Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

AsiaK_Z 10:10, 16 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj Zbyszku Póki co - trwają prace porządkowe. Robię miejsce na nowy ogród Zdjęć nie wstawiam, bo nie mam jeszcze co pokazać. Ale mam nadzieję, że w przyszłym sezonie już będę miała się czym pochwalić
Wczoraj "zapaliłam się" do posadzenia cebulek tulipanów do doniczek. Nie wiem gdzie mogłabym je posadzić na stałe, dlatego na razie wybieram doniczki. Na wiosnę już coś będzie

Zastanawiałam się nad zakupem np żurawek, host, ale nie wiem czy do wiosny wytrzymają w doniczkach w chłodnym miejscu.

Pozdrawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 11:18, 16 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)
Witaj Zbyszku Póki co - trwają prace porządkowe. Robię miejsce na nowy ogród Zdjęć nie wstawiam, bo nie mam jeszcze co pokazać. Ale mam nadzieję, że w przyszłym sezonie już będę miała się czym pochwalić
Wczoraj "zapaliłam się" do posadzenia cebulek tulipanów do doniczek. Nie wiem gdzie mogłabym je posadzić na stałe, dlatego na razie wybieram doniczki. Na wiosnę już coś będzie

Zastanawiałam się nad zakupem np żurawek, host, ale nie wiem czy do wiosny wytrzymają w doniczkach w chłodnym miejscu.

Pozdrawiam


Zdjęcia rób, wstawić teraz nie musisz, ale zrób relację z tego jak było, a jak będzie później....zobaczysz jak takie zdjęcia potrafią zmotywowac do dalszej pracy i to nie tylko Ciebie, ale i innych

Żurawki i hosty chcesz kupić? Jak w doniczkach to możesz je zadołować w ogrodzie (z tymi doniczkami)...lepiej zimę przeżyją niż w chłodnym miejscu miałyby stać....podobnie z doniczkami i cebulkami...doniczka na zewnątrz szybciej przemarznie niż w ziemi. No chyba, ze masz bardzo duże donice i je jeszcze opatulisz na zimę....

Miłego dzionka
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 11:42, 16 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
JulkAd napisał(a)


Zdjęcia rób, wstawić teraz nie musisz, ale zrób relację z tego jak było, a jak będzie później....zobaczysz jak takie zdjęcia potrafią zmotywowac do dalszej pracy i to nie tylko Ciebie, ale i innych

Żurawki i hosty chcesz kupić? Jak w doniczkach to możesz je zadołować w ogrodzie (z tymi doniczkami)...lepiej zimę przeżyją niż w chłodnym miejscu miałyby stać....podobnie z doniczkami i cebulkami...doniczka na zewnątrz szybciej przemarznie niż w ziemi. No chyba, ze masz bardzo duże donice i je jeszcze opatulisz na zimę....

Miłego dzionka


O kurczę, teraz to dokładnie widać jaki ze mnie ogrodnik - "od siedmiu boleści". To już sama nie wiem, co mam robić
Hmmmmmm, w takim razie kasa na roślinki - do skarbonki
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 19:50, 16 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)


O kurczę, teraz to dokładnie widać jaki ze mnie ogrodnik - "od siedmiu boleści". To już sama nie wiem, co mam robić
Hmmmmmm, w takim razie kasa na roślinki - do skarbonki


Asiu ja co drugi dzień odkładam po piątaku do skarbonki na wiosenne zakupy....myślę, że wystarczy na następne chciejstwa...ciut czasu jeszcze jest, żeby odłożyć

A jakie te żurawki i hosty chcesz?

____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 20:09, 16 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
JulkAd napisał(a)


Asiu ja co drugi dzień odkładam po piątaku do skarbonki na wiosenne zakupy....myślę, że wystarczy na następne chciejstwa...ciut czasu jeszcze jest, żeby odłożyć

A jakie te żurawki i hosty chcesz?



Ha ha ha, dobre pytanie Żurawki podobają mi się te jasno zielone - citro coś tam i takie kolorowo jesienne. Bordo też niczego sobie. A hosty? Biało zielone. Nie znam nazw Od Teściowej mam obiecane hosty całe zielone i hortensję. Okaże się na wiosnę czy coś mi się faktycznie skapnie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 20:28, 16 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
W sumie fajnie jest realizować swoje chciejstwa
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 20:42, 16 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)


Ha ha ha, dobre pytanie Żurawki podobają mi się te jasno zielone - citro coś tam i takie kolorowo jesienne. Bordo też niczego sobie. A hosty? Biało zielone. Nie znam nazw Od Teściowej mam obiecane hosty całe zielone i hortensję. Okaże się na wiosnę czy coś mi się faktycznie skapnie


To zaplanuj rabaty gdzie to posadzisz....żeby nie było chaosu...u mnie jest za duży miszmasz...ale powoli będę wychodzić z takiego bałaganu....no przynajmniej bym chciała

Poczytaj o stanowiskach dla jednych i drugich...hosty lubią cień, jasne żurawki też, a bordowe wytrzymują na słońcu, ale też nie wszystkie.....

Ja mam u siebie bordowe, bo w ogrodzie patelnia, ale pod drzewem mam miejsce ciut zacienione i też chyba na jasne wiosną się skuszę

____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 20:51, 16 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do cienia właśnie planuję: trawę - Zebriniusa, hosty, żurawki i dziś przeglądając różne www. wpadłam na bambusa. Podobno wytrzymuje do minus 15 st.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 20:53, 16 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Kartkę zostawiłam w pracy, a nie pamiętam nazwy tego bambusa
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 20:58, 16 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)
W sumie fajnie jest realizować swoje chciejstwa


Nawet nie wiesz jak to wciąga
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies