Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

nawigatorka 22:56, 17 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
ren133 napisał(a)



A ile takie cudo może kosztować?

Chyba wole nawet nie wiedziec bo to "kwasiak". Ale że dokładnie pokazana jest jego budowa w tym wątku to postaram się znaleźć jakiegoś "zdolnego" Pana który mi to zrobi
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 23:15, 17 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
spróbuj popytać o stal nierdzewną w jakichś hurtowniach wentylacyjnych, może Ci nawet w takim miejscu przygotują gotowe elementy jak dostarczysz dokładny projekt, pracuję w tej branży i czasami robimy coś z kwasówki, jakby co to mogę Ci podesłać jakiś namiar, tylko pewnie lepiej poszukać w możliwie najbliższym miejscu, choćby ze względu na koszty transportu.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 23:29, 17 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kamajla napisał(a)
a co z Twoimi wrzosami? pokaż fotkę. U mnie wydają się ok.
Będzie się działo widzę


Kamila, choćby tu widac, że nie prezentują się dobrze:



najlepiej się mają te odmiany pączkowe, a kwitnące poza tym, że kwiatostany teraz brzydko wyglądają, to jeszcze sporo gałązek mają zbrązowiałych.
Z tej frontowej rabaty je eksmituję, zostawiam tam tylko wrzośce.

A przy okazji, żałuję, że na jesieni nie posłuchałam Cię i posadziłam ten rząd wrzosów przy ogrodzeniu, Panowie w ogóle się nimi nie przejmowali, wkrótce drugi etap prac i do tego czasu muszę je stamtąd przenieść, bo obawiam się, że drugiego ataku wielkich stóp nie przetrwają
____________________
Tu ma być ogród :)
nawigatorka 09:43, 18 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
lindsay80 napisał(a)
spróbuj popytać o stal nierdzewną w jakichś hurtowniach wentylacyjnych, może Ci nawet w takim miejscu przygotują gotowe elementy jak dostarczysz dokładny projekt, pracuję w tej branży i czasami robimy coś z kwasówki, jakby co to mogę Ci podesłać jakiś namiar, tylko pewnie lepiej poszukać w możliwie najbliższym miejscu, choćby ze względu na koszty transportu.

O to cenne rady.dzięki bardzo.ale ciurkadelko to pewnie za rok dopiero.ale jakby jakiś kontakt przyszedł Ci do głowy to będę wdzieczka
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 15:02, 19 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kochani,
wiele osób zwracało uwagę, że na rabacie frontowej coś nie gra, sama to szybko poczułam i w zimę postanowiłam, że będą tam zmiany.
Dziś wygląda to tak:








Wiem na przykład, że nie chcę tam wrzosów, a z roślin, które na pewno zostaną będzie carex evergold, białe wrzośce i limonkowe żurawki.
Główny zarzut, który się pojawiał to, że wszystkie rośliny są tej samej wysokości, przez co rabata wygląda na płaską.
Były pomysły, żeby wzdłuż ścieżki do drzwi wejściowych dać jakieś rośliny na pniu i z tych uwag powstał taki pomysł:

Oceniajcie, krytykujcie i pomóżcie zmienić to miejsce



Rabata ma długość 4,6 m, jest szeroka na 3,5 m. W miejscu centralnym wymyśliłam śliwę wiśniową, lub wiśnię Umbraculifera - to drzewo trzeba będzie powtórzyć po drugiej stronie za chodnikiem do domu i wzdłuż całego płotu, w sumie wyjdzie 10 szt. (tyle co przęseł w ogrodzeniu)

____________________
Tu ma być ogród :)
lojalna_ 16:59, 19 mar 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Edytko trzasnij mnie taka zakrecona jestem. Jade do Goczalkowic po 10 kwietnia po kolejne 5 serbów i moge Ci tylko powiedziec jakie maja ceny


A mnie iteresuje podmurówka pod płot , ładnie wszystko wykonane jsk chcesz go wykonczyc? Ja w kwietniu zaczynam robic strone frontu chciałam poziome przesła
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lindsay80 17:09, 19 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
odpowiedź na prw.
____________________
Tu ma być ogród :)
magdaw 17:27, 19 mar 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Hej,

wracając do rabaty coś wysokiego np. Umbra to dobry pomysł ale przysunęłabym to bliżej ogrodzenia i dała na tej rabacie 2 sztuki skrajnie po lewej i prawej stronie a w środku trochę przed nimi patrząc od domu jakiś pięknie przebarwiający się krzew np. klon i niżej już niskie rośliny Ja tak zrobię tylko dam moje katalpy ulubione
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
lojalna_ 17:30, 19 mar 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Dzieki
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lindsay80 17:41, 19 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
magdaw napisał(a)
Hej,

wracając do rabaty coś wysokiego np. Umbra to dobry pomysł ale przysunęłabym to bliżej ogrodzenia i dała na tej rabacie 2 sztuki skrajnie po lewej i prawej stronie a w środku trochę przed nimi patrząc od domu jakiś pięknie przebarwiający się krzew np. klon i niżej już niskie rośliny Ja tak zrobię tylko dam moje katalpy ulubione


no nie wiem, ta rabata może na zdjęciu wygląda na dużą, a w rzeczywistości jest niewielka - zapraszam Ty możesz wpaść i zobaczyć masz rzut beretem - szeroka na 3,5 m, więc jak dam drzewko na środku to zostaje po 1,75 do ogrodzenia a z drugiej strony do chodnika, to nie za wiele.
Poza tym po drugiej stronie chodnika byłby szpaler tych drzewek, po jedym na środku każego przęsla żeby dobrze to wyglądało, jak na tej rabacie będą 2 drzewka, to zaburzy to całą resztę. - tak mi się przynajmniej wydaje.
Może ktoś się jeszcze wypowie odnośnie pomysłu Magdy?
A co do katalpy... jednej chcę się pozbyć, mam zadołowaną, może jesteś zainteresowana nabyciem, hihi?
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies