Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 13:44, 21 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Milka napisał(a)

Dobra decyzja, doczytałam dlaczego.
Ewa, ciemierniki masz cudne, u mnie chyba dla nich za kwaśno, marnieją.


U mnie ziemia raczej obojętna jest. Pod rododendrony i azalie muszę zakwaszać.

Co roku powiększałam tę rabatę o 15-20cm, a w tym roku zaszalałam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 13:47, 21 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Anda napisał(a)
Śliczna magnolia. Podziwiam je teraz wszędzie.

U nas teraz furorę robi Meganolia, ale mi się nie podoba. Kwiaty ma ogromne i wyglądają bardzo nienaturalnie. Po przymrozku wiszą takie olbrzymie brązowe „szmaty”. Hodowcy przesadzają z tymi odmianami.


Magnolie mają takie niesamowite kwiaty. Zawsze mnie te drzewa fascynowały
Lepiej nie przesadzać w żadną stronę. Poprawa natury nie zawsze wychodzi na plus A u Was jakie magnolie są najbardziej popularne?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 13:50, 21 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
Ewa777 napisał(a)


Magnolie mają takie niesamowite kwiaty. Zawsze mnie te drzewa fascynowały
Lepiej nie przesadzać w żadną stronę. Poprawa natury nie zawsze wychodzi na plus A u Was jakie magnolie są najbardziej popularne?


dokladnie, furore robi tez miniaturyzacja. zwierzakom jednak nie wychodzi to na dobre
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Anda 22:13, 21 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Ewa777 napisał(a)


Magnolie mają takie niesamowite kwiaty. Zawsze mnie te drzewa fascynowały
Lepiej nie przesadzać w żadną stronę. Poprawa natury nie zawsze wychodzi na plus A u Was jakie magnolie są najbardziej popularne?


Trudno mi powiedzieć. Różowe na pewno Myślę, że Genie i Susan są bardzo popularne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasia1 07:26, 22 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ewo, masz u siebie jabłonkę Royalty? Bardzo się nad nią zastanawiam. Ale potrzebuję coś, co nie będzie zbytnio zacieniać, bo ma rosnąć przy warzywniku. Nie wiem, czy nie jest za duża. Rozważam jeszcze wiśnię Amanogawę, jabłoń van Eseltine, wiśnię Umbraculifera.
Jabłonki mają ten plus, że cieszą cały rok, więc chyba stanie na jabłonce, tylko muszę właściwą odmianę wybrać i potem zdobyć
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Dorota123 13:27, 22 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ja takie powiększanie rabaty nazywam dorabianiem sobie miejsca na nowe chciejstwa. Też muszę sobie dorobić, ale najpierw posieję warzywa. Mam już plan na maleńką rabatę z 3 różami, ciemiernikami, żonkilami i pierwiosnkami. Wszystko na wcisk, jak to u mnie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
TAR 14:06, 22 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
kasia1 napisał(a)
Ewo, masz u siebie jabłonkę Royalty? Bardzo się nad nią zastanawiam. Ale potrzebuję coś, co nie będzie zbytnio zacieniać, bo ma rosnąć przy warzywniku. Nie wiem, czy nie jest za duża. Rozważam jeszcze wiśnię Amanogawę, jabłoń van Eseltine, wiśnię Umbraculifera.
Jabłonki mają ten plus, że cieszą cały rok, więc chyba stanie na jabłonce, tylko muszę właściwą odmianę wybrać i potem zdobyć


ja mam Royalty i to 2 szt. rosnie dosc wolno ale jest przepiekniasta. Chociaz na ogrodowisku niezbyt lubiana, nie wiem czemu. dla mnie jest boska.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
kasia1 14:34, 22 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Wolny wzrost mnie nie przeraża. Potrzebuję coś niewielkiego, co nie będzie zacieniać. Brałam pod uwagę kolumnowe buki. Ale jednak one rosną w potężne drzewa. Zresztą uwielbiam drzewa kwitnące ...,a na buki kiedyś znajdę jeszcze miejsce.

Rozważałam jeszcze śliwę dziecięcą. Ale forma szczepiona na pniu jest podobno ciężka do zdobycia. (Pissardi/Nigra odpada, bo jest za duża i zresztą mam już dwie...)
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
TAR 15:04, 22 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
kasia1 napisał(a)
Wolny wzrost mnie nie przeraża. Potrzebuję coś niewielkiego, co nie będzie zacieniać. Brałam pod uwagę kolumnowe buki. Ale jednak one rosną w potężne drzewa. Zresztą uwielbiam drzewa kwitnące ...,a na buki kiedyś znajdę jeszcze miejsce.

Rozważałam jeszcze śliwę dziecięcą. Ale forma szczepiona na pniu jest podobno ciężka do zdobycia. (Pissardi/Nigra odpada, bo jest za duża i zresztą mam już dwie...)


z małych jabloni to Ola lub calkiem małych Tina (jest przesliczna). U koleżanki widziałąm jablon ozdobna kolumnowa, nawet jej sama wybieralam ale nie pamietam nazwy. Moze poszukaj w e-katalogu coś z wiśni japońskich, bywaja tez mniejsze. Z kolumnowych to znam tylko Amanogawe. Podoba mi sie Kiku Shidare, Kanzan (podobnej wielkości jak Royalty). A w ogrodzie mam Schmidsu Sakura, tez nie bedzie z wielka, jednak te 4-5 metrow trzeba liczyc.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 20:07, 22 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
kasia1 napisał(a)
Ewo, masz u siebie jabłonkę Royalty? Bardzo się nad nią zastanawiam. Ale potrzebuję coś, co nie będzie zbytnio zacieniać, bo ma rosnąć przy warzywniku. Nie wiem, czy nie jest za duża. Rozważam jeszcze wiśnię Amanogawę, jabłoń van Eseltine, wiśnię Umbraculifera.
Jabłonki mają ten plus, że cieszą cały rok, więc chyba stanie na jabłonce, tylko muszę właściwą odmianę wybrać i potem zdobyć


Mam jabłonkę Royalty, ale młodziutką kupioną w ubiegłym roku i będę ją prowadziła na stelażu. Inną jabłonkę rajską mam, ale nie znam nazwy. Rośnie już 15 lat, ma 2,5 m wysokości i 2 m szerokości. Często ją przycinamy.

Z tych propozycji, które podałaś Amonogawa i Eseltine są kolumnowe, a Umbraculifera okrągła. Royalty ma ciemne, bordowe listki. Co Ci bardziej pasuje?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies