Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 18:42, 26 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Od zawsze miałam liliowce, łatwo się je rozmnaża. W zeszłym roku kupiłam w B pierwsze lilie i w tym roku pięknie kwitną i długo. A liliowce posadzone na tej samej rabatce szybciej przekwitają i nie dają takiego efektu. Zajmują więcej miejsca niż lilie i dziś się zastanawiałam, czy ich nie przesadzić i dosadzić lilii? Zobaczcie, jaka jest różnica, mimo że mają tyle samo słońca i podobną ziemię, rosną na tej samej rabacie. Oto lilie kontra liliowce i na dodatek dopiero kwitnie żółta, a pomarańczowa się zastanawia. Biała ma jeszcze pąki, więc jakiś czas będzie się tam działo:

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:49, 26 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
To znaczy naparstnicę wysiałam wcześniej, a nie wczoraj
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:03, 26 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
A tu pokażę moje hortensje ogrodowe, sadzonki tegoroczne

I moje Vanilki mają już pączki. Hortensja kyushu też ma już pączki.

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:06, 26 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Wczoraj przycinałam złota tuję, ale nie sięgnęłam na wysokości. Muszę poczekać na mojego M do soboty. Najpierw nakrzyczy, że niszczę tujkę, a potem zrobi resztę. Nawet trawa, która się po cięciu odsłoniła, jest nieciekawa.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:13, 26 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Przycięłam też kulki, które przesadziłam z przedniej rabaty na tyły domu. Są nieciekawe jeszcze, bo to ich pierwsze w życiu cięcie. Do tej pory rosły, jak chciały. Są rzadkie. Ale mam nadzieję, że po cięciu się zagęszczą, bo tak tu czytałam u was kochani.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:34, 26 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jak już mnie wzięło na wklejanie moich fotek, to pokażę jeszcze moją nową rabatę z tyłu domu. Tak właściwie to traktowałam tył, jak podwórko, na które wjeżdżał opał, leżał opał, cięło się go i układało, aby wysechł i tak to wyglądało:
Za tym drzewem przypadkiem przy płocie rosły sobie malutkie tuje szmaragdowe, które kilka lat temu wygrałam w konkursie. Świat o nich nie wiedział, chyba, że M pociął drzewo i ułożył do szpoy, ale trwało to chwilę, bo zaraz przywoził następny opał i tak przez rok cały. W tym roku stwierdziłam, że jakktoś do nas przyjeżdża, to wjeżdża na podwórko i co widzi? OPAŁ ...be. Wiem, ze potrzebny, ale wrażenie ...
Więc mówię do M, że będziemy palić węglem, a drzewo tylko na rozpałkę.
Więc się wzięłam do pracy (mój M pociął drzewo, a dzieciaki miały je ponosić do szopy)i pewnego dnia zaczęło wyglądać tam tak:
Posadziłam nawet 3 malutkie buksiki, które będę pielęgnować na kulki. Posiałam też trawę.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:43, 26 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dosadziłam roślinki, zaczęła rosnąć trawka, szałwia zaczęła kwitnąć, a biało-zielone hosty, które wsadziłam pojedynczo, zaczęły się rozrastać.

Dosadziliśmy tam 2 tuje kulki z przedniej rabaty, które dziś przycięłam pierwszy raz:
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:45, 26 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mój M się tylko śmieje, że jak tak dalej będę sobie poczynać, to będziemy musieli zmienić ogrzewanie na gazowe.
____________________
Ogródek Iwony II
Donia72 21:53, 26 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
I bardzo dobry pomysł miałaś Rabata fajnie wyszła i widzę fajną ławeczkę, którą możesz postawić na trawce przed rabatą
A te buksiki co lawendą podsadziłaś, to jaki masz odstęp między nimi (chodzi mi o bukszpany)
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
zabaewa 22:56, 26 cze 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Wielkie zmiany widzę - fajnie
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies