Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 12:24, 12 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Anita, Ty nie masz wyjścia, skoro to tylko 3 metry to nie ma co mieszać, tylko wiadomo, że brabant.

____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 12:25, 12 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Karol99 napisał(a)
Ja też mam żywopłot z brabantów i wbrew opinią o nich są naprawdę bardzo ładne. Wiadomo, że szmaragd jest ładniejszy, ale brabanty utworzą również piękną ściane. Tnę je raz w roku na wiosnę, na wysokość i po bokach. Mi się podobają i nie brązowieją u mnie na zime.


czyli jesteś żywym przykładem, że krążące opinie nie zawsze u każdego muszą się potwierdzać.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 12:29, 12 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
siakowa napisał(a)
ale chyba brabanty jak sie je mocno ciacha to tak bardzo nie owocują i nie wyglądają az tak brzydko


Kasia, ja tam specjalistką nie jestem, zrobiłam co radzili w kilku szkółkach i osobiście uważam, że u mnie lepiej będzie całość wyglądać ze szmaragdami.

Ale Karol ma u siebie, więc pewnie więcej by Ci mógł na ten temat powiedzieć
____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 15:16, 13 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Przeczytałam
Piękny dom, śliczna trawa i ... mnie się bardzo podobają kompozycje wrzosowo-trawkowe. Na froncie lubię też bardzo kule różnej wielkości z kolorowymi akcentami. Fajnie masz bo startujesz z czystą kartą - nic nie musisz przesadzać, zrywać kostki czy co tam jeszcze...
Pozdrawiam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
lindsay80 16:14, 13 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
tak, tylko jak na przykład czytam u Ciebie o nawadnianiu to teraz się zastanawiam, czy jeszcze teraz o tym nie pomysleć, u nas niby prawie zawsze mokro, działka leży w miejscu gdzie były kiedyś łąki, ale czasami jak w lecie jest kilka tygodni bez deszczu to latam z konewką lub wężem.
Wy sami będziecie sobie rozkładać to nawadnianie czy zlecisz firmie?
____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 16:32, 13 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)
tak, tylko jak na przykład czytam u Ciebie o nawadnianiu to teraz się zastanawiam, czy jeszcze teraz o tym nie pomysleć, u nas niby prawie zawsze mokro, działka leży w miejscu gdzie były kiedyś łąki, ale czasami jak w lecie jest kilka tygodni bez deszczu to latam z konewką lub wężem.
Wy sami będziecie sobie rozkładać to nawadnianie czy zlecisz firmie?


Sami, ale jak nam to wyjdzie ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
leon60 15:52, 14 mar 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Ładna rabatka na froncie się zapowiada
Buksów zazdroszczę u mnie niestety nie ma takich plantacji... niedługo będą z nich piękne kuleczki
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
lindsay80 15:50, 15 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Dziewczyny
wklejam zdjęcia krawędzi działki wzdłuż strony południowej z prośbą o poradę jaki żywopłot tam zrobić.
Mam tam już posadzone 8 świerków serbskich i zastanawiam się czy do końca posadzić te świerki, czy coś wymieszać.
Podobają mi się żywopłoty grabowe, ale czy to będzie dobrze wyglądać gdyby np. posadzić środkiem graby, a na końcu znowu 8 serbów?
Zależy mi, żeby powstała ściana roślin, która całkiem osłoni nas od sąsiada.
Ta rabata jest na przeciwko okna do jadalni więc zależy mi, żeby była kolorowa i reprezentacyjna.
Na tle żywopłotu planuję RH, horensje, trawy, a jako najniższe piętro żurawki, wrzośce, trawki.
W narożniku, gdzie teraz widać poowijane rośliny myślę o zakątku brzozowym z trawami i kwitnącymi bylinami.
Dalej w stronę domu będzie miejsce na huśtawkę i sezonowo pod basen.



____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 17:10, 15 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Ja dałabym do końca świerki. Piszesz, że chcesz się odsłonić od sąsiada. Więcej intymności zapewni Ci ekran z zimozielonych serbów. A kolorowo to stworzysz sobie przed żywopłotem... dla mnie jednolitym...

Ale może ja jestem mało odważna?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Kacha123 18:00, 15 mar 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Jeśli posadzisz same serby, to czy w przyszłości nie dadzą zbyt dużego cienia?
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies