Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 01:03, 24 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Donia72 napisał(a)
Mi marzy się ciurkadełko. Ale w tym roku nie, a nawet nie wiem czy w ogóle będzie
Nie mam za bardzo gdzie, bo to kable idą, a to rura od kanalizy, a to rynna, i tak cały czas słyszę, że tam gdzie ja chce, to nie można Trochę to drogo, a wolałabym w tym roku jakąś fajną ławeczkę, no i jakieś roślinki jeszcze

Doniu, kabel mozna poprowadzić w takiej białej osłonce wkopanej w ziemię, nie musi być za głęboko. Sebek dał fajną instrukcję do ciurkadełka, a dziewczyny podesłały linka: http://www.ogrodowisko.pl/watek/498-wykonanie-zrodelka-z-kamienia. Trzeba tylko rozłożyć folię (większy kawałek) i zrobić w środku dziurę, aby spływała do pojemnika. Resztę tak, jak pokazuje Sebek.
Ja miałam doprowadzony kabel do murowanej z kamienia sadzawki, teraz tam są róże (jak to się stało, że nie ma tam wody, pisałam wcześniej), a na końcu założone gniazdko termiczne. Teraz chcę wykorzystać ten kabel.

Ławeczka jest potrzebna w ogrodzie.
Ja mam taką starą, ale mam do niej sentyment, bo robił ją mój M razem ze swoim ojcem (teść zmarł w zeszłym roku). Dlatego chcę ją odratować, jak się da. Lubię pamiątki. Dla mnie to ważne. Mój M to zrozumiał i mówił, że naprawi ją (pies obżarł jedną poręcz, jak był głupiutkim szczeniakiem). Tak więc czekam cierpliwie.
Kiedyś miałam taką śmieszną z dwóch pionków i poprzecznych 3 desek. Też spełniała swoją rolę. Nie wszystko można od razu. Zobacz:
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 01:10, 24 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Rozmarzyłam się nad kiedyś. Kiedyś miałam sadzawkę, dumna z niej byłam. Niestety po trzech latach woda z niej zeszła, jak dzieci sąsiadów grabiami piłkę łowiły. A wyglądało to tak:

Radości było co niemiara z tej wody w ogrodzie.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 01:14, 24 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Potem były pierwsze nasadzenia i roślinki pięknie się rozrastały:
Przyjemnie się tam piło popołudniową kawusię mając dzieciaki na oku.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 01:22, 24 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Teraz ta część ogródka wymaga dopracowania. Część powierzchni zajmuje garaż, na pozostałej części rosną drzewka owocowe, a ja nie nadążam z pielęgnacją całego ogrodu.

a to mój najmniejszy warzywnik na ogrodowisku. Ma ktoś mniejszy?
____________________
Ogródek Iwony II
ana_art 08:38, 24 cze 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
obawiam się, że nie najmniejszy, ale powiem Ci że bardzo pomysłowy i sadzawka była ładna.
Teraźniejszość robi się bardzo uporządkowana i spójna. Sąsiadkami się nie przejmuj, rób swoje
Ciurkadełko można też zrobić z młyńskiego koła lub takiego kamienia do żaren, one już mają wywierconą dziurę. Czasami gdzieś u ludzi walają się w zapomnieniu lub można gdzieś znaleźć na 'starociach'
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
agam 08:40, 24 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Fajny pomysł na warzywnik.
Czytam że eMuś wciągnięty w prace ogrodowe, super sprawa pracować we dwoje. Linia trawnika wygląda o niebo lepiej i szybko Ci to poszło. Ja zazwyczaj ciacham parę dni bo zawsze coś jest nie tak i cieszę się że mogłam Ci doradzić .
Miłego dnia życzę .
____________________
Aga i Ogródek Agam
Loosiuu 15:29, 24 cze 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Iwk4 napisał(a)

To jest jabłoń chińska albo inaczej rajska jabłoń. Nigdy nie pomyślałam, aby ją przyciąć w bardziej zwarty kształt, ale to jest myśl. Niestety ma krzywy pion, tego nie upilnowaliśmy, jak była młoda, a teraz boję się jej prostować, żeby się nie złamała. Ja do tej pory niczego nie cięłam w ogrodzie, zawsze się bałam, że coś sknocę i nie wiedziałam, że należy ...

Myślałem, że to popularna 'Pissadrii'
Możesz ją prostować, ale o odrobinę, żeby korzeni nie pourywać.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Iwk4 16:19, 24 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
agam napisał(a)
Fajny pomysł na warzywnik.
Czytam że eMuś wciągnięty w prace ogrodowe, super sprawa pracować we dwoje. Linia trawnika wygląda o niebo lepiej i szybko Ci to poszło. Ja zazwyczaj ciacham parę dni bo zawsze coś jest nie tak i cieszę się że mogłam Ci doradzić .
Miłego dnia życzę .

Ja też się cieszę z pomocy.
Aga, ja bym tez ciachała dłużej. eMuś ma dobre wyczucie linii, więc jak się zabrał do pracy, zaraz było dobrze. Ja tylko bukszpany drugi raz przesadzałam, niektóre z 4 razy poprawiałam, a moje żurawki to chyba już zgłupiały. Raz zakopywane, potem wykopywane i tak od maja. Teraz planuję dać im spokój i zająć się innymi roślinkami.
A warzywnik tak wyszedł. Na tej ziemi piaszczystej szkoda było siać. Jak rozbieraliśmy kompost, to najlepszy wyłożyłam pod róże, a resztę (nie do końca przerobiony był) wyściółkowaliśmy pod dobrą ogrodową ziemię z worka. Na jedna rabatkę pod ogórki daliśmy jeszcze obornik (taki z gnojownika od gospodarza), martwię się tylko, bo tam teraz są dżdżownice. Nie wiem, czy to dobrze.
Desek nie miałam, a drągi z opału zostały, więc jak poddałam pomysł eMusiowi, to z najmłodszym w jedno popołudnie pozbijali tamraty. Podobnie w zeszłym roku z drągów zbudował mi kompostownik, ale bardziej ażurowy.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:22, 24 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Loosiuu napisał(a)

Myślałem, że to popularna 'Pissadrii'
Możesz ją prostować, ale o odrobinę, żeby korzeni nie pourywać.

Filip, dziękuję za rady. Ja o drzewach nic nie wiem. Uczę się, a wy tu wszyscy takimi mądrymi nazwami operujecie. Nawet, jak się zastanawiałeś nad moim drzewkiem, to zanim napisałam co to jest, wygooglowałam ją sobie, żeby sprawdzić, czy na pewno mam to, o czym piszę.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:25, 24 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ana_art napisał(a)
obawiam się, że nie najmniejszy, ale powiem Ci że bardzo pomysłowy i sadzawka była ładna.
Teraźniejszość robi się bardzo uporządkowana i spójna. Sąsiadkami się nie przejmuj, rób swoje
Ciurkadełko można też zrobić z młyńskiego koła lub takiego kamienia do żaren, one już mają wywierconą dziurę. Czasami gdzieś u ludzi walają się w zapomnieniu lub można gdzieś znaleźć na 'starociach'

Trudno w mojej okolicy znaleźć takie cuda. Ale się popytam ...
Cały czas myślę, że kamień będzie najtańszy, choć nie o tym marzyłam.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies