Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 22:15, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Myślałam, że nie mam zbyt wielu fotek z remontu drewutni. Coś tam jednak udokumentowałam


Z konstrukcją na placu zabaw pożegnaliśmy się prawie zupełnie. Chłopaki zdemontowali wszystko i pocięli.
Z wieży do zjeżdżalni zostawili dwa patyki, trzeci przesunęli i wykombinowali coś w stylu pergoli - kojarzy mi się z japońską torii
Nie byłam przekonana do tego pomysłu, ale nagroda za pracę musiała być, więc pozwoliłam zostawić


Posadziłam tam hortensję pnącą i jestem teraz chłopakom ogromnie wdzięczna za ten pomysł. Konstrukcja z hortensją fajnie zasłoni kącik od zachodnich wiatrów, a potem puszczę ją na drewutnię.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:15, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Zbliżenie na nową pergolę Tak się cieszę, że chłopcy ją wykombinowali.


Denerwuje mnie trochę łukowate zakończenie pionowych desek. Taka nieco staromodna fala. Co myślicie?
Kiedyś Anitka podsunęła mi pomysł zasłonięcia tego zwykłą deską. Cały czas się waham czy to zrobić czy jednak zostawić "falowanie" .


Nie ukrywam, że z bólem serca zakrywałam emalią te stare deski... Po przetarciu były przepiękne!!!
Chciałam zmiany, biel pasuje mi do reszty zabudowań, niemniej deska była taka z duszą
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:15, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Drewutnia nie ma rynny. Cały czas namawiam eMa na orynnowanie. Padający deszcz bardzo brudził drewutnię. Teraz położyłam kartony i wysypię wokół korę.
Z przodu zaraz po przesadzeniu porzeczek zachwyciłam się miejscówką przed wejściem. Postawiłam pieniek i zapadła decyzja o zrobieniu tam siedziska.


Przeprosiłam się ze starym obrzeżem i matą


Zastanawiam się, czy sadzić coś wzdłuż tej ścianki? Chyba na razie wysypię tylko korę. Bedzie przejście wokół domku, ale też dostęp do żywopłotu. Słońce tam mocno przygrzewa, to południowa ścianka. Po wyrośnięciu tuj pewnie całkiem zmienią się tu warunki.


Na matę przywieźliśmy żwirek wyrzucony rok temu z frontowej rabaty. Jego biel tu nie razi a nawet dobrze wygląda. Pełen recycling


To na razie koniec relacji z kolejnego remontu.
Muszę jeszcze pomalować ostatnią ściankę z tyłu, przemyśleć "listewkową falę".
I najważniejsze - drzwi. Przy brązowym kolorze ich brak nigdy mi nie przeszkadzał. Nawet pamiętam, że specjalnie nie było drzwi, aby drewno się suszyło. Teraz czarna dziura razi bardzo i muszę coś wykombinować. Denerwuje mnie też pokruszona wylewka przy wejściu. Musi jednak poczekać na remont tarasu, żeby razem zrobić wszystko.
Rozglądam się za czymś do siedzenia. Waham się czy ławka czy raczej stolik z krzesełkiem. Takie tam fajne dylematy.
Roślinne też a nawet przede wszystkim Trochę wolnego miejsca przybyło na nowe
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 22:24, 31 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
A budek dla ptaków nie powiesisz już na niej? Fajnie wyglądały
Pięknie zmiana wyszła, tej fali nie widać, a mnie ona wcale nie przeszkadza. W LM są takie gotowe drzwiczki drewniane jakby do szaf z poziomych listewek zrobione, jakby dwoje takich wstawić na takich zawiasach ja do baru w westernach, że się otwierają w obie strony i same zamykają, wydaje mi się, że były by dobre i wygodne, zasłonią wejście, a nie utrudnia za bardzo wietrzenia pomieszczenia.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 22:40, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)
A budek dla ptaków nie powiesisz już na niej? Fajnie wyglądały
Pięknie zmiana wyszła, tej fali nie widać, a mnie ona wcale nie przeszkadza. W LM są takie gotowe drzwiczki drewniane jakby do szaf z poziomych listewek zrobione, jakby dwoje takich wstawić na takich zawiasach ja do baru w westernach, że się otwierają w obie strony i same zamykają, wydaje mi się, że były by dobre i wygodne, zasłonią wejście, a nie utrudnia za bardzo wietrzenia pomieszczenia.


Budki oczywiście, że powieszę, nawet gwoździki zostały pomalowane na biało Czekam na pogodę, muszę tylną ściankę ostatni raz pomalować i zrobić korekty tam, gdzie coś przebija. Dlatego wszytko jeszcze pochowane.
Cały tydzień w wolnych chwilach ustrzykiwałam kosodrzewiny. Nie zliczę ile godzin. Jeszce mi sosny zostały. Podziwiam siebie za cierpliwość do tej roboty
Takie drzwi westernowe byłyby dobrym rozwiązaniem. Ta wnęka jest szersza niż wszystkie drzwi, muszę zmierzyć ile ma. Drzwi muszą być lekkie i przewiewne. Futryna jest bardzo licha. Dołem koty muszą się zmieścić. Śpią tam teraz moje dwa i trzeci lokator. Muszę mu fotkę zrobić, wygląda jak koci żul, jakiś rasowy z puchatym kiedyś futrem. Fajny gość
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 22:49, 31 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


Biały domek Fajnie go nazwałaś! Podoba mi się

Malowanie jest super, uwielbiam pędzel w dłoni
Pochwal się swoimi nowościami
Buczek Tricolor będzie miał u ciebie super, ciekawe w którym miejscu go planujesz?

Pięknie wygląda domek po zmianie, jak nowy. Ale ta glediczja w słońcu!!! Bajka
Ta falka moim zdaniem prawie niewidoczna ale jak cię denerwuje to praybij deskę i będziesz miała z głowy.
Też bym zrobiła te okiennice z azurowych drzwiczek Z LM lub Casto. Będzie klimatycznie

Uwielbiam oglądać zdjęcia z Twojego ogrodu!!!
Buziaki.
____________________
KOla 22:57, 31 maj 2020


Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 44
A ja mam pytanie odnośnie tej glediczji. Ile ma lat? Urzekła mnie, nie miałam pojęcia o istnieniu takiego drzewa.
____________________
Ola
Iwonka 23:51, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)

Pięknie wygląda domek po zmianie, jak nowy. Ale ta glediczja w słońcu!!! Bajka
Ta falka moim zdaniem prawie niewidoczna ale jak cię denerwuje to przybij deskę i będziesz miała z głowy.
Też bym zrobiła te okiennice z ażurowych drzwiczek Z LM lub Casto. Będzie klimatycznie

Uwielbiam oglądać zdjęcia z Twojego ogrodu!!!
Buziaki.

Kochana Effcia, zawsze tak mi napiszesz, że Iwona maruda mięknie i przez chwilę nie narzeka
Ależ maiłaś dziś wycieczkę, widziałam relację u Irenki, mnóstwo inspiracji i mega dużo uśmiechu. Żółty sztormiak rewelka, muszę koniecznie podobnego poszukać.
Dziękuję za radę falkową Zdecydowanie i konkretnie jak u prawdziwego budowlańca A nie jakieś rozkminy na kilka stron
Wstąpię jutro do LM, poszukam okiennic i deski
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 23:53, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
KOla napisał(a)
A ja mam pytanie odnośnie tej glediczji. Ile ma lat? Urzekła mnie, nie miałam pojęcia o istnieniu takiego drzewa.

Glediczja jest fajna Moja ma na pewno trochę więcej niż 12 lat.

Glediczjowe porównanie znajdziesz u mnie na 127 stronie wątku:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7770-wzgorze-chaosu?page=127

i u Anitki bardzo ciekawe zestawienie i opis:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7741-moj-azyl-na-wichrowym-wzgorzu?page=616
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Krakus 09:08, 01 cze 2020


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Iwonka napisał(a)

Mnie też ta zmiana koloru cieszy, 20 lat była ciemna, no ileż można
A najwięcej frajdy teraz sprawia mi myślenie czym ją obsadzę. Planowanie to chyba najfajniejsza część z ogrodowych prac. Potem to już ciągłe dylematy w stylu: czy dobrze posadziłam, może 10 cm przesunąć...

Doniczkowe przymiarki Cisy i rozplenice.


Hakone już mogę swoje rozsadzać Też kocham tę trawę!!!


zmiany jak zawsze super...co ty robisz żę takie Hakone masz...mi klika tylko źdźbeł (ale się nagłowiłem nad tym słowem ciekawe czy dobrze... ) wyszło i zastanawiam się co nie tak u mnie ...
____________________
Zielonym do góry...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies