Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

t0shUT 18:03, 10 mar 2020

Dołączył: 08 cze 2017
Posty: 17
brzydula napisał(a)


Ja bym je wyrównała ciężko stwierdzić ile bo słabo widać na zdjęciu, może z 20 cm . Nie bój się cięcia wbrew powszechnej opinii cis szybko rośnie a te są ładne gęste. Ja swoje dodatkowo przycinałam a raczej szczypałam sekatorem po bokach żeby się zagęszczały a co do nawozu osobiście tylko raz w roku wiosna na start wieloskładnikowy w granulkach. Mogę jeszcze zapytać jaka odległość przy sadzeniu ?


Dziekuje

Sądziłem co 45 cm, pozdrawiam
t0shUT 18:04, 10 mar 2020

Dołączył: 08 cze 2017
Posty: 17
Zakrecona napisał(a)
Do dwóch lat cis się ponoć korzeni, nie nawoź, niech idzie w korzeń, a nie w zielone.


Dziękuję
Wiaan 18:09, 13 mar 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Do kiedy powinnam przyciąć cisy, czy w ciągu tygodnia będzie ok?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 21:30, 13 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Cisy należy przyciąć zanim zaczną rosnąć. JUż prawie kwitną. Do kiedy..nie wiem zalezy od rejonu, ponieważ nie wiadomo gdzie zamieszkujesz - odpowiedź jest niemożliwa. Ja z okolic W-wy już pocięłam.

Na daty tu się nie bijemy, nie jest to dobre określanie kiedy. Ważny jest etap rozwoju rośliny a nie data. Data to rzecz ruchoma nie dla przyrody. Przyroda żyje nie datami a temperaturami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 21:40, 13 mar 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Gardenarium napisał(a)
Cisy należy przyciąć zanim zaczną rosnąć. JUż prawie kwitną. Do kiedy..nie wiem zalezy od rejonu, ponieważ nie wiadomo gdzie zamieszkujesz - odpowiedź jest niemożliwa. Ja z okolic W-wy już pocięłam.

Na daty tu się nie bijemy, nie jest to dobre określanie kiedy. Ważny jest etap rozwoju rośliny a nie data. Data to rzecz ruchoma nie dla przyrody. Przyroda żyje nie datami a temperaturami.

Pani Danusiu jestem że Śląska, nie miałam możliwości zrobić tego wczesniej. Wiem że powinnam stąd takie głupie pytanie...oglądałam, nie widzę jeszcze kwitnienia. Jutro w nocy ma być ujemna temp.czy to nie przeszkodzi jak jutro podetnę?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 22:36, 13 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Może zaszkodzić. Skoro nie zbudziły się do życia, to proszę poczekaj dwa dni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnnaCh 22:37, 13 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ja też właśnie dziś nie cięłam, ze względu na ten zapowiadany dość duży przymrozek, czekam na przyszły tydzień
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Wiaan 22:47, 13 mar 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Gardenarium napisał(a)
Może zaszkodzić. Skoro nie zbudziły się do życia, to proszę poczekaj dwa dni.

Dziękuję pięknie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Mago22 08:33, 14 mar 2020


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 162
Proszę o poradę czy ciąć cisy. Były sadzone latem 2018 roku. W zeszłym roku nic z nimi nie robiłam. Czy ciąć je czy czekać do następnego roku? Mają około 90 cm wysokości, ale są też dużo niższe i dużo wyższe.
____________________
Magda Wietrzny ogród
AnnaCh 09:13, 14 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Pewnie, że ciąć. Cis kocha cięcie. Polinka swoje tnie co 4-6 tygodni, pokazywała ostatnio na wątku u siebie. Z patyczaków robią się szybko piękne, gęste miśki.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies