Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Jana 11:13, 20 wrz 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
bql3 napisał(a)




...jak temperatury zimą będą zapowiadać grubo poniżej zera - to myślę, że oprócz podsypania korą i okrycia włokniną krzewy to trzeba zrobić tzw "chochoła" ze słomy - to powinno dać efek doststecznej ochrony naszej roślinie. Sam nie muszę tego robić ale w pogotowiu są u mnie i zabezpieczam się na wszelki wypwdek w słomę oraz folię do okryć roślin na niskie temperatury - lecz nie musiałem jeszcze tego sposobu zabezpieczeń stosować.

pozdrawiam
Jan
u mnie niestety to konieczne pozdrawiam
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Ayna 11:04, 28 wrz 2015


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Witam,
właśnie Cię znalazłam i zrobiłam wielkie !!! Herbaciarnia super!!!!! Otoczenie zmienia się jak w kalejdoskopie, nabiera kształtu i charakteru. Twój ogród podobno jest mały, ale jaki "pojemny" (tyle klonów się pomieściło) i całkowicie w moich klimatach. Mam nadzieję, że będę miała nową inspirację w Twoim ogrodzie, bo na Ogrodowisku mało takich ogrodów. Niemniej Ogrodowisko to kopalnia wiedzy o roślinach (tzw. "żelazna lista") i duża pomoc.
Przejrzyj wątek: "Ogród z czerwonym mostkiem" - tam jest mostek na "suchej rzeczce", może Ci się przyda.
Ja na razie poległam, jeżeli chodzi o realizację mojego ogrodu z przyczyn ode mnie niezależnych, ale "co się odwlecze, to nie uciecze" jak to powiadają. Jeśli już ruszę to będę "zgapiać" i prosić o radę.
Pozdrawiam, trzymam kciuki i zaznaczam do podglądania.
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Ayna 11:55, 28 wrz 2015


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
http://www.ogrodowisko.pl/watek/944-ogrod-z-czerwonym-mostkiem

Wklejam wątek do przejrzenia Element mostka jest interesujący, jednakże właścicielka wątka jest nieaktywna od ponad roku...
____________________
"Ogród japoński po polsku"
bql3 07:17, 03 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Ayna witam,

Pomysł z mostkiem u mnie pozostanie w strefie marzeń i będzie nie osiągalny ze względu na małą powierzchnię ogrodu, która niweczy pewne inwestycje ( w tym przypadku pomysł z mostkiem ) - lecz sobie to zrekompensuję w inny sposób no ale jest to coś za coś i muszę się z tym pogodzić.
Gorąco pozdrawiam i trzymam Cię za słowo z nadzieją że doczekam się też u Ciebie realizacji Twojego ogrodu w podobnym klimacie.


Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 20:55, 04 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Witam,


Sprzyjająca pogoda dzisiaj w niedzielę była przez co nadarzyła się idealna okazja na sesję w herbaciarni oraz w ogrodzie a i aparat do zdjęć nagle się nie "buntował" więc parę fotek wrzucam - no piękna jesień i co tu dużo gadać - klony szaleją z kolorami...a z fotek wyszedł taki zdjęciowy "misz masz":



..pierwsze promienie słońca o poranku w ogrodzie










































































..myślę że się podobały fotki,

pozdrawiam
Jan

ps
... przypominam, że ogród ciągle sie rozwija i jest jeszcze wiele w nim do zrobienia





____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Mathildis 21:26, 04 paź 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
bql3 napisał(a)
witam,

Super bo zaczęło padać - trochę wolnej chwili więc robię wrzutę paru ujęć z ogrodu z nowym nabytkiem jaki zakupiłem - są to klony palnowe ale nie tylko - i są to następne roślinki które powiększą moją kolekjcę na rabacie w ogrodzie.



klon palmowy Sango kaku a na prawo klon palmowy Orangeola


a tu mam klon palmowy Bloodgood


klon palmowy Dissectum


klon palmowy Katssura a ten na prawo czeka na identyfukację bo był zakupiony bez etykietki z nazwą odmiany


... proso



klon palmowy Orange Dream


klon palmowy Osakazuki


klon palmowy Butterfly



a na tej fotce na pierwszym planie z czerwono przebarwionymi liśćmi to klon japoński Aconotifolium


.

pozdrawiam
Jan



Piękne nowe klony u Ciebie w ogrodzie i widzę śliczne athyrium o srebrnych liściach
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
bql3 22:59, 04 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Mathildis napisał(a)


Piękne nowe klony u Ciebie w ogrodzie i widzę śliczne athyrium o srebrnych liściach




witaj Aniu,

ciesze się z Twoich odwiedzin u mnie w herbaciarni, no i lece na Twoje rabaty popatrzeć.

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Ayna 12:53, 06 paź 2015


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Ah... kiedy u mnie takie widoki
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Gosiniak 14:32, 06 paź 2015


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Byłam już kiedyś u Ciebie, podziwiałam altanę, ale widzę że nie spoczywasz na laurach. chciejstw przybywa, dalekie podróże kształcą, a dzięki Tobie i my wiemy coraz więcej o klonach. Wspaniały masz u siebie klimat
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Mixtoorka 15:45, 06 paź 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Ale cudnie! Klony fantastyczne! Naprawdę pięknie Napatrzeć się nie mogę.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies