ego jadę do ZP z koleżankami żeby wzmóc pragnienia ogrodowe Trzeba się jakoś motywować. Chcę dokupić zielonych hakone, bo podobnie jak ty, jestem nimi zachwycona. Choć w moim cieniu wspaniale prezentuje się też All Gold.

życzę słonka w dzień i deszczu w nocy


Ooo ja wczoraj zamówiłam parę rzeczy u znajomej Kwartecika, która też miała jechać do ZP. Ciekawe czy pojechała, muszę sprawdzić, bo jutro chcę posadzić niedobitki doniczkowe - podobno ma być chłodniej.
U mnie All Gold w cieniu też fajna, fakt Tyle, że powolna dość... Inna limonkowa, która moje oko cieszy to Sunflare. Z 6 niehandlowych sadzonek, które miałam przetrwała połowa, ale dokupię, bo śliczna.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 11:56, 10 sie 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8311
malgol napisał(a)


U mnie znów deszcz zawiódł...


Niż idzie, ma lać i coś tam jeszcze. Zobaczymy.
____________________
ogród pod lasem
malgol 11:56, 10 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
UrsaMaior napisał(a)


Ooo ja wczoraj zamówiłam parę rzeczy u znajomej Kwartecika, która też miała jechać do ZP. Ciekawe czy pojechała, muszę sprawdzić, bo jutro chcę posadzić niedobitki doniczkowe - podobno ma być chłodniej.
U mnie All Gold w cieniu też fajna, fakt Tyle, że powolna dość... Inna limonkowa, która moje oko cieszy to Sunflare. Z 6 niehandlowych sadzonek, które miałam przetrwała połowa, ale dokupię, bo śliczna.


A moja All Gold rosnie szybciej niż Aureola
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 11:57, 10 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
UrsaMaior napisał(a)


Niż idzie, ma lać i coś tam jeszcze. Zobaczymy.


Oby nic nie sypalo…
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UrsaMaior 11:57, 10 sie 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8311
April napisał(a)
Gosiu, u mnie też nie padało ale z lękiem oglądam prognozy na dziś i na jutro. Ulewy, wichury, grad. No i dużo deszczu. Jedynie ostatnia pozycja jest mile widziana. Ja mam piaseczek żółciutki, więc przelatuje woda jak przez sito. Co roślinki złapią w locie to ich. Mój M się śmieje podczas deszczu że słychać jak łapczywie rośliny chłepczą wodę, żeby sobie nałapać jak najwięcej zanim ucieknie w głąb ziemi. Teraz codzienne podlewanie jest zmorą.

Hakone All Gold mają u mnie słońce do 12.00 potem całkowicie są cieniowane przez dom. Obserwuję, że dla niej to warunki idealne, jaskrawa nie jest ale bardzo ładnie limonkowa. Chcę dosadzić trochę w lesie, w świetlistym cieniu ale nie chcę by była zupełnie zielona.
Swoją masz w całkowitym cieniu czy takim rozproszonym?


Hahaha piaseczek, skąd ja to znam... Poszukaj tej Sunflare, jeśli limonki chcesz.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 11:58, 10 sie 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8311
Kasia_CS napisał(a)
Izula, a ja myślałam, że wakacjujesz,taka cisza głową do góry, hop na hamak i relaks


Nieee Ślubny w domu, ogarniamy rzeczy, do których jednak chłop się przydaje.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies