Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 10:32, 18 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
TAR napisał(a)


mnie tez, to juz 2 wiosna bez targow nie rozumiem czemu nie mogly sie odbyc skoro to na swiezym powietrzu zawsze. jakos w kosciolach dzikie tlumy moga sie zbierac a na swiezym powietrzu inna dzialanosc szkodzi jak mnie to wkurza okropnie wrrr.


Myślę, że spokojnie mogły by się odbyć. Zwłaszcza, że są na świeżym powietrzu i mogą kontrolować ilość osób na terenie, bo wpuszczają przez bramkę, albo dać bilety czasowe z możliwością wydruku w domu. Mogliby ewentualnie wydłużyć takie targi o 2 dni żeby każdy miał możliwość skrzystać.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:35, 18 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Dorota123 napisał(a)
Żonkile ładnie Ci kwitną, ale te pełne ciemierniki to masz cudowne.


Żonkile są niezawodne. Powoli się mnożą, fajnie widać je na rabacie. Co roku będę je dosadzała z donic wiosennych

Ciemierniki wreszcie ruszyły i rozrosły się. Zajrzałam na ro 2016 i przeczytałam jak narzekałam, że się nie rozrastają. Po prostu trzeba czasu i cierpliwości
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:44, 18 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
kasia1 napisał(a)
Pracowałam, pracowałam ... Rano rozsypałam siarczan amonu pod wszystkimi hortensjami i tutaj chyba błąd, bo mi Hania Gruszka potem pisała, że z tego się roztwór robi, a ja gdzieś wcześniej czytałam, że garść tak na ok. 1 m2. No zobaczymy, czy nie zabiję hortensji. Ale liczę, że nie, bo nie sypałam tak całości pod krzew, tylko delikatnie po całych rabatach i to częściowo na korę, więc liczę, że to będzie się powoli samo rozpuszczać.. Zobaczymy, jak wyjdzie ta oszczędność. Szukałam tańszych rozwiązań niż Magiczna Siła do hortensji, gdzie na jeden "obchód" działki zużywam dwa opakowania ...

Potem biegałam po całej działce, bo kupiłam miernik PH. Zasadziłam 5 tujek Danic, w miejsce chorujących bukszpanów i przesadziłam 10 dużych sadzonek jeżówek na skarpę. Po raz trzeci chyba przekopałam jeszcze miejsce pod jabłonkami na Twoje turzyce.

Propo turzyc, to w ubiegłym roku jesienią podzieliłam kilka dużych kęp na malutkie trawki. Ale obawiam się, że nie przetrwały zimy, bo słabo wyglądają. Nic, nie ruszam ich i zobaczymy.
Część tych, których nie zdążyłam podzielić ma się dobrze (i te podzielę i posadzę już w miejscu docelowym)

Oby dzisiaj była pogoda, liczę, że uda mi się zrobić czwarty ostatni oprysk na mszycę świerkową.




Kasiu, ja czytałam Twój wpis, to się uśmiałam, bo wczoraj robiłam to samo co Ty Podsypywałam siarczanem amonu rododendrony, azalie i hortensje, a na to jeszcze kwaśny torf. Można pewnie podlewać rozpuszczonym siarczanem amonu, ale podsypywać też można (wtedy wolniej się uaktywnia).
Pierwszy raz podsypuję siarczanem. Zobaczymy efekty latem
Biegałam też z miernikiem Ph, bo w tym tygodniu przyszedł z zamówienia internetowego
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
kasia1 20:42, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ewo, co ja mogłam jeszcze ekstra od Ciebie dostać? Coś mi wschodzi przy turzycach. Myślałam, że szczypiorek się rozsiał. A tu coś niebieskiego - szafirki? Ile radości ! Taka Garden-niespodzianka
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Ewa777 21:16, 18 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
kasia1 napisał(a)
Ewo, co ja mogłam jeszcze ekstra od Ciebie dostać? Coś mi wschodzi przy turzycach. Myślałam, że szczypiorek się rozsiał. A tu coś niebieskiego - szafirki? Ile radości ! Taka Garden-niespodzianka


Jak mają w środku takie niebieskie czubeczki, to mogą być szafirki Dziś też takie znalazłam w ogrodzie w różnych miejscach Podsypałam dziś nawozem wszystkie cebulowe
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Roocika 22:03, 18 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ewa777 napisał(a)


Kasiu, ja czytałam Twój wpis, to się uśmiałam, bo wczoraj robiłam to samo co Ty Podsypywałam siarczanem amonu rododendrony, azalie i hortensje, a na to jeszcze kwaśny torf. Można pewnie podlewać rozpuszczonym siarczanem amonu, ale podsypywać też można (wtedy wolniej się uaktywnia).
Pierwszy raz podsypuję siarczanem. Zobaczymy efekty latem
Biegałam też z miernikiem Ph, bo w tym tygodniu przyszedł z zamówienia internetowego

Ewa a podeślesz linka jaki kupiłaś, może to łatwiej niż z tym płynem helliga
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Ewa777 09:46, 19 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Roocika napisał(a)

Ewa a podeślesz linka jaki kupiłaś, może to łatwiej niż z tym płynem helliga


Kupiłam elektroniczny, bo nie chciałam się bawić tymi płynami i papierkami

https://ogrodnik24.pl/pl/p/Elektroniczny-kwasomierz-tester-glebowy-ph-metr-4w1-071905/7353
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 20:29, 19 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Tym razem to nie dziki zryły nam ogród, tylko ja z mężem
Powiększamy rabatę. W pierwszej wersji powiększyłam o mniejszy kawałek, a po chwili stwierdziłam, że to bez sensu. Trzeba więcej

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 21:23, 19 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Dziś była piękna, słoneczna pogoda, bez żadnej chmurki
Magnolia Leonard Messel się otwiera



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 22:05, 19 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Trochę kwiatków







____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies