Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 12:31, 20 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
TAR napisał(a)
Ewa, wczoraj u siebie szukałąm zródła zapachu, to były hiacynty, mam je na przytarasowej i nornice je rozwlekły jeszcze na inne rabaty. Jak one pachna

Ten Leonard to wielki rośnie? ładna magnolia, potrzeba mi czegoś takiego wczesnego do tej mojej białej Waterlily.


Jak lekko wiatr powieje, to fajnie roznosi zapach hiacyntów . U mnie na razie kwitną te w przedogródku, ale też nie wszystkie. Tu mam najcieplej. Na innych rabatach tylko pąki.

Leonard Messel rośnie bardzo duży. Podają, że 3-5 m wysokości i takiej też szerokości. My będziemy trzymać ją w ryzach Już była przycięta ze dwa razy Ona kwitnie bardzo wcześnie, bo to z rodziny gwiaździstych

Bardzo ją lubię
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 18:44, 20 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
Ewa, wiesz, ze znalazlam na Leonardo miejsce, wypada mi styrak japonski pod lasem i tam mam akurat miejscowe na magnolke, osłoniete i widac z okien sypialni. bede w pt. na kowalach po rozsady to zobacze czy maja pana Leonarda, dzis widzialam oblednie kwitnacego w Pruszczu, podziwiam go od wielu lat i co roku odlotowe kwitnienie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 19:56, 20 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
TAR napisał(a)
Ewa, wiesz, ze znalazlam na Leonardo miejsce, wypada mi styrak japonski pod lasem i tam mam akurat miejscowe na magnolke, osłoniete i widac z okien sypialni. bede w pt. na kowalach po rozsady to zobacze czy maja pana Leonarda, dzis widzialam oblednie kwitnacego w Pruszczu, podziwiam go od wielu lat i co roku odlotowe kwitnienie


To super, że masz już miejscówkę i do tego będziesz widziała go z okna Też widzę mojego z okna salonu
Mojego Leonarda kupiłam właśnie w NO
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
GorAna 21:12, 20 kwi 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Ewciu, zachwycam się Twoimi ciemiernikami
Moje przemarzły lub złapały grzyba
Powycinałam liście i niektóre pędy kwiatowe i czekam, co będzie dalej.
Buziaki
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Ewa777 21:50, 20 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
GorAna napisał(a)
Ewciu, zachwycam się Twoimi ciemiernikami
Moje przemarzły lub złapały grzyba
Powycinałam liście i niektóre pędy kwiatowe i czekam, co będzie dalej.
Buziaki


Oj, to wielka szkoda. Nie wiedziałam, że one łapią grzyba. U mnie jak na razie rosną bezproblemowo (dopukać).
Pewnie po Twoich zabiegach odrosną
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 22:00, 20 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Z ogrodu





____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Milka 08:11, 21 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ewa, bardzo ładnie prowadzisz LM, zgrabna jest. Moje też będą strzyżone, chcę aby mi wylazły poza łuki, ale idą mocno w boki, tylko żal, bo pełno pąków.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 08:16, 21 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ewa777 napisał(a)
Tym razem to nie dziki zryły nam ogród, tylko ja z mężem
Powiększamy rabatę. W pierwszej wersji powiększyłam o mniejszy kawałek, a po chwili stwierdziłam, że to bez sensu. Trzeba więcej


Dobra decyzja, doczytałam dlaczego.
Ewa, ciemierniki masz cudne, u mnie chyba dla nich za kwaśno, marnieją.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anda 08:17, 21 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Śliczna magnolia. Podziwiam je teraz wszędzie.

U nas teraz furorę robi Meganolia, ale mi się nie podoba. Kwiaty ma ogromne i wyglądają bardzo nienaturalnie. Po przymrozku wiszą takie olbrzymie brązowe „szmaty”. Hodowcy przesadzają z tymi odmianami.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewa777 13:43, 21 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Milka napisał(a)
Ewa, bardzo ładnie prowadzisz LM, zgrabna jest. Moje też będą strzyżone, chcę aby mi wylazły poza łuki, ale idą mocno w boki, tylko żal, bo pełno pąków.


To mąż ją prowadzi - wygina i przycina. Jak zakwitnie cała, to pokażę zdjęcie od przodu. To było z boku Po cięciu ma w tym roku mniej kwiatów, ale ładnie wygląda.

Mi tak żal jest przyciąć Genie. Muszę jej kilka gałązek podkrzesać od dołu, żeby bardziej wyglądała na drzewko
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies