Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Julka 17:25, 09 gru 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Kokesz napisał(a)
Do donic jakoś nie pasują, stożkami nie będą, chyba, że gdzieś na rabatę je wkomponujesz, jako tzw wykrzykniki, tylko dwa to tak trochę mało...
Dokup baccatęna stożki i ewentualnie kilka tych chudych, może gdzieś je wkomponujesz na rabacie.
Masz duży ogród z tego co widziałam, na pewno zmieścisz



Dzięki ! Tak właśnie zrobię. Już się rozglądam za baccatą ☺️
____________________
Spełnione marzenia
Kokesz 17:42, 09 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Mam to pytanie w wątku o chorobach cisa ale tam cisza, może tu, ktoś poradzi

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7314-choroby-i-szkodniki-cisow-cis-taxus?page=22
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
m_gocha 00:12, 10 gru 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Julka napisał(a)
Kochani mam prośbę o pomoc. Kupiłam przez internet cisy stożki do donic przed wejściem do domu. Dzisiaj przyszła przesyłka i mam to co widać na zdjęciu. Dwie maczugi chude.... a miały być stożki !! Co ja mam robić ?? Odesłać? Czy one szynko rosną? Czy mam szanse wgl zrobić z nich stożki? Będę wdzieczna za szybkà odpowiedz. Dołączam zdjęcie kupionych innych na zdjęciu w sklepie ...
Takie przyszły
A takie były na zdjęciu sklepu
[img size=222x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/214/2149062/original.png

Jak dla mnie jest to nieetyczne zachowanie sprzedającego. Zdjęcia wprowadzają klienta w błąd
Dodatkowa cena bardzo wysoka jak na takie egzemplarze. Raczej stożka z nich nie zrobisz. Ja bym dzwoniła i kategorycznie żądała zwrotu pieniędzy
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Julka 10:30, 10 gru 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Macie rację dziewczyny właśnie dzisiaj nadaje im paczkę ze zwrotem. Tyle roślin kupiłam już przez internet i pierwszy raz się nadziałam. Szkoda tylko że na przesyłce stracę 60 zł... Z drugiej strony pomysł ze zrobieniem ich w kulki też jest dobry. Ehh
Sama już nie wiem co robić
____________________
Spełnione marzenia
kami 11:39, 10 gru 2020

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 564
O stożku tam nie ma wzmianki, cis 80cm i jest cis 80 cm.
Fakt łozogi nie cisy ale ja już bym odpuściła, dwie przesyłki po 60zł to zostaje Ci raptem 20zł odzysku.
Wolałabym jednak już te kilkuletnie łozogi do formowania
Julka 12:49, 10 gru 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
kami napisał(a)
O stożku tam nie ma wzmianki, cis 80cm i jest cis 80 cm.
Fakt łozogi nie cisy ale ja już bym odpuściła, dwie przesyłki po 60zł to zostaje Ci raptem 20zł odzysku.
Wolałabym jednak już te kilkuletnie łozogi do formowania


No masz rację, że napisane nie jest ale zdjęcie niestety mnie skutecznie zmyliło, jak do nich zadzwoniłam to Pani powiedziala że jest to zdjęcie poglądowe ale nie napisali ze jest poglądowe a innego nie było.... trudno
Decyzja zapadła że cisy zostają, pojadę na działkę poszukac im ładnego miejsca, , ,
Pozdrawiam

No i ja zwykle moja niecierpliwość przegrała. Pojechałam na działkę korzystając z tego, że najstarsza córcia zajęła się młodszymi ( czyli miałam naprawdę mało czasu ) i bez sensu posadziłam je w donicach.... wyglada to źle! Ale to nie pierwszy raz kiedy robię coś szybko bez zastanowienia i wychodzi jak wychodzi. Wyprosilam już u córy godzinę na jutro i jadę przesadzić bo cały czas myśle o tym co ja zrobiłam ‍♀️‍♀️‍♀️

Tez uważacie ze jest brzydko ??
____________________
Spełnione marzenia
tenobcy 15:04, 06 mar 2021


Dołączył: 27 lis 2019
Posty: 18
Bale piękne.
O reszcie się nie wypowiem, bo nie to ładne, co ładne, tylko co się komu podoba.
Helen 16:54, 06 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8322
Julka, na razie nie wyglądają na grubaski Jaka to odmiana? Jak baccata, to będzie dobrze, jak zmężnieją i trochę je poprzycinasz
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiaan 14:18, 21 mar 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5215
Czym nawozicie swoje cisy wiosną?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Anda 14:20, 21 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Wiaan napisał(a)
Czym nawozicie swoje cisy wiosną?


Kompostem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies