Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Mathildis 19:06, 06 paź 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
bql3 napisał(a)
Witam,

(...)



(...)



Uwielbiam słońce rozświetlające liście
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Edyta10 02:14, 07 paź 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Janie dziękuję za nazwanie mojego klonika, podejrzewałam że to Dissectum, ale nie miałam pewności
a u Ciebie jak zwykle piękności i jesienne barwy, to lubię
____________________
Ogródek nad jeziorem
sylwia_slomc... 11:04, 07 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Klony cudne, aleś ich nakupił Srebrna paproć pięknie wygląda Ale uważaj z dodawaniem takiej ilości fotek w jednym poście, bo regulamin przewiduje 4 jednorazowo, szkoda by było jakby moderator zamknął wątek z tego powodu bo ogród przepiękny i stylowy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Tesska 13:55, 07 paź 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Dech zaparlo mi w piersiach takie piękne klony masz i ogóle u Ciebie jest jak w bajce
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
bql3 19:42, 07 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

Gorąco pozdrawiam wszystkich odwiedzających herbaciarnię i miło że podobają sie Wam moje aranżacje i pomysły które staram się realizować w ogrodzie - no i od dziś będę czujny jak ten osobnik na fotce poniżej:



...i będę wrzucać tylko po cztery fotki

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Jana 19:48, 07 paź 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Pięknie się przebarwiły klony
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Napia 01:43, 10 paź 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Jesienią klony najpiękniejsze, to nie ulega wątpliwości. Twój ogród zyskuje taki japoński pazur pierwsze zdjęcie wygląda jakby altana i całe otoczenie zostało przeniesione wprost z Japonii. Udało się Tobie uchwycić i odtworzyć charakter tego miejsca I tylko szkoda, że na mostek masz za mało miejsca
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
bql3 09:48, 10 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

Agnieszka - dziękuje Ci za miłe słowa uznania ale powiem, że daleko mi jeszcze do ideału - no a temat z mostkiem jak sama widzisz mi że nie wypali ze względu na zbyt mała powierzchnię jaką posiadam na ogrodzie do zagospodarowania.
Myślę że będę stosował jak jak to określam "kompromisowe zamienniki", które powinny dać pożądany efekt końcowy (wizualny).
Na tę chwilę jestem w trakcie realizacji pomostów łączących podłogi w ogrodzie co da mi taki efekt co bym nie będę musiał chodzić po trawie tylko będę sobie stąpał po ścieżkach wykonanych z drewna - obiecuję, że po ukończonej pracy wrzucę fotki


Również jestem w trakcie pozyskiwania nowych odmian klonów palmowych do mojego ogrodu aby powiększyć kolekcję w nowe egzemplarze tej rośliny. Choć powiem Ci że nie jest to łatwe bo rynek sprzedaży jest ubogi co do oferty i dużo muszę kilometrów objechać aby cuś ciekawego "wyłuskać" ale i tak jeszcze parę ciekawych odmian klonów palmowych (i nie tylko) na rabatach przed zimą u mnie się pojawi.


pozdrawiam
Jan


ps
jesiennie ale za to gorąco pozdrawiam wszystkich odwiedzających ogród i herbaciarnię
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 20:54, 14 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

Czas zaprezentować nowe klony palmowe , które zagościły w ogrodzie przy herbaciarni a są to:
klon palmowy,
klon palmowy dissectum 'Inaba Shidare',
klon palmowy 'Wilson's Pink Dwarf,
klon palmowy 'Beni Maiko'

a oto fotki tych okazów:


wspólny kadr

ten po środku to acer palmatum,

acer palmatum 'Wilson's Pink Dwarf

acer palmatum dissectum 'Inaba Shidare',


acer palmatum 'Beni Maiko' - już zasadzony w gruncie
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 20:59, 14 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Hmmm... niby postraszyło zimą a tutaj mikroklimat robi swoje i mój ogród z herbaciarnią oszczędza więc u mnie dalej jesień pięknie przyozdabia klony palmowe w niepowtarzalną paletę barw. Bo tak na prawdę to na tę chwilę czekałem i jest miło popatrzeć choć pada deszcz.





____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies