Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Roocika 22:07, 19 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ewa777 napisał(a)


Kupiłam elektroniczny, bo nie chciałam się bawić tymi płynami i papierkami

https://ogrodnik24.pl/pl/p/Elektroniczny-kwasomierz-tester-glebowy-ph-metr-4w1-071905/7353


Ewa, dzięki

Rabatka Ci spuchła

A magnolia bardzo ładna Bardzo mi się podoba

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Rumianka 22:21, 19 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Ale pachnąca wiosna zawitała...pięknie wszystko rozkwita, a hiacynty pachą nieziemsko...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Kasya 22:23, 19 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41731
Jakie plany na szersza rabatke ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
krysinski 00:49, 20 kwi 2021


Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 9
Ewa777 napisał(a)

Między sąsiadami mamy siatkę. Chcemy ją zabezpieczyć w miejscach, gdzie puściły łączenia i dodatkowo zamocować panele druciane. Z przodu zaś zrobić porządny płot z metalowych przęseł.


Polecałbym przy tej okazji wymienić siatkę, dzięki temu zapewnicie sobie większy poziom bezpieczeństwa. Przy wygrodzeniu posesji dobrze sprawdzają się siatki z linii Pantanet, np. Pantanet Family, która na pewno posłużyłaby długo ze względu na dobre zabezpieczenie przed korozją.



Jeśli zastanawiacie się też nad możliwością zwiększenia prywatności na posesji, to warto rozważyć panele ogrodzeniowe, w które można wsunąć przesłony. Dzięki temu można oddzielić część posesji od wzroku sąsiadów. Polecam zerknąć na komplet panele Bekafor Classic i przesłony Screeno Line.

kasia1 07:18, 20 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ewa, ładnie wygląda ta przekopana ziemia. Zazdroszczę ... U mnie przy pierwszym kopaniu powstają gliniaste cegły, potem dopiero po trzecim , czwartym rozdrabnianiu można coś sadzić ...
Co tam będzie posadzone? Przepraszam, jeśli już pisałaś, ale ja często w pośpiechu czytam wątki i może mi to umknęło.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Ewa777 08:33, 20 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Roocika napisał(a)


Ewa, dzięki

Rabatka Ci spuchła

A magnolia bardzo ładna Bardzo mi się podoba




Teraz nas czeka wytrzepywanie tych pasów trawy.
Ta magnolia jest niezawodna. Pięknie kwitnie co roku i to bardzo wcześnie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 08:36, 20 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Rumianka napisał(a)
Ale pachnąca wiosna zawitała...pięknie wszystko rozkwita, a hiacynty pachą nieziemsko...


Miałam okazję powąchać hiacynty, gdy kucnęłam do zrobienia zdjęć. Coraz ich więcej rozkwita
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 08:40, 20 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Kasya napisał(a)
Jakie plany na szersza rabatke ?


kasia1 napisał(a)
Ewa, ładnie wygląda ta przekopana ziemia. Zazdroszczę ... U mnie przy pierwszym kopaniu powstają gliniaste cegły, potem dopiero po trzecim , czwartym rozdrabnianiu można coś sadzić ...
Co tam będzie posadzone? Przepraszam, jeśli już pisałaś, ale ja często w pośpiechu czytam wątki i może mi to umknęło.


Na pewno chcę przesadzić te kule bukszpanowe dużo szerzej, bo teraz rosną już zbyt blisko siebie (tak się rozrosły). Podejrzewam, że rosną też zbyt blisko róż i przez to tak ładnie się nie rozkrzewiają. Mam też dwie hortensje Magical Mont Blanc, które też chcę posadzić na tej rabacie. Resztę miejsc, chcę uzupełnić bylinami.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 08:41, 20 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
krysinski napisał(a)


Polecałbym przy tej okazji wymienić siatkę, dzięki temu zapewnicie sobie większy poziom bezpieczeństwa. Przy wygrodzeniu posesji dobrze sprawdzają się siatki z linii Pantanet, np. Pantanet Family, która na pewno posłużyłaby długo ze względu na dobre zabezpieczenie przed korozją.



Jeśli zastanawiacie się też nad możliwością zwiększenia prywatności na posesji, to warto rozważyć panele ogrodzeniowe, w które można wsunąć przesłony. Dzięki temu można oddzielić część posesji od wzroku sąsiadów. Polecam zerknąć na komplet panele Bekafor Classic i przesłony Screeno Line.



Dziękuję za ciekawe propozycje.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 09:39, 20 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
Ewa, wczoraj u siebie szukałąm zródła zapachu, to były hiacynty, mam je na przytarasowej i nornice je rozwlekły jeszcze na inne rabaty. Jak one pachna

Ten Leonard to wielki rośnie? ładna magnolia, potrzeba mi czegoś takiego wczesnego do tej mojej białej Waterlily.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies