Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry...

Krakus 08:50, 31 lip 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1375
Vanilki już w pełni



____________________
Zielonym do góry...
Krakus 08:53, 31 lip 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1375
a i coś nowego...tzn dorabiał do istniejącej rabaty...
zaczne od wąskiego kadru


Limki rzeczywiście limonkowe

____________________
Zielonym do góry...
Krakus 09:24, 31 lip 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1375
no i szersze spojrzenie
kształt jeszcze lini z "trawnikiem" nie uformowany


____________________
Zielonym do góry...
Krakus 08:47, 07 sie 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1375
w sumie sam do siebie no ale coś tam wrzucę..za rok się fajnie poogląda
koty na rozplenicach już są
pierwszy rozchodnik różowieje


____________________
Zielonym do góry...
Marzenaka 09:02, 07 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Ale różowiutki ten rozchodnik! Linki fajne, rozchodniki wielkie że hej. Widzę, że masz jeszcze gdzie rabaty robić, miejsca dużo.
____________________
Ogród Marzeny
Krakus 09:40, 07 sie 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1375
Marzenaka napisał(a)
Ale różowiutki ten rozchodnik! Linki fajne, rozchodniki wielkie że hej. Widzę, że masz jeszcze gdzie rabaty robić, miejsca dużo.


miejsca dużo ...na razie do altany chce dojśc i wokół altany coś porobić...

huśtawka będzie bliżej altanki ale to już pewnie za rok będę kombinować...
____________________
Zielonym do góry...
Toszka 10:20, 07 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wcale nie sam do siebie - podglądam cały czas. Fakt, cichcem

Masz masę miejsca! Przemyśl czy nie lepiej zrobić szersze rabaty, może koło huśtawki wysunięte... efekt trawnikowego boiska zniwelujesz. No, chyba, że to boisko ważne

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Krakus 10:46, 07 sie 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1375
Toszka napisał(a)
Wcale nie sam do siebie - podglądam cały czas. Fakt, cichcem

Masz masę miejsca! Przemyśl czy nie lepiej zrobić szersze rabaty, może koło huśtawki wysunięte... efekt trawnikowego boiska zniwelujesz. No, chyba, że to boisko ważne



że do mnie zaglądasz to się cieszę ale zostaw jakiś ślad ...nawet tak jak dzisiaj bo cenię Twoje rady
z chęcią bym zrezygnował z boiska i busz posiadał ale jak to spiewali kiedyś It's all about the money

tak właśnie myślę żeby zrobić wysunięciei jakies drzewo wsadzić..huśtawkę przesunę bliżej altanki i w kółku żwirokowym i jakoś połączę linię rabat z altanką...miedzy altaną i thujami jakaś rabata półcienista..
za atkaną w poprzek działki do słupka trzymającego zjazd linowy może rabata brzozowa i mój wymarzony hamak...
ten domek malutki zniknie bo to stara piaskownica ...

i na przeciwko atlany tam gdzie karmnik stoi (może uda mi się go wyeksmitowac bo to nie mój pomysł - lub wkomponować) zrobić rabatę... .
____________________
Zielonym do góry...
Toszka 11:16, 07 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Money, money... to tylko przeszkoda. Szukaj okolicznych ogrodów/wątków. Odwiedzaj towarzysko. Nawiąż znajomości i kontakty - coroczna wiosenna wymiana/oddawanie roślin przechodzi ci koło nosa, wiesz?

Rozchodniki wystarczy jedną gałązkę ukręcić z piętką i wsadzić w ziemię. Żurawki podzielić. Jeżówki też łatwo pomnożyć - ukręcasz nisko w ziemi łodygę z kwiatem. Kwiat odcinasz (do wazonu) a łodygę przycinasz. Wsadzasz w cieniste wilgotne miejsce. Zaraz ukorzeni się i w przyszłym roku uzyskasz nową kępę. Sierpień to bardzo dobry czas na dzielenie bylin. Trawy też łatwo pomnożyć - wiosną, jak tylko ruszają podkopujesz połowę karpy. Przecinasz od góry i wykopujesz. W ten sposób nie ruszasz drugiej połowy i ta w praktyce nie odczuwa operacji. Tak bez problemu podzielisz miskanty, rozplenice.
W sąsiednich wątkach co rusz piszemy jak pomnożyć majątek Dotyczy to nas wszystkich...
Milczę zazwyczaj, bo nie zgłaszasz potrzeb i ewentualnych problemów. Myślałam, że jesteś jedyny szczęśliwy - z planem i zapasem roślin
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Krakus 11:25, 07 sie 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1375
Toszka napisał(a)
Money, money... to tylko przeszkoda. Szukaj okolicznych ogrodów/wątków. Odwiedzaj towarzysko. Nawiąż znajomości i kontakty - coroczna wiosenna wymiana/oddawanie roślin przechodzi ci koło nosa, wiesz?

Rozchodniki wystarczy jedną gałązkę ukręcić z piętką i wsadzić w ziemię. Żurawki podzielić. Jeżówki też łatwo pomnożyć - ukręcasz nisko w ziemi łodygę z kwiatem. Kwiat odcinasz (do wazonu) a łodygę przycinasz. Wsadzasz w cieniste wilgotne miejsce. Zaraz ukorzeni się i w przyszłym roku uzyskasz nową kępę. Sierpień to bardzo dobry czas na dzielenie bylin. Trawy też łatwo pomnożyć - wiosną, jak tylko ruszają podkopujesz połowę karpy. Przecinasz od góry i wykopujesz. W ten sposób nie ruszasz drugiej połowy i ta w praktyce nie odczuwa operacji. Tak bez problemu podzielisz miskanty, rozplenice.
W sąsiednich wątkach co rusz piszemy jak pomnożyć majątek Dotyczy to nas wszystkich...
Milczę zazwyczaj, bo nie zgłaszasz potrzeb i ewentualnych problemów. Myślałam, że jesteś jedyny szczęśliwy - z planem i zapasem roślin


za cenne rady dziękuję stosowałem już do rozchodników...żurawka pierwsza w tym roku.. o jezówkach nie wiedziałem ... aż dziwią zatem takie chore ceny..
pierwszą wymianę face to face też mam za sobą z Aśką Konieczki obdarowany już tez byłem parę razy listownie
"Myślałam, że jesteś jedyny szczęśliwy - z planem i zapasem roślin" -
planu brak, zapasu roślin też ale szczęsliwy to jestem bo tata .. na ogród to całe życie mam...i cierpliwość ćwiczę..oby zdrowie i chęci zostaly..

____________________
Zielonym do góry...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies