Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Tesska 21:46, 06 wrz 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Janku masz pieknie , ciagle sie zachwycam , prosze napisz co z klonami na zime ,które rosna w donicach?
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Milka 22:18, 06 wrz 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witaj
Taras z donicami, klonami...kratkami...buduje klimat
Ale te zrebki czerwone, jakos mi nie pasuja, chyba źe w calosci ma to znaczenie.
Pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
bql3 13:17, 07 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Tesska napisał(a)
Janku masz pieknie , ciagle sie zachwycam , prosze napisz co z klonami na zime ,które rosna w donicach?


witam,
miło że Ci sie podoba u nie ...a na zimę wszystkie klony idą w grunt zaś te co nie wkopię to do domu

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 13:23, 07 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Milka napisał(a)
Witaj
Taras z donicami, klonami...kratkami...buduje klimat
Ale te zrebki czerwone, jakos mi nie pasuja, chyba źe w calosci ma to znaczenie.
Pozdrawiam




witam,

Zrębki jak to zrębki wiadomomają na celu przde wszystkim utrzymać wilgoć w gruncie - co do koloru to w rzeczywistości lepiej się prezentują i współgrają mi czerwone .No lepiej to współgra rzeczywistości niż na zdjęciach.

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 02:07, 08 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,


należy się kolejna wrzutka fotek a w niej przedstawię liście nowych okazów klonów, ktore ostatnio zakupiłem do ogrodu. Dodam, że fotki wykonane początek września i zostały zrobione telefonem gdyż aparat fotograficzny odmówił mi posłuszeństwa:



klon japoński Aconitofilium


klon palmowy Bloodgood


klon palmowy Butterfly - ale coś mi w nim nie pasuje i do końca nie jestem przekonany, więc trzeba będzie poczekać do następnego sezonu aby to sprawdzić - bo w ten czas gdy klon pokaże swoje "oblicze" to da się go określić co to za odmiana.


klon palmowy Dissectum


klon palmowy Katsura


klon palmowy Orangeola

klon palmowy Osakazuki


klon palmowy Sango kaku


i tu też jak wyżej wymiwniony przypadek - klon nie miał etykiety z nazwą odmiany pod czas zakupu i też trzeba czasu na jego identyfikację, którą pomoże określić jego tożsamość.


i ostatnia fotka gdzie są wszystkie razem i można porównać wielkości listków poszczególnych odmian.

pozdrawiam
Jan



____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 02:44, 08 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

No dziś Was to chyba zasypię tymi fotkami bo wrzucam kolejne zdjęcia tym razem z kolejnej wyprawy do Boskoop .. i znowu było baardzo, baardzo miło no i nie obeszło się bez wypicia kawy w tym fantastycznym zakątku na ziemi. Dodam, że zdjęcia te przedstawiają ostatnią brakującą część grupy klonów o której wcześniej pisałem a nie miałem możliwości wykonania zdjęć z powodu ograniczonego czasu.
Fotki trochę jednak się różnią - bo są to odmiany klonów w doniczkach przygotowane pod kątem sprzedaży dla klientów i nie które też egzemplarze odmian mogą się powtarzać ale specjalnie ich nie usuwałem z tej edycji zdjęć - aby było porównanie jak wygląda klon przygotowany do sprzedaży a jak rosnący już w ziemi.

..najpierw wspomniana przeze mnie szklarnia gdzie też można było podziwiać piękne okazy bonsai oraz wygodne sofy...hmm no i kawa:






No a teraz fotki klonów o których wspominałem:


klon palmowy Ornatum

Emerald Lace


Shindeshojo


Chishio


Kyogu shidare


Pink Filigree


Lemon Chiffon


Inaba shidare


Firecracker


Orangeola


Red Flame


Dissectum Rubrun


Susei



Red strata A


Ki Hachi gire


Shohjo shidare


Green Globe


Beni shidare

Sumi shidare


Groe's Dissectum


Tatsuta gire


Julian



Peggy

Green Hornet


Oriental Laca


Berinda Bridge


Dr. Baker



Dr. Brown

Fior d'Arancio


Ellen


Heartbeat


klon japoński Mai kujaku


Ginga


Arton



klon japoński Kujaku Bato

Bujo ji


Fukura


Diana


Atumn Showers


Chiyo hime


Elmwood



ok, na dziś starczy - resztę wrzucę jutro

pozdrawiam
Jan
cdn...
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Tesska 16:50, 08 wrz 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
ale piekne foteczki , listki klonów ktre kupiłeś sa cudowne Janku
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
bql3 02:46, 10 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

zapraszam na kolejną edycję fotek, która stanowi kontynuację i jest to ostatnia już cześć fotek wykonanych w Esveld.


Aka hosada


Ikoma



Harusame


Ori zuru


Nyaku oji


Manyoh no sato


Heptalobum


Kagiri nishiki


Ori zuru mamohu


Susan


Taylor


Tiny tim


Werner's Pagoda



Shiro fu nishiki

Kurui jishi


Marakumo


Seryu


Shohrei ki ji


Sainan in beni


Sherood Flame


Yellow Bird


Yoshimizu


Tendon



Carlen cornis broom


..i to na tyle fotek, myślę że przyprawią o zawrót głowy taka ilość odmian klonów palmowych w mym wątku.

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
jona 08:35, 10 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Masz rację, przyprawia o zawrót głowy
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
nicol21 21:57, 14 wrz 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10342
Wow, szaleństwo u Ciebie i mówisz że mostka i wody nie zmieścisz - pewnie - skoro masz tyle klonów to oczywiście że się nie zmieści

Powiedz mi, czy te klony które masz w donicach to w zimie tak zostawiasz na zewnątrz czy zbierasz je do domu? Chyba, że rzeczywiście mieszkasz w Japonii to tam raczej problemu z nimi nie ma.

Drugie pytanie, widzę że masz klony palmowe. A tak z ciekawości - klony japońskie nie skradły Ci serca żeby dodać do kolekcji? czy może przegapiłam na liście!

____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies