Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

ryska 21:41, 17 maj 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11620
Super zdjęcia z ogrodu.
Po ilu latach serduszka jest taka okazała?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Nallar 23:12, 17 maj 2019


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Napia napisał(a)
Rabata przy drewutnik już prawie zupełnie obsadzona. Rósł tam klon czerwony Artropurpureum, ale niestety, w tym roku nie ruszył. Bardzo żałuję.
A kalina to właśnie mamusia

Klony to wrażliwe roślinki. U mnie rosną dwa, ale postanowiłam że jeżeli kiedyś z jakiegoś powodu je stracę to już nowych nie zaproszę do ogródka.
Jutro jeżeli pogoda pozwoli obfocę Twoją/moją Kalinę.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gruszka_na_w... 00:06, 18 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Ogólne widoczki bardzo apetyczne. Widać, że ogród wchodzi w następną fazę dojrzewania. Młodziakiem już go nazwać nie można.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Napia 19:27, 23 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Anda napisał(a)
Śliczne widoki, ogród sobie jakoś radzi Mam nadzieję, że zapał do ogrodu powróci

Co do bodziszków, czy już je odmładzałaś?


Dziękuję Ja też mam taką nadzieję

Nawet nie wiedziałam, że bodziszki należy odmładzać. I nigdy tego nie robiłam... czyli wiosną działam


____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
iwonadm 19:36, 23 maj 2019


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Aga piękne widoczki A jak róże?
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Napia 19:37, 23 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
yolka napisał(a)
Ale ślicznie, ogród dojrzał, masz ładne zdrowe rododendrony, a pamiętam, że miałaś z nimi kłopot, moje w tym roku mają na wpół suche liście, ale będą kwitły.
Zauważyłam biało kwitnącą serduszkę i dowiedziałam się o nowej miłości - do host, też mam kilka gatunków w tym większość do podziału.
Zadoniczkowany asterek ma zamiar się zaprezentować z jak najlepszej strony...


Dziękuję Jolu Z rododendronami cały czas mały kłopot, bo muszę bardzo pilnować kwasowości ziemi, ale mimo wszystko wyglądają już lepiej i pięknie kwitną

Po kwitnieniu zasilę je znowu siarczanem amonu i mam nadzieję, że na razie wystarczy. A host mam kilka, podzieliłam je w tym roku i ładnie się przyjęły. Dobrze się u mnie czuję i ładnie wyglądają. Mam wobec nich kolejne plany. A jeśli chodzi o asterek, bardzo się na niego cieszę
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Nallar 19:41, 23 maj 2019


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Aguś, napisz proszę jak często i jak stosujesz siarczan amonu. Tylko tak dla blondwłosej.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Napia 19:43, 23 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
iwonadm napisał(a)
Aga piękne widoczki A jak róże?


Dziękuję Iwonko Przyjmij najlepsze życzenia różanego życia

A róże w pąkach. U siebie w pracy widziałam pięknie kwitnące róże, a u mnie jeden rozwinięty pąk Louis Odier, ale mam wrażenie, że w tym roku róże będą obsypane kwiatami, jeśli, oczywiście, mszyce ich nie zjedzą. nawet nie mam kiedy opryskać, bo stale pada
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:47, 23 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Nallar napisał(a)
Aguś, napisz proszę jak często i jak stosujesz siarczan amonu. Tylko tak dla blondwłosej.


Post Alabastra

"W celu wzmocnienia krzaka można użyć max 3 razy do roku siarczanu amonu - ale nie sypiemy pod krzak !!! robimy roztwór wodny - 200 gram na 10 litrów wody - i taką wodę pod krzak"

Trochę więcej poniżej

https://www.ogrodowisko.pl/watek/868-rozaneczniki-choroby-i-szkodniki?page=35
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:54, 23 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Bogdzia napisał(a)
Piękny kolor piwonii drzewiastej, zrób zdjecie jak zakwitnie.


Bardzo proszę. ma trzy duże kwiatki, ale - obok dużych pąków wykształciła duzo małych pączków i tak się właśnie zastanawiam, czy nie są to odrosty z podkładki i czy nie należałoby ich usunąć. Może ktoś wie i podzieli się wiedzą



____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies