Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Gardenarium 17:59, 19 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie [prpoblem tkwi w glebie i wilgotności podłoża. Zbyt wilgotne. Czy nie są te chore za głeboko posadzone? Nie ma tam gliny?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Edfinek 18:07, 19 wrz 2021

Dołączył: 22 lip 2019
Posty: 4
W miejscu po lewej stronie, gdzie żółknąc zaczęły niedawno, nie ma gliny. Faktycznie jednak ziemia jest wilgotna i najładniej wyglądają cisy na „wzniesieniach” czyli w podwyższonej rabacie i przy tarasie. Podejrzewaliśmy, ze to mogła być przyczyna po prawej stronie, dlaczego choiny się nie przyjęły i stad tez problem z tymi cisami. Ale ostatnio przekopalismy w tym miejscu ziemie (dosadzalismy wiśnie amonagawe) i nie było gliny, ziemia wydawała się być ok. Pan ogrodnik, który pomagał nam w sadzeniu roślin w ub. roku robił nam również drenaż na całej działce.

Perspektywa przekopywania ogrodu, jak już są prawie wszystkie rośliny z projektu Pani Danusi posadzone, trochę nas przeraża…
Gardenarium 18:15, 19 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie się tak dzieje, gdy jest za mokro, drenaż mamy też, ale leje non stop i woda jednak trochę stoi. Cisy tego nie znoszą. Trzeba je podnieść.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Edfinek 18:25, 19 wrz 2021

Dołączył: 22 lip 2019
Posty: 4
Dziękuję za tydzień je wobec tego podniesiemy. Z uwagi na mój stan potrzebuje niestety do tego pomocy meza. Idzie do bas tez fosfor to dorzucę go do dołka.
acca5 22:28, 30 paź 2021


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 56
Chciałam pokazać żywopłot z cisa , pod Zieloną Górą
Helen 08:28, 31 paź 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8267
Ale cudo
____________________
Helen - Hortensjowo
Mysia_mysia 23:10, 20 lis 2021

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
Przeczytałam prawie cały ten wątek i dalej nie wiem, co zrobić.
Bo odpowiedzi na interesujące mnie pytania były takie i takie.
Posadziłam cisy hiksii 55 cm od ogrodzenia.
Czy po latach, zakładając cięcie z wysokości i szerokości zdołam wejść pomiędzy cisy a ogrodzenie ?
Zakładając, że moja waga się nie zmieni

I jeszcze jedno pytanie.
Czy jeszcze teraz mogę sadzić cisy ?

____________________
Edyta ogrododpoczatku
Anda 07:57, 21 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Mysia_mysia napisał(a)
Przeczytałam prawie cały ten wątek i dalej nie wiem, co zrobić.
Bo odpowiedzi na interesujące mnie pytania były takie i takie.
Posadziłam cisy hiksii 55 cm od ogrodzenia.
Czy po latach, zakładając cięcie z wysokości i szerokości zdołam wejść pomiędzy cisy a ogrodzenie ?
Zakładając, że moja waga się nie zmieni

I jeszcze jedno pytanie.
Czy jeszcze teraz mogę sadzić cisy ?



Jeśli będziesz je mocno cięła od strony ogrodzenia to zdołasz wejść. To zależy od cięcia.
Wg mnie sadzenie teraz zimozielonych to ruletka. Zwłaszcza na słońcu, gdzie nawet zimą zapotrzebowanie na wodę jest większe niż przy roślinach zrzucających liście. Jeśli za tydzień lub dwa przyjdą mrozy to nieukorzenione rośliny nie będą mogły pobierać wody z gleby i uschną po prostu. Ogólna zasada mówi, że można sadzić dopóty dopóki ziemia nie jest zmrożona, ale przy zimozielonych trzeba jednak uważać ze względu na mrozy i ryzyko przesuszenia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mago22 08:01, 21 lis 2021


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 162
Pyt 1 po kilku latach nie wejdziesz.
pyt 2 ukorzenione w donicy możesz.
____________________
Magda Wietrzny ogród
Gardenarium 08:47, 21 lis 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapomnij o cięciu między cisem a płotem. Cis zostawia się bez cięcia od tamtej strony. Niech tnie sąsiad
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies