Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

TAR 15:28, 19 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
jak ładnie, gdyby nie te przebarwione hortki to sierpien na zdjeciach. moje ambrowce juz bordowe a twoje zieloniutkie, mam jesien bardziej posunieta a wolalabym miec lato w ogrodzie. nie lubie zimna i pluchy. a teraz sie trzeba bedzie przemeczyc przez kilka miesięcy.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 17:13, 19 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
anpi napisał(a)
Ewa, dzięki za info o hortkach, ogrodowych mam mało i młodziutkie, więc może muszą się trochę zaklimatyzować. I wiem ,że mogą kaprysić. Ale to bukietówki niektóre mi nie kwitły, bądź są dopiero w pąkach i mają chore listki. Swoje podlewasz konewką czy wężem? W upały codziennie np konewkę pod krzak. Wiem ,że to i tak u każdego inaczej. A u mnie na półtora - dwa szpadle ziemia użyźniona, ale pod spodem piach lub kreda ,margiel, to i tak szybciej wysycha. Może muszę wspomagać kropelkowe, tym bardziej, że niektóre rosną w pobliżu świerków.


Jeżeli chodzi o bukietowe, to też nawożę je co 3-4 tygodnie tym samym nawozem co ogrodowe. Nie robię żadnych oprysków. W zasadzie nie robię oprysków w ogrodzie, chyba że coś strasznego dopadnie moje rośliny. Bukietowym bardzo się dziwie, ze nie kwitły u Ciebie. Czy one rosną na słońcu? Czy kwitły w poprzednim roku?

U siebie podlewam z węża, bo nie mam kropelkowego podlewania. Jedynie nawozem podlewam konewką.
Jeżeli chodzi o ziemię, to nie są one zbyt wymagające. Według mnie bukietowe potrzebują jedynie wody i słońca.
Świerki mocno na pewno wypijają wodę wokół. To może być powód.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 17:16, 19 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
TAR napisał(a)
jak ładnie, gdyby nie te przebarwione hortki to sierpien na zdjeciach. moje ambrowce juz bordowe a twoje zieloniutkie, mam jesien bardziej posunieta a wolalabym miec lato w ogrodzie. nie lubie zimna i pluchy. a teraz sie trzeba bedzie przemeczyc przez kilka miesięcy.


Ja też nie lubię tej pory jesienno-zimowej szaro-burej. Na razie jeszcze jest kolorowo i myślę, że do końca października będziemy mogli cieszyć się tym. Dopiero listopad i grudzień będzie smutny.
Moje ambrowce co roku dopiero w połowie listopada przebarwiają się, a rosną w dość słonecznym miejscu.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorota123 12:09, 20 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Zachwycam się efektem jaki osiągnęłaś w ogrodzie, bardzo, ale to bardzo ładnie masz. Róża Tip Top kusząca.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ewa777 12:16, 20 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Dorota123 napisał(a)
Zachwycam się efektem jaki osiągnęłaś w ogrodzie, bardzo, ale to bardzo ładnie masz. Róża Tip Top kusząca.


Dziękuję Dorotko, za tych kilka ciepłych słów Różę Tip Top dostałam w gratisie przy okazji innych zakupów róż. Powiem Ci, że bardzo ją lubię. W tym roku złapała czarną plamistość, jak większość moich róż, ale pięknie kwitła
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anusia 22:52, 20 paź 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
U nas tez krzeselka schowane. Czekaja na przyszly sezon. Do grudnia jako tako przetrwam ale od Nowego roku jak zawsze bedzie mi sie dluzylo to wyczekieanie. Dobrze, ze jeszcze nie ma przymrozkow i mozemy nacieszyc sie kolorami.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
anabuko1 08:20, 21 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Ewa777 napisał(a)


W tym roku bardzo słabe jest drugie kwitnienie róż. Dlatego trochę brakuje mi koloru w październiku. Begonie dużo dają i oczywiście niezawodne hortensje

I moje róże w tym roku nie wszystkie pięknie kwitły.
ale sama nie wiem czy pobliskie sosny sąsiada im nie szkodzą ??
hortensje są cudne.Twoje begonki prezentują sie pięknie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Nowa12 19:38, 21 paź 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Te begonie to faktycznie ci kwitną cały czas. Je się przycina w ciągu sezonu czy nic nie robi?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Ewa777 20:38, 21 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Anusia napisał(a)
U nas tez krzeselka schowane. Czekaja na przyszly sezon. Do grudnia jako tako przetrwam ale od Nowego roku jak zawsze bedzie mi sie dluzylo to wyczekieanie. Dobrze, ze jeszcze nie ma przymrozkow i mozemy nacieszyc sie kolorami.


Już za zimno na grilowanie. Posiedzieć też za zimno.
Mnie czeka teraz sadzenie tulipanów i narcyzów. Przyszła paczka wczoraj
Kupiłam w sklepie internetowym.
Do wiosny będzie nam się dłużyć.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 20:40, 21 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
anabuko1 napisał(a)

I moje róże w tym roku nie wszystkie pięknie kwitły.
ale sama nie wiem czy pobliskie sosny sąsiada im nie szkodzą ??
hortensje są cudne.Twoje begonki prezentują sie pięknie.


Dziękuję Aniu Ten rok nie był sprzyjający różom. Mocno zastanawiam się, czy nie przyciąć mocno mojej róży pnącej, bo bardzo źle wyglądała w tym roku.
Begonie wyglądają pięknie cały sezon
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies