Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Wiaan 14:55, 16 lis 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Czy takie maluszki cisy sadzone we wrześniu powinnam zabezpieczyć na zimę?
Rosną od strony południowej.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 20:36, 16 lis 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443

Sadziłam rok temu cisy we wrześniu i niczym nie zabezpieczałam i pięknie rosną
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
raven 10:50, 18 lis 2020

Dołączył: 18 lis 2020
Posty: 2
Witam,

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu z moimi cisami.
Cisy pośrednie Hicksii sadzone niedawno, na przełomie września i października. Sadzonki doniczkowe ok 1m na żywopłot. Zauważyłem że sadzonki zaczęły blednąć, żółknąć czy tez brązowieć. Wydaje mi się ze brązowienie zaczyna się od czubków igieł a następnie przenosi się na spodnia stronie. Problem dotyka w zasadzie całego żywopłotu, choc w różnym stopniu. Czy to efekt niedawnego sadzenia, czy może jakiś grzyb? Czy teraz, późną jesienią można im jeszcze jakoś pomóc? Dodam, że nie dopatrzyłem się szkodników.




Julka 16:06, 09 gru 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 529
Kochani mam prośbę o pomoc. Kupiłam przez internet cisy stożki do donic przed wejściem do domu. Dzisiaj przyszła przesyłka i mam to co widać na zdjęciu. Dwie maczugi chude.... a miały być stożki !! Co ja mam robić ?? Odesłać? Czy one szynko rosną? Czy mam szanse wgl zrobić z nich stożki? Będę wdzieczna za szybkà odpowiedz. Dołączam zdjęcie kupionych innych na zdjęciu w sklepie ...
Takie przyszły
A takie były na zdjęciu sklepu
[img size=222x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/214/2149062/original.png
____________________
Spełnione marzenia
Kokesz 16:46, 09 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Hmm...wyglądają na Hicksi lub Hilli a nie na Cis pospolity Taxus baccata A z tego baccata można zrobić stożki.
Zobacz u mnie jak powinny wyglądać takie cisy.


https://www.ogrodowisko.pl/watek/6265-osiedlowy-ogrodek?page=73 i na str 74
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Julka 17:07, 09 gru 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 529
Kokesz napisał(a)
Hmm...wyglądają na Hicksi lub Hilli a nie na Cis pospolity Taxus baccata A z tego baccata można zrobić stożki.
Zobacz u mnie jak powinny wyglądać takie cisy.


https://www.ogrodowisko.pl/watek/6265-osiedlowy-ogrodek?page=73 i na str 74


No właśnie. Te u Ciebie są takie rozłożyste i mają gałązki fajne takie na boki naturalnie rosnące a te moje rosną zdecydowanie w górę... już sama nie wiem co zrobić ! Raczej nie będą ładnie wyglądały w donicach... chyba je odeślę... szkoda bo stracę na przesyłce ale mój błąd bo mogłam najpierw do nich zadzwonić a nie sugerować się zdjęciem
____________________
Spełnione marzenia
Kokesz 17:09, 09 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Julka napisał(a)


No właśnie. Te u Ciebie są takie rozłożyste i mają gałązki fajne takie na boki naturalnie rosnące a te moje rosną zdecydowanie w górę... już sama nie wiem co zrobić ! Raczej nie będą ładnie wyglądały w donicach... chyba je odeślę... szkoda bo stracę na przesyłce ale mój błąd bo mogłam najpierw do nich zadzwonić a nie sugerować się zdjęciem


Wchodziłam na ich stronę i nie widziałam tego zdjęcia.
Pod jaką nazwą je kupiłaś?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Julka 17:15, 09 gru 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 529
Kokesz napisał(a)


Wchodziłam na ich stronę i nie widziałam tego zdjęcia.
Pod jaką nazwą je kupiłaś?


Podaję linka. Napisane jest tylko cis ...

https://www.sadowniczy.pl/product-pol-144281-Cis-80cm.html?query_id=1
Napisałam już do nich ze zwracam rośliny, szkoda mi ale to nie to miało być. Jeśli tak jak mówisz to hilli albo hicksi to w doniczkach będzie średnio wyglądać. Kupiłam chyba milion rośli przez internet i przy końcówce taka porażka ... szkoda
____________________
Spełnione marzenia
Kokesz 17:21, 09 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Do donic jakoś nie pasują, stożkami nie będą, chyba, że gdzieś na rabatę je wkomponujesz, jako tzw wykrzykniki, tylko dwa to tak trochę mało...
Dokup baccatęna stożki i ewentualnie kilka tych chudych, może gdzieś je wkomponujesz na rabacie.
Masz duży ogród z tego co widziałam, na pewno zmieścisz
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 17:24, 09 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Julka napisał(a)
Kochani mam prośbę o pomoc. Kupiłam przez internet cisy stożki do donic przed wejściem do domu. Dzisiaj przyszła przesyłka i mam to co widać na zdjęciu. Dwie maczugi chude.... a miały być stożki !! Co ja mam robić ?? Odesłać? Czy one szynko rosną? Czy mam szanse wgl zrobić z nich stożki? Będę wdzieczna za szybkà odpowiedz. Dołączam zdjęcie kupionych innych na zdjęciu w sklepie ...
Takie przyszły
A takie były na zdjęciu sklepu
Julka, na stożek to nie bardzo, strasznie długo trzeba by było czekać i ew. podsadzić mniejszymi ale na kulki na pniu... widzę, że mają dosyć proste pnie, wystarczy oskubać i górę zostawić, formować.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies