Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 09:23, 15 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
kasia1 napisał(a)
Jak spotkasz dzika to zachowaj spokój i tylko nie uciekaj, chyba podobnie jak z groźnym psem Kiedyś mieszkaliśmy na Stogach, a tam dziki codziennie podchodziły pod bloki. Też się bałam


Kasiu, dzięki za te informacje. Intuicyjnie też myślałam o tym, żeby nie uciekać. Chociaż najchętniej bym to zrobiła. Z drugiej strony zastanawiam się, czy dziki boja się ludzi tak samo jak my ich. Chodzę często na spacery po Parku Krajobrazowym i też obawiam się takiego spotkania.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:32, 15 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
TAR napisał(a)


bylam pare razy ale dojazd tam to masakra korkowa, do tego nie ma gdzie zaparkowac i ceny nieco wygorowane. wybor spory ale na wielu drzewkach czy krzakach brakuje zawieszek a znalezienie obslugi majacej pojęcie o temacie graniczy z cudem. chcialam kupic klony palmowe, maja je pod zadaszeniem, niestety wiekszosc była we mszycach.
jesli chodzi o ceny porownalam sobie tylko buki, hortensje pnące, hortensje bukietowe, klony i trawy (bo tym asortymentem bylam zainteresowana). w dobrej cenie mieli świdośliwy dosć ładnie ukształtowane i sporej wielkości. nie kupilam tam za wiele z powodu cen, wyszłam z kilkoma parnikami, kokoryczami, czosnkami niedzwiedzimi, sitniczka i obiedkami. niestety jak na razie żadne z roslin nie ruszyły. moze maja za zimno. pewnie znowu pojade za kilka lat by sie przekonac co sie zmienilo


w sumie kazda ze szkolek ma jakies zalety i wady, w kazdej mozna znależć cos ciekawego. w jednej maja super lisciaste, w innej byliny, a jeszcze w innej iglaki.

jest jeszcze szkolka przy obwodnicy w Osowej (taka rownolegla droga do obwodowej) swego czasu mieli świetny asortyment, kupilam tam nieco roslin i dobrze sobie radza. w ub. sezonie troche brakowalo towaru i nie wiem czy koncza dzialanosc czy byla obawa przed covidem.


Pamiętam, że byłaś w tej szkółce i nie byłaś z niej zadowolona. Mi udało się tam dojechać kilka razy bez korków i znaleźć rośliny, których nie było w innych miejscach, np. werbenę little one. Do tego wiem, którego pana pytać o rośliny. Nawet gdy kupiliśmy tam klona shirasawy i zaczął nam marnieć (a sporo za niego zapłaciliśmy), zadzwoniliśmy do szkółki i pan nam podpowiedział jak zadziałać. Klonik żyje Hortensje też zawsze mają chyba wszystkie odmiany, łącznie z nowościami. Tylko czasami takie ceny, że aż oczy bolą.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:37, 15 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Jak u Was? U mnie od rana pada, jest zimno (+3'C) i pochmurnie.
Mąż na jutro zamówił wertykulator. Mam nadzieję, że nie będzie padać.
Ale chyba przełożymy to na przyszły tydzień.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 09:59, 15 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7326
Ewa777 napisał(a)


Pamiętam, że byłaś w tej szkółce i nie byłaś z niej zadowolona. Mi udało się tam dojechać kilka razy bez korków i znaleźć rośliny, których nie było w innych miejscach, np. werbenę little one. Do tego wiem, którego pana pytać o rośliny. Nawet gdy kupiliśmy tam klona shirasawy i zaczął nam marnieć (a sporo za niego zapłaciliśmy), zadzwoniliśmy do szkółki i pan nam podpowiedział jak zadziałać. Klonik żyje Hortensje też zawsze mają chyba wszystkie odmiany, łącznie z nowościami. Tylko czasami takie ceny, że aż oczy bolą.


zawsze daje szanse szkolce jesli ma cos fajnego, tu glownie zniechecaja mnie ceny i dojazd. reszte sama oblece
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 10:00, 15 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7326
Ewa777 napisał(a)
Jak u Was? U mnie od rana pada, jest zimno (+3'C) i pochmurnie.
Mąż na jutro zamówił wertykulator. Mam nadzieję, że nie będzie padać.
Ale chyba przełożymy to na przyszły tydzień.


w sobote ma byc w miare ladnie +10 a w niedziele +15 przynajmniej na prognozach. dzis prawdziwy listopadowy dzień. okropnosc
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 10:15, 15 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
TAR napisał(a)


zawsze daje szanse szkolce jesli ma cos fajnego, tu glownie zniechecaja mnie ceny i dojazd. reszte sama oblece


Muszę obczaić tę szkółkę przy obwodnicy w Osowej, bo na razie nie kojarzę.

TAR napisał(a)


w sobote ma byc w miare ladnie +10 a w niedziele +15 przynajmniej na prognozach. dzis prawdziwy listopadowy dzień. okropnosc


Postanowione. Przekładamy wertykulację na przyszły tydzień. Jutro będzie za mokro.

Ciemno. Pracuję przy włączonym świetle.
Pogoda na forum
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 10:23, 15 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7326
Musisz skręcic jak do Selgrosa nie renk i jechac ta droga dalej kilkaset metrow (drogą rownolegla do obwodnicy) Szkółka Kubscy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 10:32, 15 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7326
w zeszłym roku mieli kilka drzewek, ktore z checia bym przytulila. kupilam tam za grosze klona Butterfly i bardzo ładne krwiściągi i Azalie japońskie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 10:57, 15 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
TAR napisał(a)
Musisz skręcic jak do Selgrosa nie renk i jechac ta droga dlej kilkaset metrow (drogą rownolegla do obwodnicy) Szkółka Kubscy


Muszę tam kiedyś zajechać. To nie jest daleko ode mnie. Już sobie wygooglałam Dzięki
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
MiluniaB 12:35, 15 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Witaj Ewo
Chyba jeszcze u Ciebie nie byłam. Dużo stron nie ogarnę całości, ale ostatnie zdjęcia obejrzałam Pięknie zapowiada się wiosna w Twoim ogrodzie. Zaznaczam wątek
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies