Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

AnnaCh 13:49, 21 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Izabela36 napisał(a)
Chciałabym zakupić cisa na pniu, w szkółkach miejscowych nigdy nie było. Czy zna ktoś szkołke internetowa lub sklep gdzie sa one w sprzedaży?
Kup sobie cisa z jednym, prostym pniem i sama zrób kulkę. Poobcinać to co niepotrzebne, wydepilować nóżkę, ciąć systematycznie celem zagęszczenia i będzie cudna kulka za dwa lata.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Helen 14:47, 21 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8281
Izabela36 napisał(a)
A znasz inne szkółki w innych miejscach co posiadaja takie cisy - zadzwonię na pewno wysyłają.?

Znam, ale trzeba do Pana podjechać niestety i kupić tylko stacjonarnie. około 30 km od Poznania.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 14:48, 21 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8281
AnnaCh napisał(a)
Kup sobie cisa z jednym, prostym pniem i sama zrób kulkę. Poobcinać to co niepotrzebne, wydepilować nóżkę, ciąć systematycznie celem zagęszczenia i będzie cudna kulka za dwa lata.

To też dobre rozwiązanie, chyba tak zrobię
____________________
Helen - Hortensjowo
Izabela36 16:04, 21 mar 2020

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
na pewno warto zrobić samemu, tylko to wymaga czasu. A jak się go nie ma? Na spróbowanie własnych możliwości kupie cisa i będę go kształcić, ale chciałabym też zajrzeć do tej szkółki. Zwłaszcza że pod Poznaniem mam szwagra
Podasz Helen namiary?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Helen 17:16, 21 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8281
Już wrzucam na priv.
____________________
Helen - Hortensjowo
Maglime 21:06, 04 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Planuję posadzic zywoplot cisowy- bacata lub hilli. Czytałam porady Toszki co do przygotowania ziemi i wynika z tego że jeśli teraz zacznę to dopiero za 2miesiace mogę sadzic. Nie mogę doczekać się moich cisow i stąd pytanie czy mogę przygotować ziemię tak aby od razu sadzic czy jednak cisy są aż tak wymagające i będę musiala zaczekać.
Donya 10:42, 06 kwi 2020


Dołączył: 29 kwi 2016
Posty: 3
Pani Danusiu, proszę o poradę. A może ktoś inny pomoże? Ogród sadzony pod koniec października. Cis Elegantissima był nie do zdobycia. Trafiłam na szkółkę i kupiłam sadzonki za 12zł/szt. ale dość wyrośnięte. Teraz muszę je przyciąć i nie wiem o ile skrócić. Tak wyglądają moje:


A to efekt jaki chcę osiągnąć. Nie musi być tak szeroko, ale chodzi o zagęszczenie, żeby powstał ładny, niski żywopłocik. I ten kolor cudny.



Jak mam przyciąć moje sadzonki? O połowę, czy nawet o 2/3? Po bokach chyba też trochę, żeby się zagęścił?
Kokesz 18:48, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Ja bym przycięła nawet o 2/3.
Wiem, że to boli, takie mocne cięcie, ale rośliny ładniej się wtedy zagęszczą
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 21:05, 06 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O połowę w pionie i w poziomie. Mnie się nie podoba ten biały kamień, źle to wygląda I pewnie pod nim jest szmata, co źle wróży cisom.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basia_KRK 07:39, 07 kwi 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Znalazłam kule cisowe Taxus baccata 'Repandens' - czy to dobra odmiana cisa? bardziej do cienia czy do słońca?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies