Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Mysia_mysia 11:25, 21 lis 2021

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Już teraz rozumiem o co chodzi, wcześniej miałam w głowie jedno - sadzić, póki ziemia nie jest zamarznięta.

A jak zabezpieczyć moje cisy na zimę, wyściółkować korą ?
I coś jeszcze mogę dla nich zrobić?
Większą część cisów posadziłam miesiąc temu. Pozostałą część wczoraj, były one zadołowane,kopane z gruntu, w jucie.
Posadzone w zacienionym miejscu.


____________________
Edyta ogrododpoczatku
Anda 12:36, 21 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Mam nadzieję, że je dobrze podlalaś Skoro są kopane to powinnaś je jeszcze przyciąć, porządnie, tak ze 40%. W szkółkach tego nie robią, żeby cisy ładniej wyglądały przy sprzedaży. Ściółkowanie jest bardzo ważne. Korą najlepiej przekompostowaną. Sprawdzaj ziemię od czasu do czasu, zwłaszcza jeśli nie będzie padać. Tylko uważaj, żeby ich nie przelać. Nie wiem, jaką masz glebę, czy przepuszczalną cz raczej nie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiaan 12:55, 21 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
We wrześniu posadziłam cisy i jeden źle wygląda. Wszystkie sadzone w takiej samej ziemi. Nie wiem czy to przemarznięcie po październikowych przymrozkach czy coś innego mu dolega. Za nim widać zdrowego cisa, rosną obok siebie. Mam u siebie dużo cisów i pierwszy raz widzę cos takiego.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Anda 13:14, 21 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Aneto, a były z doniczki czy kopane z balotem?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiaan 13:16, 21 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Anda napisał(a)
Aneto, a były z doniczki czy kopane z balotem?

Były z doniczki.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Anda 13:23, 21 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Skoro z doniczki to korzenie powinny być dobrze przerośnięte, tak myślę. Być może akurat ten egzemplarz miał zbyt mało albo zbyt dużo wody. Ewentualnie może to być też choroba grzybowa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiaan 14:07, 21 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Ewa czy teraz można go jeszcze spryskac na choroby grzybowe czy na wiosnę po prostu posadzić nowy egzemplarz a ten usunąć?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Anda 14:11, 21 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Sprawdź najpierw glebę, czy ma za sucho, czy może zbyt mokro. Wykop dołek obok korzeni i sprawdź.
Przytnij go porządnie, bo to brązowe to już raczej nie zzielenieje i sprawdź przekrój gałązki. Jeśli będą tam bardzo ciemne przebarwienia, takie w kształcie półksiężyca, to lepiej ten egzemplarz usunąć. Ja w ten sposób straciłam dwa cisy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiaan 15:20, 21 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Ewa bardzo dziękuję, tak zrobię
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Anda 16:13, 21 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies