Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry...

Muszelka 23:17, 31 sie 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Dawno u Ciebie nie byłam. Ależ wszystko porosło! Śliczne kompozycje na rabatach! Nacieszyłam oczy.

Zostawiam podziw i pozdrowienia
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Krakus 11:32, 15 wrz 2023


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Muszelka napisał(a)
Dawno u Ciebie nie byłam. Ależ wszystko porosło! Śliczne kompozycje na rabatach! Nacieszyłam oczy.

Zostawiam podziw i pozdrowienia

Ja u Ciebie siedzę często ale cichaczem góry zawsze podziwiam i kunszt fotografowania
____________________
Zielonym do góry...
Krakus 11:50, 15 wrz 2023


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
a tak poza tym to planuje tu rewolucję...tzn troche rozsadzić bo za gęsto a jak powstałaiglaki może przesadzę teraz a hortki po zimie...

nowa huśtawka będzie troche w prawo tak między dwoma latarniami... thije przesune koło chodnika a hortki za nimi...pytanie czy na linii z ola czy Ole dać za plecy Hortek. Rozciągniete tez beda bardziej od basenu do latarni (środkowej na zdjęciu)






w nocy to tak świeci więc chcę jeszcze między hortkami 9kulkami) dac trawy mgiełki

____________________
Zielonym do góry...
Krakus 11:54, 15 wrz 2023


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
a tak to teraz czas traw...




____________________
Zielonym do góry...
sylwia_slomc... 14:07, 15 wrz 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Ale Ci zawilce rosną cudnie Tfu tfu tfu

Podoba mi się plan na przeróbkę rabaty, Olę wsadź za hortensje.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Krakus 08:11, 21 wrz 2023


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
cytuje od Iwony bo sie przyda c może

Iwonka napisał(a)
Kasiek, Krakus, Mrokasia, MartaCHo, MagdaLenka - dziękuję za Wasz zachwyt nad moją, jak to zazwyczaj u mnie, spontanicznie powstałą rabatą. Na chwilę obecną nie mam tyle czasu ani umiejętności, aby dokładnie wszystko rozrysować. Odsyłam Was do zdjęć na moim wątku. Lubię tę rabatę, więc są fotki chyba z każdego miesiąca.

Tutaj początki rozmyślań co dalej:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7770-wzgorze-chaosu?page=258

Tu remont drewutni przy rabacie:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7770-wzgorze-chaosu?page=238

Lista roślin:
Trawy: hakone Beni Kaze, molinia Heidebraut, rozplenica Hameln
Hortensje:: Pink Anabelle, Limelight
Byliny: sadziec Baby Joe, zawilce: Serenade, Bressingham Glow, Honorine Jobert, Mont Rose, bodziszek: Max Frei, Pink Pouffe, Patrizia, tiarelle, jarzmianki, pysznogłówki, kocimiętka Purssian Blue, czyściec Hummelo, rdest Golden Arrow,JS Seven Oaks Village, rozchodnik no name (różowy), ciemny Cherry Truffle, Star Dust (biały), jeżówka Green Jewel, Roho, Southern Belle, krwiściąg wąskolistny (różowy), rutewka orlikolistna (biała).
Cebulowe: tulipan Exotic Emperor, czosnek główkowaty
Iglaki: cis kule, ciś fastigata robusta (dosadzony niedawno) 4 szt zamiast brzóz
Drzewa liściaste: brzoza Doorenbos ( po złamaniu - wielopniowa, reszta brzóz wysadzona)

Napisałam Wam rośliny które rosną od drewutni do ławeczki i klona dissectum.
Wszystko z głowy, mam nadzieję, że niewiele zgubiłam

Dalszy ciąg rabaty to długa, wąska górka. Tam rośnie dereń kousa Schmetterling i judaszowiec Hearts of Gold, jeżówki Delicious Candy, sesleria jesienna i wiele innych bylinowych drobiazgów, ciągle niedopracowanych

Dopiszę jeszcze, rabata jest na górce, patrząc z balkonu - kierunek południowy zachód.
Słońce różnie operuje w zależności od miesiąca.
Rośliny zaakceptowały tę miejscówkę, warunki glebowe, a i odstępy są na razie ok.

U każdego ta rabata będzie inaczej wyglądać a rośliny różnie rosnąć.
W ogrodzie niestety nie ma kopiuj - wklej
Ale jako inspiracja jak najbardziej, sama ciągle coś oglądam i chłonę.
Potem nic nie planuję, jakoś tak samo się powoli klaruje.
Rozmowy z innymi ogrodnikami też wiele pomagają.

____________________
Zielonym do góry...
Krakus 08:35, 21 wrz 2023


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
i fotka opisywanej rabaty
kasiek napisał(a)


Iwonka - absolutne mistrzostwo - taką rabatę chce mieć nad morzem! Please zrób mi fotkę z balkonu by było widać plamy jak posadziłaś, chyba że masz rozrysowane i podpisane to proszę mi prześlij!
____________________
Zielonym do góry...
Krakus 12:48, 22 wrz 2023


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
no obiecałem kiedyś u Sylwii że pokażę jak tam realizacja projektu z opalaniem drewna...wieć lecimy z fotami...
taką belke udało mi sie skombinować...


Później wstępne czyszczenie szczotką drucianą..


Po czyszczeniu i dkurzeniu opalanie . Delikatnie tylko tak aby tylko słoje uwydatnić


Po opaleniu znowu szczota druciana i lekkie przeszlifowanie

____________________
Zielonym do góry...
Krakus 12:52, 22 wrz 2023


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
po tym etapie impregnacja...i tu się zastanawiałem co zastosowac ale w końcu poszedłem w naturę i olej lniany...po olejowaniu ściamniało i tak się prezentowało...





czasu było mało i troche projekt wstrzymany bo wiadomo szkoła się zaczeła ale wczoraj podziałałem ...i najpierw przymiarki na sucho i pomiary...



____________________
Zielonym do góry...
Krakus 12:54, 22 wrz 2023


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
a później juz powiercone otwory i lampy załozone... jak juz się sciamniało robiłem foty wiec kiepskie...




wiadomo jeszcze okucia do zrobienia i łańcuchy bo będzie podwieszona wyżej a tu tylko przymiarka była na belce...i jeszcze do cecyzji czy lampy beda przy belce...na równo na jednej wysokości albo 3 opcja na przeian różne wysokości...ale to jak juz powiesze to bedę regulować.
____________________
Zielonym do góry...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies