Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

zbigniew_gazda 16:00, 05 wrz 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11134
Asiu też się melduję. Poczytałem wszystko- oj masz fory u Szefowej i słuchaj podpowiedzi. Teraz zrobiło się gorąco i z przesadzaniem tuj bym chwileczkę zaczekał niech się obniży temperatura ale zrób to koniecznie w jesieni. Zrób sobie w kompie folder z wykazem roślin jakie kupujesz bo to bardzo pomocne. Bardzo Ci kibicuję w podejmowaniu dobrych decyzji i życzę cudnego ogrodu.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
JulkAd 16:21, 05 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)
Julitko, masz to jak w banku
Najpierw jednak muszę uprzątnąć teren, wyciąć stary żywopłot, wykopać nowe doły, kupić dobrą ziemię, zażyć coś na odwagę i do roboty


No ja to rozumiem...to na odwagę najważniejsze, ale tylko na początku. Później już bez wspomagaczy będziesz rewolki przeprowadzać

____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 16:27, 05 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)
Tak mało znam roślin, że wstyd się przyznać. Chodzę po Ogrodowisku, patrzę, spisuję, ale jak przychodzi co do czego to w głowie zostaje sama nazwa. Chyba sobie założę swój atlas roślin
Chciałabym: hortensje bukietowe, clematis, ogrodowiskowe żurawki, lawendę, kupiłam już 2 miskanty ML, ale są póki co w miejscu tymczasowym. W "Ogrodzie do odświeżenia" u Julki widziałam różę okrywową "The Fairy", w połączeniu z rozplenicą. I tu technika wzięła górę. Na zdjęciu wyszło jakby ta rozplenica była bordowa, a faktycznie jest zielona Uśmiałam się. No ale może, jak podpowiadała Julka, połączę tę różę z pęcherznicą, chociaż to już nie to samo. Zobaczymy. W każdym razie róża + rozplenica = podobno bezobsługowy zestaw
Chciałabym kulki bukszpanowe, ale na razie nie mogę sobie takich sprawić, więc kupię mniejsze egzemplarze i ... cierpliwie będę czekać aż podrosną.
Cierpliwość... to nie jest moja cnota

Mam już kilka liliowców Stella d`Oro.

I to na razie tyle. Będziemy przesadzać tuje, żeby zasłonić się od ulicy i gapiów.


A dlaczego nie możesz sobie sprawić kulek bukszpanowych?.....ja za namową wielu osób z forum właśnie się po nie wybieram (pod koniec września chcę)...ponoć w całkiem przyzwoitej cenie , jak kupię to dam znać co i jak
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 16:57, 05 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
zbigniew_gazda napisał(a)
Asiu też się melduję. Poczytałem wszystko- oj masz fory u Szefowej i słuchaj podpowiedzi. Teraz zrobiło się gorąco i z przesadzaniem tuj bym chwileczkę zaczekał niech się obniży temperatura ale zrób to koniecznie w jesieni. Zrób sobie w kompie folder z wykazem roślin jakie kupujesz bo to bardzo pomocne. Bardzo Ci kibicuję w podejmowaniu dobrych decyzji i życzę cudnego ogrodu.


Oj, w takim razie nie chciałabym sprawić zawodu naszej Jedyneczce - Szefowej . Dziękuję za odwiedziny. Bardzo się cieszę, że trafiłam na Ogrodowisko.
Zrobię przenosiny tujek na pewno, ale najpierw muszę wykarczować resztki starego żywopłotu. To nie będzie trudne. Nic tylko działać . Pozdrawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 17:00, 05 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
JulkAd napisał(a)


A dlaczego nie możesz sobie sprawić kulek bukszpanowych?.....ja za namową wielu osób z forum właśnie się po nie wybieram (pod koniec września chcę)...ponoć w całkiem przyzwoitej cenie , jak kupię to dam znać co i jak


Jak byłam ostatnio w centrum ogrodniczym, ceny były z kosmosu. 120 zł za kulkę o średnicy jakieś 40 - 50 cm. Trochę drogo.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 17:01, 05 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
JulkAd napisał(a)


No ja to rozumiem...to na odwagę najważniejsze, ale tylko na początku. Później już bez wspomagaczy będziesz rewolki przeprowadzać



Wiadomix
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 18:47, 05 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)


Jak byłam ostatnio w centrum ogrodniczym, ceny były z kosmosu. 120 zł za kulkę o średnicy jakieś 40 - 50 cm. Trochę drogo.


No fakt drogo....

...priv wysłałam do Ciebie
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 18:59, 05 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Dzięki, właśnie odpisałam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
gierczusia 19:39, 05 wrz 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Achhh .. Nalot na buksownię sie szykuje , rozumię

Pytałaś u Julki o rozplenicę rubrum... Przytaszczyłam taka kiedyś z Egiptu latem ,wiadomo .. Stała do jesieni, potem wzięłam ją do domu..trochę cierpiała od braku słońca i centralnego ....wiosną obcięłam przy ziemi i rosłaaaaa .. Na kolejną jesień się z leksza zapomniałam i ślag ja trafił bo zmarzła .. Niczym nie okryta w donicy

To tak informacyjne

Pozdrowionka
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
AsiaK_Z 20:03, 05 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
gierczusia napisał(a)
Achhh .. Nalot na buksownię sie szykuje , rozumię

Pytałaś u Julki o rozplenicę rubrum... Przytaszczyłam taka kiedyś z Egiptu latem ,wiadomo .. Stała do jesieni, potem wzięłam ją do domu..trochę cierpiała od braku słońca i centralnego ....wiosną obcięłam przy ziemi i rosłaaaaa .. Na kolejną jesień się z leksza zapomniałam i ślag ja trafił bo zmarzła .. Niczym nie okryta w donicy

To tak informacyjne

Pozdrowionka


Witaj. Miło, że wleciałaś do mnie. Dzięki za info. Szkoda, że nie zimuje u nas, ale w opisie gdzieś znalazłam, że ona jest przeznaczona do 9 strefy klimatycznej. Czyli zima w temp. +15. Polska odpada . Chyba, że co roku zakup nowego egzemplarza

Pozdro
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies