Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

ana_art 21:45, 22 cze 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Aga narysowała bardzo ładną linię, za dużo było zaijasów na takim krótkim odcinku.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Iwk4 08:12, 23 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziś cały dzień w pracy. A ja juz bym chciała bukszpany przesadzić. W nocy mocno padało, moja piaszczysta ziemia podlana, pogoda idealna na takie prace. Może wieczorem ...
____________________
Ogródek Iwony II
zabaewa 12:37, 23 cze 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Chętnie pokazałabym Ci moje żółte i czerwone róże na jednej pergoli ale... akurat nie kwitną Mają pąki więc za kilka dni będą ładnie wyglądać. Sadziłam je w zeszłym roku - więc wielkością i kwitnieniem jeszcze nie powalają...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Kindzia 14:12, 23 cze 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Przyleciałam z rewizytą, cały wątek przeczytałam
Ile tam masz miejsca na te limki? Tak na oko wydaje mi się, że 3 to będzie dość. One duże rosną, na prawdę U mnie, po dwóch latach już teraz mają metr szerokości, zależy jak je będziesz cięła. Pomiędzy posadziłabym miskanta Morning Light i na obrzeże bukszpan w kuleczkach, albo żywopłot buksikowy. I tyle.

Ciurkadełko można zrobić samemu, z dużego kamienia. Zobacz u mnie, pod koniec poprzedniego wątku i na początku obecnego. Kamień kosztował nas 30 zł, M przewiercił dziurę, pod to kasta budowlana, pompa z supermarketu za jakieś śmieszne pieniądze i tanim kosztem jest

Pozdrawiam
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Donia72 14:56, 23 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Kindzia, ale czym to przewiercić? Chyba nie zwykłą wiertarką? Bardzo podobają mi się ciurkadełka z kamienia
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Iwk4 19:46, 23 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
zabaewa napisał(a)
Chętnie pokazałabym Ci moje żółte i czerwone róże na jednej pergoli ale... akurat nie kwitną Mają pąki więc za kilka dni będą ładnie wyglądać. Sadziłam je w zeszłym roku - więc wielkością i kwitnieniem jeszcze nie powalają...

Ewo poczekam na twoje różyczki
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:54, 23 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kindzia napisał(a)
Przyleciałam z rewizytą, cały wątek przeczytałam
Ile tam masz miejsca na te limki? Tak na oko wydaje mi się, że 3 to będzie dość. One duże rosną, na prawdę U mnie, po dwóch latach już teraz mają metr szerokości, zależy jak je będziesz cięła. Pomiędzy posadziłabym miskanta Morning Light i na obrzeże bukszpan w kuleczkach, albo żywopłot buksikowy. I tyle.D

Dokładnie tak chcę zrobić. tylko myślałam dać po łuku w półkolu 5 limek, ale może masz rację? Nowi zawsze są zachłanni, a potem kłopot, co robić z nadmiarem?

Kindzia napisał(a)
Ciurkadełko można zrobić samemu, z dużego kamienia. Zobacz u mnie, pod koniec poprzedniego wątku i na początku obecnego. Kamień kosztował nas 30 zł, M przewiercił dziurę, pod to kasta budowlana, pompa z supermarketu za jakieś śmieszne pieniądze i tanim kosztem jest

Pozdrawiam

Kamień w ogrodzie mam, tylko trzeba wybrać, który bedzie dobry, aby potem nie rozchlapywał wody. Niestety, mężowi nie nakażę przewiercenia,bo pamiętam, jak budowaliśmy dom i w fundamentach zalaliśmy kamienie i jak hydraulicy się pieklili, że nie mogą się przewiercić przez fundamenty. Jak spalili 2 wiertła udarowe, czmychaliśmy z budowy i czekaliśmy, aż im przejdzie, hi,hi.
Chyba dam do kamieniarza do przewiercenia, tak radzi Danusia. Mówiła też, że można u kamieniarza zamówić kulę, zapytam się, ile będzie kosztowała.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:11, 23 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
zawitka napisał(a)
... a rabata ta z wężem będzie fajna i tak wsadż zawijaska zobaczysz jak się zmieni

Przesadziłam!!! Hura!
Czekałam tylko, kiedy przyjdzie sąsiadka się pytać, czemu żurawki po raz 10-ty przesadzam, a też musiałam, bo inaczej nie pasowało. Jak już wszystko było gotowe i zrobiłam fotki, to stwierdziłam, że brakuje mi 1 żurawki bliżej bukszpanów i pierwsza żurawka z lewej znowu zmieniła swoje miejsce i stała się pierwszą, ale z prawej strony.
A potem już chyba niebo się na mnie wkurzyło, bo zaczęło się chmurzyć i kropić, więc szybko wszystko podlałam i biegiem do domu, bo mam dziś jeszcze do zrobienia sprawozdanie w formie prezentacji. Chyba mnie noc zastanie.
Ale żeby stało się zadość, to najpierw umieszczam zdjęcia z dzisiejszych prac:
Najpierw poprawiona linia trawnika. Coś wycięte, w innym miejscu dołożone, za tydzień powinno być już dobrze.I prace wykopaliskowe:

I po przesadzeniu, ale jeszcze przed podlewaniem:

Teraz jeszcze musi się zagęścić trawka dołożona i kanciki powinny wyjść dobrze.
Oczywiście moja Tola musiała sprawdzić, czy wszystko posadzone prawidłowo, więc przeleciała wszystkie rabaty zaznaczając je łapkami.
____________________
Ogródek Iwony II
Kindzia 22:27, 23 cze 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Widzisz jak już ładnie!!!

Kula kamienna będzie sporo droższa, chyba, że betonowa. O granitowej możesz zapomnieć, przy okazji zamawianiu blatów do kuchni pytałam o takie granitowe (ja chciałam beż, albo zieleń)... 50-60 cm średnicy - 7 - 9 tys. netto mi zaśpiewali

Mój M miał pożyczony młot udarowy o bardzo dużej mocy i wiertło odpowiednie. Jak nie masz takiej możliwości, to tylko zostaje Ci zlecić komuś zrobienie takiej dziury.
Wierz mi, to jest najtańsze porządne ciurkadełko, wiele stron internetowych odwiedziłam, wiele fachowców odwiedziłam przed zrobieniem ciurkadełka u siebie.

____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Napia 22:32, 23 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
Rabatka bardzo ładna Naprawdę wyszły te zmiany. Kiedy jeszcze bukszpany i żurawki się rozrosną,będzie pięknie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies