Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 08:53, 16 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
jak wygram w totka, to się nie będę zastanawiać
na razie niestety względy finansowe też ważne ;-(
Ciebie te graby w takiej ilości też skubną po kieszeni.
____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 09:03, 16 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
siakowa napisał(a)

zawsze możesz zrobic podwójny stopniowany nizszy zywopłot jeszcze przed swierkami z graba jak beda oba strzyżone na gładko to bedzie git


Też o tym myślałam ale ... no nie wiem

Najpierw skupiłabym się nad odgrodzeniem się od sąsiada
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
siakowa 09:39, 16 mar 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
lindsay80 napisał(a)
jak wygram w totka, to się nie będę zastanawiać
na razie niestety względy finansowe też ważne ;-(
Ciebie te graby w takiej ilości też skubną po kieszeni.


dlatego na dwie tury
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Kamajla 12:45, 16 mar 2015


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Jak masz tak dużo miejsca, to chyba faktycznie świerki. U mnie pomieszany, ale Danusia mieszała Jakbym miała sama mieszać, to bym się bała
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
lindsay80 13:48, 16 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
podoba mi się u Syli, taki pomieszany żywopłot, ale ja sobie jednak to odpuszczę, zrobię jednolity z samych serbów.
W sumie każdy, kto się wypowiedział tak radzi.
____________________
Tu ma być ogród :)
nawigatorka 09:55, 17 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Trafiłam i do Ciebie.zazdroszczę płaskiego terenu,podziwiam staranne jego przygotowanie pod nasadzenia.przeczytałam jedynie pisma obrazkowe z braku czasu ale postaram się nadrobić.co do rabaty frontowej (choć wiem ze juz istnieje) podobnie jak inni od początku widzialm tam drzewo albo symetrycznie nawet dwa po obu stronach.i dodałbym tam coś średniej wysokości by nie było tak płasko np jakieś kule.a obie rabaty po obu stronach ścieżki jeśli nie chcesz by były symetryczne można "narysować" tak jakby były jedna to znaczy by ciąg jakichś roślin zaczynał się po jednej stronie a kończył po drugiej.tyle mądrzenia na priv odpowiem niebawem
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 10:17, 17 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
dziękuję za odwiedziny i słuszne spostrzeżenia
Rabata frontowa istnieje, ale będę zmieniać, właśnie z tych powodów, które podałaś... przede wszystki jest za płasko.
Myślę też o tych drzwkach na pniu wzdłuż ścieżki do domu, musiałoby być coś w miarę małego bo strasznie krótki ten kawałek, najbardziej przekonują mnie na ten moment trzmieliny
Pomysły tlą się w głowie, ale jeszcze niusystematyzowane, daję sobie trochę czasu, bo i tak w tym miejscu muszą się skończyć wszelkie prace przy ogrodzeniu, żeby można coś działać - potrwa to pewnie z miesiąc i wtedy można będzie zmieniać.
Ale właśnie się szykuję, żeby wkleić zdjęcia rabat wzdłuż ogrodzenia i poddać temat nasadzeń do dyskusji.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 16:57, 17 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Miodunka mnie dzisiaj zaskoczyła



Berberys Admiration też wystartował

____________________
Tu ma być ogród :)
nawigatorka 18:28, 17 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Możesz też przed ogrodzeniem dać szpaler drzew (np kultowych wiśni umbraculifera) jak u Danusia albo u Ani Art albo graby fastigiata i wtedy rabaty przy ścieżce do domu podnieść jakimiś kulami i stożkami albo cisami na pniu (szczerze mówiąc trzmielin tam nie widzę ale to tylko moja opinia.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 19:20, 17 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
no właśnie przed ogrodzeniem mam w planach albo śliwę wiśniową Pissardi lub Nigra, albo wiśnię umbraculifera - jeszcze nie zdecydowałam.
A o tych trzmielinach myślałam wzdłuż ścieżki do drzwi wejściowych - tylko czy to w ogóle ma sens, to nie wiem, bo ten odcinek jest bardzo krótki (zmierzę i w najbliższym czasie dodam zdjęcia tego miejsca).
Cisy na pniu to takie marzenie, ale ta cena... na razie jednak będę szukać tańszego rozwiązania
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies