Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Kasia_CS 14:45, 27 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Iza, jakie masz u siebie trawki z wysokimi kwiatostanami tak powyżej 1,2m? Bo szukam czegoś na miejsce, które już od 13tej jest w cieniu i zbieram opinie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UlaB 21:39, 27 lip 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
ja sobie kupilam molinie transparent ale dzisiaj wiec jeszcze nie wiem jak sobie da rade w niezbyt slonecznym miejscu
W podobnych warunkach swietlnych mam molinie ED i daje rade to chyba ta tez sobie poradzi.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Kasia_CS 22:37, 27 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UlaB napisał(a)
ja sobie kupilam molinie transparent ale dzisiaj wiec jeszcze nie wiem jak sobie da rade w niezbyt slonecznym miejscu
W podobnych warunkach swietlnych mam molinie ED i daje rade to chyba ta tez sobie poradzi.


Mnie Toszka podłamała właśnie, że trawa raczej rady nie da.. mówisz, że ED w takiej "ciemnicy" Ci rośnie? I jaką ma wysokość z kwiatostanami? Może po prostu niżej rośnie?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 10:23, 29 lip 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8263
Kasia_CS napisał(a)
Iza, jakie masz u siebie trawki z wysokimi kwiatostanami tak powyżej 1,2m? Bo szukam czegoś na miejsce, które już od 13tej jest w cieniu i zbieram opinie


Kasia, chyba nie mam takich. Molinie jedynie, ale one mają słońce wschodnie i zachodnie.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 10:24, 29 lip 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8263
Kasia_CS napisał(a)


myslisz, że mnie to nie zaciekawi ?


Haha no tak Kupiłam Madame Isaak Pereire i odziedziczę jeszcze Comtesse de Segur
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 10:25, 29 lip 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8263
UlaB napisał(a)
Cześć Iza, kilka dni nie zaglądałam, myslałam ze jakieś zakupy zobaczę a tu nic????
Fajnie że pokazałaś remotki - akurat kupiłam 3 sztuki. Robimy korekty na froncie i wyszło mi że znowu coś nowego zmieszczę oprócz przesadzanego Mówisz że remota musi miec mokro? Mam nadzieję, że zimą niekoniecznie?


U mnie jest piach i doskonale daje radę, jak widać
____________________
ogród pod lasem
UlaB 15:24, 29 lip 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Kasia_CS napisał(a)


Mnie Toszka podłamała właśnie, że trawa raczej rady nie da.. mówisz, że ED w takiej "ciemnicy" Ci rośnie? I jaką ma wysokość z kwiatostanami? Może po prostu niżej rośnie?


Kasiu, mam Molinie ED w 2 miejscach na testach od 2 lat. Jako ze od zachodniej strony mam sciane drzew to na zadnym z nich nie mam pelni slonca. Jedno jest dluzej naslonecznione, drugie krocej i w obu miejscach te trawy wygladaja identycznie.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
UlaB 15:24, 29 lip 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
UrsaMaior napisał(a)


U mnie jest piach i doskonale daje radę, jak widać


to dobrze, bo zapewne bedzie u mnie rosla pod okapem domu
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Toszka 10:51, 31 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mam molinię w dwóch miejscach od dobrych kilku lat. Jedna słońce calutki dzień, a druga po 14. Ta druga słabiej kwitnie, liscie zagięte i ogólnie w słabszej kondycji.
Słonecznolubne trawy są wysokie, bo w naturze rosną na łąkach. Cieniolubne - trawy podszytu są niskie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 11:04, 31 lip 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8263
Jak tam u Ciebie niczego w słabszej kondycji nie widziałam
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies