Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

tenobcy 07:12, 09 mar 2020


Dołączył: 27 lis 2019
Posty: 18
Ok miłe panie Dzięki, zastosuję się.
Basia_KRK 13:10, 09 mar 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Chyba nie przebrnę przez wszystkie strony wątku, więc proszę pomóżcie Zabieram się zakup cisów na obwódki, niskie "ogrodzenia", itp. No i nagle się okazało, że w szkółkach mają różne odmiany cisów Jakie będą najlepsze do niskiego prowadzenia w formie właśnie obwódek, zasłon murków (myślę, że docelowo max do wys. 1 m - 1,20m). Cis pospolity, cis pośredni Hicksii, cis pośredni Hillii ?
Znalazłam ładne sadzonki Hillii wys. 40-80 cm, gęsty dół Akurat te by poszły w miejsca bardziej zacienione (półcień). Będą OK?

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
brzydula 13:35, 09 mar 2020

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Basia_KRK napisał(a)
Chyba nie przebrnę przez wszystkie strony wątku, więc proszę pomóżcie Zabieram się zakup cisów na obwódki, niskie "ogrodzenia", itp. No i nagle się okazało, że w szkółkach mają różne odmiany cisów Jakie będą najlepsze do niskiego prowadzenia w formie właśnie obwódek, zasłon murków (myślę, że docelowo max do wys. 1 m - 1,20m). Cis pospolity, cis pośredni Hicksii, cis pośredni Hillii ?
Znalazłam ładne sadzonki Hillii wys. 40-80 cm, gęsty dół Akurat te by poszły w miejsca bardziej zacienione (półcień). Będą OK?



Bardzo ładne sadzonki ja bym brała. Mam jeden żywopłot z Hicksii i jeden z Hillii i gdybym miała jeszcze raz się zdecydować to brałabym tylko Hillii - bardziej mi się podoba jest zwarty i piękny. Brac smiało najpiękniejsze żywopłoty to właśnie te cisowe.
Wiaan 14:03, 09 mar 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Cis na kulki jaki będzie najbardziej odpowiedni, czy hicksii będzie ok?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 14:09, 09 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Wiaan napisał(a)
Cis na kulki jaki będzie najbardziej odpowiedni, czy hicksii będzie ok?

Taxus baccata.... hicksii to cis na żywopłot...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 14:44, 09 mar 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Dziękuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Basia_KRK 22:08, 09 mar 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
brzydula napisał(a)


Bardzo ładne sadzonki ja bym brała. Mam jeden żywopłot z Hicksii i jeden z Hillii i gdybym miała jeszcze raz się zdecydować to brałabym tylko Hillii - bardziej mi się podoba jest zwarty i piękny. Brac smiało najpiękniejsze żywopłoty to właśnie te cisowe.


Dziękuję
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
t0shUT 09:46, 10 mar 2020

Dołączył: 08 cze 2017
Posty: 17
Dzień dobry,

bardzo proszę o rade. Posiadam żywopłot z cisa posadzony na wiosnę w ubiegłym roku. Zależy mi na wysokości około 2m. Aktualnie cisy maja około 80 cm i nie wiem jak je przyciąć, odmiana hilli. Proszę o polecenie dobrego nawozu
brzydula 10:25, 10 mar 2020

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
t0shUT napisał(a)
Dzień dobry,

bardzo proszę o rade. Posiadam żywopłot z cisa posadzony na wiosnę w ubiegłym roku. Zależy mi na wysokości około 2m. Aktualnie cisy maja około 80 cm i nie wiem jak je przyciąć, odmiana hilli. Proszę o polecenie dobrego nawozu


Ja bym je wyrównała ciężko stwierdzić ile bo słabo widać na zdjęciu, może z 20 cm . Nie bój się cięcia wbrew powszechnej opinii cis szybko rośnie a te są ładne gęste. Ja swoje dodatkowo przycinałam a raczej szczypałam sekatorem po bokach żeby się zagęszczały a co do nawozu osobiście tylko raz w roku wiosna na start wieloskładnikowy w granulkach. Mogę jeszcze zapytać jaka odległość przy sadzeniu ?
Zakrecona 14:01, 10 mar 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Do dwóch lat cis się ponoć korzeni, nie nawoź, niech idzie w korzeń, a nie w zielone.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies