Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 13:18, 14 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Na rabacie hortensjowo-różanej szaleją teraz żonkile
Zastanawiam się czym zastąpić begonie na obwódki. Bardzo je lubię i najchętniej bym je posadziła, ale w ubiegłym roku pies mojej córki kilka złamał podczas swoich biegów. Begonie są dość kruche. Może mi podpowiecie, czym je zastąpić? Myślę o kwiatach jednorocznych, pięknie kwitnących i niezbyt kruchych.



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Roocika 13:43, 14 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ewa777 napisał(a)
Już zaczynają pękać pąki magnolii



i świdośliwa rwie się


Jaki cudny różowy kolor
Jaka to magnolia Ewa?
Normalnie jak się człowiek naogląda to mu się chciejstwa włączają

A szkółki muszę sobie zapisać, u nas taka bida z nędzą to może w końcu wybierzemy się do Trójmiasta.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Ewa777 14:52, 14 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Roocika napisał(a)

Jaki cudny różowy kolor
Jaka to magnolia Ewa?
Normalnie jak się człowiek naogląda to mu się chciejstwa włączają

A szkółki muszę sobie zapisać, u nas taka bida z nędzą to może w końcu wybierzemy się do Trójmiasta.


To jest Leonard Messel. Ona w pąku taka mocno różowa, potem kwiaty są w jasnym różu.
Wiesz, jak byłam w szkółkach na południu Polski, to nasze wypadają bardzo skromnie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 15:00, 14 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7556
Ewa777 napisał(a)



Wiesz, jak byłam w szkółkach na południu Polski, to nasze wypadają bardzo skromnie.


moze i skromnie ale i u nas perelki mozna trafić. Wiekszosc swoich rarytaskow znalazlam w naszych lokalnych szkolkach.W NO mamy ogrom pieknych roslin bylinowych. Akurat znam ich dostawce i producenta i wiem, ze towar jakosciowo pierwsza klasa i rozsadna cena. W popularnym A...r bywa drozej.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 15:01, 14 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7556
Ewa777 napisał(a)


To jest Leonard Messel. Ona w pąku taka mocno różowa, potem kwiaty są w jasnym różu.



u mnie taka wyrywna jest Waterlily
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 15:21, 14 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
TAR napisał(a)


moze i skromnie ale i u nas perelki mozna trafić. Wiekszosc swoich rarytaskow znalazlam w naszych lokalnych szkolkach.W NO mamy ogrom pieknych roslin bylinowych. Akurat znam ich dostawce i producenta i wiem, ze towar jakosciowo pierwsza klasa i rozsadna cena. W popularnym A...r bywa drozej.



TY masz dobre oko Mam wrażenie, że z jednej szkółki ja bym wyszła z niczym, a Ty z rarytasikami Znasz się na roślinach, wiesz, czego szukać i gdzie

Zdarzyło mi się coś zamówić z internetu, a potem w NO były te same gatunki, tylko bardziej wypasione Szkółka jest godna polecenia.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 06:55, 15 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ewa777 napisał(a)


TY masz dobre oko Mam wrażenie, że z jednej szkółki ja bym wyszła z niczym, a Ty z rarytasikami Znasz się na roślinach, wiesz, czego szukać i gdzie

Zdarzyło mi się coś zamówić z internetu, a potem w NO były te same gatunki, tylko bardziej wypasione Szkółka jest godna polecenia.


Zgadzam się z Tobą Ewo, w NO mają dużo lepsze sadzonki i tańsze niż w necie. Mam to samo doświadczenie co Ty.
A bywacie również w Chwaszczynie? Tam tam też można wypatrzyć ciekawe rarytaski
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
kasia1 07:27, 15 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Jak spotkasz dzika to zachowaj spokój i tylko nie uciekaj, chyba podobnie jak z groźnym psem Kiedyś mieszkaliśmy na Stogach, a tam dziki codziennie podchodziły pod bloki. Też się bałam
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
TAR 09:16, 15 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7556
mirkaka napisał(a)


Zgadzam się z Tobą Ewo, w NO mają dużo lepsze sadzonki i tańsze niż w necie. Mam to samo doświadczenie co Ty.
A bywacie również w Chwaszczynie? Tam tam też można wypatrzyć ciekawe rarytaski


bylam pare razy ale dojazd tam to masakra korkowa, do tego nie ma gdzie zaparkowac i ceny nieco wygorowane. wybor spory ale na wielu drzewkach czy krzakach brakuje zawieszek a znalezienie obslugi majacej pojęcie o temacie graniczy z cudem. chcialam kupic klony palmowe, maja je pod zadaszeniem, niestety wiekszosc była we mszycach.
jesli chodzi o ceny porownalam sobie tylko buki, hortensje pnące, hortensje bukietowe, klony i trawy (bo tym asortymentem bylam zainteresowana). w dobrej cenie mieli świdośliwy dosć ładnie ukształtowane i sporej wielkości. nie kupilam tam za wiele z powodu cen, wyszłam z kilkoma parnikami, kokoryczami, czosnkami niedzwiedzimi, sitniczka i obiedkami. niestety jak na razie żadne z roslin nie ruszyły. moze maja za zimno. pewnie znowu pojade za kilka lat by sie przekonac co sie zmienilo


w sumie kazda ze szkolek ma jakies zalety i wady, w kazdej mozna znależć cos ciekawego. w jednej maja super lisciaste, w innej byliny, a jeszcze w innej iglaki.

jest jeszcze szkolka przy obwodnicy w Osowej (taka rownolegla droga do obwodowej) swego czasu mieli świetny asortyment, kupilam tam nieco roslin i dobrze sobie radza. w ub. sezonie troche brakowalo towaru i nie wiem czy koncza dzialanosc czy byla obawa przed covidem.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 09:19, 15 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
mirkaka napisał(a)


Zgadzam się z Tobą Ewo, w NO mają dużo lepsze sadzonki i tańsze niż w necie. Mam to samo doświadczenie co Ty.
A bywacie również w Chwaszczynie? Tam tam też można wypatrzyć ciekawe rarytaski


Jeżdżę do Chwaszczyna. Lubię ich szkółkę. Mają bardzo ciekawe odmiany roślin, zawsze odpowiednio podpisane. Czasami tylko ceny mocno wygórowane.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies