Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 06:59, 17 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tulipany będę sadzić i w donicach i w gruncie. Ale jeszcze się nie przybrałam do tego tematu. Tzn. na razie otworzyłam największe pudło
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 09:44, 17 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Też jeszcze nic nie posadziłam Danusiu , a sterta cebulek mi rośnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
magdaw 13:30, 18 wrz 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Ja tez się przymierzam najgorzej te zakopywanie donic, Danusiu myślisz że możnaby spróbować w nieogrzewanym garażu je przechować?

Magda
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Kindzia 14:15, 18 wrz 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Danusiu, podoba mi się szczepiona wiśnia Royal Burgundy. Tam, gdzie chciałabym ją posadzić jest stanowisko słoneczne, wietrzne, ziemia dobra, gliniasta. Polecasz ją?
Potrzebuję niedużego drzewa z bordowymi liśćmi, mam Nigrę po przeciwnej stronie ogrodu.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
mira 20:15, 18 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
Tulipany będę sadzić i w donicach i w gruncie. Ale jeszcze się nie przybrałam do tego tematu. Tzn. na razie otworzyłam największe pudło


Pewnie pisałaś już milion razy ale i tak zapytam.

Czy te donice zakopujesz do ziemi - chyba plastikowe a potem myk do ozdobnych czy jak ?
Ja w ub roku posadziłam do donic i w kompoście zagrzebałam ale mi zgniły .

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 08:45, 19 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kindzia napisał(a)
Danusiu, podoba mi się szczepiona wiśnia Royal Burgundy. Tam, gdzie chciałabym ją posadzić jest stanowisko słoneczne, wietrzne, ziemia dobra, gliniasta. Polecasz ją?
Potrzebuję niedużego drzewa z bordowymi liśćmi, mam Nigrę po przeciwnej stronie ogrodu.


Jeśli chodzi o liście to ładne, ale jeśli chodzi o kwitnienie to nie polecam, ja swoją wywaliłam parę lat temu. Nie kwitła mi. Generalnie nie polecam.

Może śliwa dziecięca, szczepiona na niskim poziomie ok. 120-130 cm?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:46, 19 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mira napisał(a)


Pewnie pisałaś już milion razy ale i tak zapytam.

Czy te donice zakopujesz do ziemi - chyba plastikowe a potem myk do ozdobnych czy jak ?
Ja w ub roku posadziłam do donic i w kompoście zagrzebałam ale mi zgniły .

pozdrawiam


Tak. donice ładne owijam folią i zakopuję, a donice metalowe po prostu zakopuję. W ziemi, nie w kompoście, może dlatego zgniły bo było w kompoście za ciepło?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:48, 19 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
magdaw napisał(a)
Ja tez się przymierzam najgorzej te zakopywanie donic, Danusiu myślisz że możnaby spróbować w nieogrzewanym garażu je przechować?

Magda


Raczej nie, muszą mieć mróz celem zainicjowania kwitnienia. Nie wiem tylko ile czasu. A w nieogrzewanym garazu ile jest stopni podczas duzych mrozów?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kindzia 09:12, 19 wrz 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Dziękuję Danusiu, już patrzę
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
magdaw 22:42, 19 wrz 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Gardenarium napisał(a)


Raczej nie, muszą mieć mróz celem zainicjowania kwitnienia. Nie wiem tylko ile czasu. A w nieogrzewanym garazu ile jest stopni podczas duzych mrozów?

Danusia myślę że minimalnie kolo 0 stopni. Słyszałam kiedyś ze można cebule tulipanów na miesiąc do lodówki do pojemnika na warzywa wstawić i to będzie ich zima a przecież tam jest plus 5. Zakopane jednak szkoda by mi było ryzykować chyba że jedna donice schować do garażu
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies