Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Donya 13:30, 07 kwi 2020


Dołączył: 29 kwi 2016
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)
O połowę w pionie i w poziomie. Mnie się nie podoba ten biały kamień, źle to wygląda I pewnie pod nim jest szmata, co źle wróży cisom.


Ok. Idę poprawić błędy. Pozyskam też nowe sadzonki z obciętych części.
olina 23:53, 19 kwi 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 6
Jestem własne w trakcie sadzenia żywopłotu z cisa. Z jednej szkółki mam ponad 40 sadzonek cisa pospolitego. Niestety więcej już tam nie mają. W innej szkółce znalazłam cisa hiksi/hilli. Czy dobrym pomysłem jest mieć 2-3 rodzaje cisów w żywopłocie. Wg mnie wizualne wszystkie one wyglądają bardzo podobnie. Kupuje sadzonki ok 60 cm. Jeśli nawet ściana roślin będzie miała różne odcienie to też tylko na plus. Tylko czy cisom to nie będzie przeszkadzać że są wymieszane?
Wiaan 20:45, 20 kwi 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Czy przed zywoplotem z cisa mogą rosnąć hortensje little limeliht, oba gatunki lubią inną glebę i stąd moje pytanie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Helen 20:54, 20 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Wiaan napisał(a)
Czy przed zywoplotem z cisa mogą rosnąć hortensje little limeliht, oba gatunki lubią inną glebę i stąd moje pytanie.

Mam w odległości około 1 m (między nimi ML) i nic się nie dzieje.
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiaan 21:26, 20 kwi 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Helen dziękuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ToDo 18:56, 26 kwi 2020

Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 10
AnnaCh napisał(a)
Kup sobie cisa z jednym, prostym pniem i sama zrób kulkę. Poobcinać to co niepotrzebne, wydepilować nóżkę, ciąć systematycznie celem zagęszczenia i będzie cudna kulka za dwa lata.[/quote

Dzień dobry Aniu,
jestem tutaj nowa ( zarejestrowałam się dosłownie przed chwilą) i nawet nie umiem zadawać pytań Próbuję i nie wiem, czy się uda. Szukałam właśnie wątku poruszonego przez Ciebie. Marzą mi się kule z cisa na pniu. Już wiem, że ze względów finansowych nie zdecyduję się na zakup gotowych i chcę wyprowadzić je sama. Jaką odmianę cisa poleciłabyś do takiego prowadzenia? Będę wdzięczna za odpowiedź )
ToDo 19:01, 26 kwi 2020

Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 10
Dzień dobry ponownie,
już widzę, że zrobiłam coś nie tak Jestem tutaj nowa ( zarejestrowałam się dosłownie przed chwilą) i nawet nie umiem zadawać pytań. Próbuję i nie wiem, czy się uda. Szukałam właśnie wątku o ciosach. Marzą mi się kule z cisa na pniu. Już wiem, że ze względów finansowych nie zdecyduję się na zakup gotowych i chcę wyprowadzić je sama. Jaka odmiana cisa nadaje się do takiego prowadzenia? Będę wdzięczna za odpowiedź.
AnnaCh 21:40, 26 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Taxus baccata, bez odmiany, czysty gatunek. Tylko poszukaj z jednym, ładnym prostym pniem
____________________
Ania - Malutki pod lasem
mmonnicca_mK 02:36, 27 kwi 2020

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
A jaki gatunek/odmianę cisa polecacie na niski żywopłot (szukam alternatywy dla bukszpanu)? Ale taki naprawdę niski - max 20cm? Oczywiście wiem, że czeka mnie cięcie non stop...jaka rozstawa przy sadzeniu?
____________________
Monika Ogród Moniki z nutą czerwieni
Wiaan 08:51, 27 kwi 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Czy z odmiany na żywopłot hicksi jest szansa na wyprowadzenie stożka?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies