Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Napia 18:46, 21 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
GorAna napisał(a)

Agnieszko, ja swoją lawendę przycinam po kwitnieniu. Jak przycięłam kiedyś wiosną, to potem długo startowała i później kwitła.
Za jesienną odsłonę ogrodu dziękuję
Pięknie wszystko się prezentuje, a świeżo opadłe liście jak z baśni. Szkoda, że później wszystko przybiera formę szaro-burej masy
Oby do wiosny


Liczę się z tym, że po cięciu lawenda będzie dłużej dochodziła do siebie, ale trudno. Tak jak jest teraz, być nie może, mam tylko nadzieję, że jej nie zmarnuję, bo byłoby mi szkoda.
W promieniach słońca ogród potrafi zabłysnąć, ale tak jak piszesz - przed nami bura pora, potem zima i już, już prędziutko wiosna
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 18:48, 21 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
popcorn napisał(a)
Cudownie masz! Jakie kolory! Zachwycam się
miłego dnia!


Jak miło dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Kasiek 02:44, 29 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Piekna masz jesien, na kazdym zdjeciu i w kazdym zakatku Cudnie przebarwily Ci sie drzewa, cala paleta barw...Nie narzekaj
____________________
Bawarka
hankaandrus_44 06:14, 29 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Oj, chcemy już tej wiosny, ale... natury sie nie przeskoczy. Żeby chociaż trochę sypnęło śniegiem, jaśniej na świecie by się zrobiło.

A tak, mus przeczekac szarugę jesienną. Najgorsze chyba te 2 pierwsze tygodnie grudnia, potem do świąt szybko minie, a potem do marca jak w pendolinie.... fruuuu!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
yolka 09:27, 29 lis 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Napia napisał(a)


Asterki są super gdzieś zgubiłam zdjęcie z tym od Ciebie. Wstawię, gdy uda mi się je znaleźć,
Zapowiadają spadki temperatur, więc pewnie za tydzień wszystkie róże pójdą do wazonu

Chodzę po wątkach w poszukiwaniu zimy. U mnie też jej jeszcze nie ma. Jest u Karoliny popcorn i Doroty "W moim małym ogródeczku-Dorota"". U Doroty można znaleźć inspiracje na wszelkie dekoracje..

Asterka mam od Ani z Kamiennego

Uciekam, dziś krótko ale pracuję, pomiar ruchu mamy. Miłej niedzieli
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Anda 12:04, 29 lis 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Aga, moją lawendę tnę po kwitnieniu do pierwszych listków, a wiosną, w kwietniu tnę ją nisko, żeby się nie ogołociła od dołu


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ania111 12:32, 29 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witaj Agnieszko

Bardzo masz fajnie i tak kwitnąco
Super

... idę nadrobić wątek od początku ,

ściskam cieplutko
____________________
Ania Spelnione marzenie
ryska 14:17, 29 lis 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Napia napisał(a)


Może mój krytyczny osąd jest wynikiem kiepskiej pogody a może po prostu od kiedy mam ogród, zaczęłam doceniać późną jesień, bo wcześniej ta pora roku wydawała się bez wyrazu. Bezlistne drzewa, zwiędłe kwiaty, deszcz i szarobure klimaty. W tej chwili dostrzegam całą paletę barw i chciałabym ich więcej w swoim ogrodzie. Tym bardziej cieszą mnie Twoje słowa, że mój ogród jesienią jest pełen życia Dziękuję Reniu
W szpalerze rosną ambrowce, czekam aż całkiem się przebarwią. Co roku stawały się żółte, a wiem, że stać je na pełną gamę jesiennych odcieni, i czekam , bo dostrzegam już pomarańczowy i czerwony.

Róże i lawenda to zawsze zgrany duet wiosną będę musiała mocno przyciąć lawendę, bo trochę ją zaniedbałam i rozrosła się w krzaczory, a to nie wygląda za dobrze. Nie mam jeszcze wiedzy, jak to zrobić, by jej nie zmarnować, szukam inspiracji


W takim razie piękne ambrowce Przebarwiły się już całkiem?
Pamiętam, że masz też dęby stąd pomyłka.
Z pewnością widać życie w Twoim jesiennym ogrodzie.
Krzaczory lawendy do obcięcia w kwietniu, całkiem nisko.
Dziś u nas pierwszy śnieg.
Zmiana dekoracji

Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Nowa12 14:34, 29 lis 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Anda napisał(a)
Aga, moją lawendę tnę po kwitnieniu do pierwszych listków, a wiosną, w kwietniu tnę ją nisko, żeby się nie ogołociła od dołu




A nisko to ile mniej więcej cm? Bo zawsze boję się ciąć za nisko.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Anda 15:03, 29 lis 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Nowa12 napisał(a)


A nisko to ile mniej więcej cm? Bo zawsze boję się ciąć za nisko.


Jak są młode to bardzo nisko, 10 cm. Jak są starsze to trzeba to cięcie dopasować do wielkości Ile lat mają twoje i jak duże są? Moją 8-letnią, ok. 1m, przycięłam za krótko i już nie wypuściła ze starego drewna. Liczyłam się z tym i rozstanę się z nią bez żalu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies