Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Dogonić marzenia...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dogonić marzenia...

Nonka 13:45, 04 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Łałłłłł.... dzięki. A te pissardi to miałyby zostać tak jak są, prawda? I czy frontowa rabata nie zrobi się za duża? Co ja tam posadzę Rabaty przy domu nie mogę tak zmienić bo mój M się nie zgodzi. A jakbym mu jeszcze o drzewie wspomniała, to... nawet wyobraźnia mnie zawodzi... A tak naprawdę tam są schody i tędy schodzimy na trawnik. Mój mężuś naprawdę mnie ogranicza z nasadzeniami więc kombinuję jak mogę. Najpierw wciskam małą rabatę, a później się rozszerzy On by najlepiej wszystko trawą obsiał i traktorem kosił
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 13:46, 04 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Ponadto - pomysł z dużym drzewem po lewo mi się podoba. A jakie to duże drzewo? Znaczy jak się nazywa?
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Wieloszka 13:59, 04 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Nonka napisał(a)
Łałłłłł.... dzięki. A te pissardi to miałyby zostać tak jak są, prawda? I czy frontowa rabata nie zrobi się za duża? Co ja tam posadzę Rabaty przy domu nie mogę tak zmienić bo mój M się nie zgodzi. A jakbym mu jeszcze o drzewie wspomniała, to... nawet wyobraźnia mnie zawodzi... A tak naprawdę tam są schody i tędy schodzimy na trawnik. Mój mężuś naprawdę mnie ogranicza z nasadzeniami więc kombinuję jak mogę. Najpierw wciskam małą rabatę, a później się rozszerzy On by najlepiej wszystko trawą obsiał i traktorem kosił

Rabata z Pissardii zostaje. W takim razie te przy domu też zostają w takim kształcie jak są, nie możesz M. o palpitacje serca przyprawić
Mój M. na początku też bronił każdego skrawka trawnika. Jak się okazało, że koszenie zajmuje mu co tydzień ponad 4 godziny, to pyta, czy nie potrzebuję jakiejś nowej rabatki założyć
Nonka, to tylko luźna propozycja, dostosuj kształt do swoich potrzeb (i możliwości akceptacji przez M. ).
Duże drzewo - wybór ogroooomny. Np. platan, tulipanowiec, jakiś klon, buk "Zlatia", albo zamiast jednego drzewa lasek brzozowy
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Nonka 14:05, 04 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Hmmm... lasek brzozowy mnie się podoba. Tym bardziej, że z tyłu domu rosną sobie dziko bez ładu i składu młode brzózki. Może można je jakoś przesadzić? I już widzę taki placyk z brzózkami wysypany żwirkiem. A pod brzózkami hosty... rozmarzyłam się
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Wieloszka 14:12, 04 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Nonka napisał(a)
Hmmm... lasek brzozowy mnie się podoba. Tym bardziej, że z tyłu domu rosną sobie dziko bez ładu i składu młode brzózki. Może można je jakoś przesadzić? I już widzę taki placyk z brzózkami wysypany żwirkiem. A pod brzózkami hosty... rozmarzyłam się

A broń Cię boże przed brzózkami w żwirku Nie dosprzątasz listków. Nie polecam też przesadzać zwykłych brzóz, tylko jak już sadź odmianowe np. brzozy pożyteczne "Doorenbos" - nie rosną tak wielkie jak zwykłe brzozy, mają bielszą korę i większe liście, które gubią jesienią (zwykłe brzozy "śmiecą" przez większą część roku).
Poczytaj wątek o brzozach:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/828-brzoza-betula
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Nonka 14:16, 04 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Ups... ale ja tam żwirek widzę... o brzózkach zaraz poczytam. Poczytam też o innych drzewach, które pasują do żwirku.
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 14:39, 04 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Agnieszka, a jakby tą frontową rabatę zrobić w ten sposób:

i dalej jak narysowałaś. Ta czerwona linia po lewo w dół zamyka rabatę. Dobrze?
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Wieloszka 14:49, 04 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Dobrze Tylko przesuń ciut w prawo ten "ząb na frontowej, żeby "zgrał" się z linią domu (narożnikiem).
Za rabatą z P. posadziłabym jakiś szpaler, ale nie standardowy żywopłot, może być np. szpaler miskantów.
Jak już będziesz pewna kształtu rabat, to podpisz plan ich wymiarami.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Nonka 14:55, 04 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
zrobi się pani nauczycielko
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Wieloszka 15:11, 04 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Nonka napisał(a)
zrobi się pani nauczycielko

Heloł, ja tu też się uczę
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies