Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Mlody94 06:37, 25 paź 2020

Dołączył: 24 paź 2020
Posty: 6
Dzięki za odpowiedź. Wydaje mi się że wysokość osadzenia jest okej, wczoraj padał deszcz i woda spływała w jedno miejsce poprzez zastosowane spadki przy zakładaniu trawnika. Czytając na forum dużo ludzi też miało glinę jako glebę macierzystą i dlatego jej całkowicie nie wymieniałem skoro u innych taki sposób działał radzisz całkowicie glinę wyrzucić i zasypywać czarnoziem? Przekompostowana korę planuje na sam koniec obsypać drzewka zabezpieczając tak je na zimę.
Mary 12:34, 25 paź 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Piszesz "czarnoziem", "czarna ziemia"...
Co to dokładnie jest?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mlody94 18:28, 12 lis 2020

Dołączył: 24 paź 2020
Posty: 6
Zajechałem po ziemię i poprosiłem o czarnoziem, dał mi Pan czarnoziem wymieszany trochę z ziemią ogrodową. Badając zasadowość gleby w domowych warunkach to jest niby zasadowa. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Poniżej kilka zdjęć z sadzenia Ponadto nie mogę już nigdzie dostać przekompostowanej kory i wysypię na zimę świeża korą sosnową.

Helen 19:12, 12 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Korę przekompostowaną możesz kupić np. tu
____________________
Helen - Hortensjowo
Adela 22:26, 12 lis 2020


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Mlody94 napisał(a)
Zajechałem po ziemię i poprosiłem o czarnoziem, dał mi Pan czarnoziem wymieszany trochę z ziemią ogrodową. Badając zasadowość gleby w domowych warunkach to jest niby zasadowa. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Poniżej kilka zdjęć z sadzenia Ponadto nie mogę już nigdzie dostać przekompostowanej kory i wysypię na zimę świeża korą sosnową.



Czy celowo posadziłeś cisy tak blisko ogrodzenia?
____________________
Ela - Moja ostoja
Mlody94 13:07, 13 lis 2020

Dołączył: 24 paź 2020
Posty: 6
40 cm od ogrodzenia żeby nie tracić działki a mam możliwość przycinania żywopłotu od strony ulicy.
Mlody94 13:09, 13 lis 2020

Dołączył: 24 paź 2020
Posty: 6
Helen napisał(a)
Korę przekompostowaną możesz kupić np. tu


Niestety na Podlasiu dopiero na wiosnę będzie dostępna
Mary 20:40, 13 lis 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Mlody94 napisał(a)
Zajechałem po ziemię i poprosiłem o czarnoziem, dał mi Pan czarnoziem wymieszany trochę z ziemią ogrodową. Badając zasadowość gleby w domowych warunkach to jest niby zasadowa. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Poniżej kilka zdjęć z sadzenia Ponadto nie mogę już nigdzie dostać przekompostowanej kory i wysypię na zimę świeża korą sosnową.

Jakoś wątpię w ten czarnoziem. To raczej tylko "nazwa marketingowa".
Z tego co napisałeś, nasypałeś tę ziemię na wierzchu 15-20cm. Cis korzeni się głęboko, więc wydaje mi się, że korzystniej byłoby wsypać tę ziemię głębiej. Oczywiście zakładając, że to jest jakaś dobra ziemia, a nie torf.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Adela 21:42, 13 lis 2020


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Mlody94 napisał(a)
40 cm od ogrodzenia żeby nie tracić działki a mam możliwość przycinania żywopłotu od strony ulicy.

Ja mam ok. 80 cm od ogrodzenia. Moje cisy mają wys.190 cm, i muszę Ci powiedzieć, że wcale nie są za blisko. Mogę w miarę swobodnie przejść między nimi i ogrodzeniem. Chwalę sobie, szczególnie wtedy, gdy kilka razy w sazonie muszę wykonać dokładne opryski przeciw misecznikom, czy z powodu szarej pleśni.
Gdyby rosły b.blisko płotu, było by to niemożliwe.
Tobie życzę, aby rosły bezproblemowo i nie wymagały innych zabiegów, oprócz przycinania.
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Mlody94 17:58, 15 lis 2020

Dołączył: 24 paź 2020
Posty: 6
Adela napisał(a)

Ja mam ok. 80 cm od ogrodzenia. Moje cisy mają wys.190 cm, i muszę Ci powiedzieć, że wcale nie są za blisko. Mogę w miarę swobodnie przejść między nimi i ogrodzeniem. Chwalę sobie, szczególnie wtedy, gdy kilka razy w sazonie muszę wykonać dokładne opryski przeciw misecznikom, czy z powodu szarej pleśni.
Gdyby rosły b.blisko płotu, było by to niemożliwe.
Tobie życzę, aby rosły bezproblemowo i nie wymagały innych zabiegów, oprócz przycinania.
Pozdrawiam


Mam nadzieję że jakoś poradzę najwyżej od strony drogi. Dzięki, chociaż teraz było trochę deszczu i jakoś niektóre drzewka brązowieją. Mam nadzieję że na wiosnę zazielenieją
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies