Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 19:19, 23 sie 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
alis napisał(a)


Ależ Ci przedpłocie wydoroślało, cudownie!


Już chyba wszystko osiągnęło swoje docelowe wysokości i rzeczywiście teraz wygląda to super
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:21, 23 sie 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
_Martini_ napisał(a)
Edyta, ja się na trawach nie znam, a na nowościach to już wcale, ale mi się najbardziej podobają Gracki. Właśnie za to, że nie kwitną. Planuję dokupić u siebie jeszcze na front.


Gracki też uwielbiam, ale one są za wysokie w to miejsce, a poza tym jak jest długi okres wegetacyjny to mogą zakwitnąć.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:24, 23 sie 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Makusia napisał(a)
Martyno u mnie gracki kwitną...i to każdy.


Moje mam 3 lata i jeszcze im się nie zdarzyło, choć jak wycinałam uschnięte tej wiosny to kilka kwiatostanów widziałam, albo nie zauważyłam na jesieni, albo nie zdążyły się wychylić na jesieni, ale na uschniętych łodygach już się uwidoczniły.

Wydaje mi się, że w tym roku nie powinny zakwitnąć bo wiosna późno przyszła, choć pytanie jeszcze jaka jesień będzie.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:26, 23 sie 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
AniMa napisał(a)
Ta czystość przedpłocia mnie powala....
Znowu chce wymordować dzial techniczny w naszym urzędzie m.


Od czasu do czasu jakiegoś chwasta stamtąd wyciągnę
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:28, 23 sie 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
_Martini_ napisał(a)

No nie mów! A ja je kupowałam właśnie, zeby nie kwitły i sugerowałam się opisami w necie Moje na razie nie kwitną, ale może to kwestia czasu w takim razie.


Bądź gotowa, że mogą zakwitnąć, podobnie zresztą jak ML - ale muszą zaistnieć odpowiednie warunki, więc zawsze jest nadzieja, że nie
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:29, 23 sie 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Makusia napisał(a)


Ja tam się nie znam, ale już w zeszłym roku dziewczyny- niektóre narzekały (ja), a inne wręcz przeciwnie- właśnie na to, że kwitną. Mi osobiście się to nie podoba, ale ja też zaschniętych hortensji nie lubię, więc żaden ze mnie wyznacznik


to prawda, przetoczyła się dyskusja przez forum.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:30, 23 sie 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
_Martini_ napisał(a)
Poczekamy, zobaczymy. Zaschnietych hortensji nie mam, nie lubię, nie zostawiam do wiosny


też nie przepadam, ale do tej pory zostawiałam na zimę.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:33, 23 sie 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Sebek napisał(a)
Tak tak szukam w pamięci to chyba nie ma takiej pośredniej trawy - co najwyżej rozplenica....

Za wszystkimi powtórze - przedpłocie klasa sama w sobie


Ten Morning Bright, którego podpowiedziała Zana, właśnie jest taki pośredni.

Znalazłam go i teraz dumam czy kupić, bo na właściwe miejsce mogłabym wsadzić dopiero wiosną (przecież teraz nie będę tych wielgaśnych Variegatusów przenosić)
Poza tym drogi jak szlag, 21 zł za doniczkę P13, ale eM mówi żeby kupować

Dzięki za pochwałę przedpłocia.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:34, 23 sie 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
malkul napisał(a)
co tam Ediś?


bywało lepiej.

____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:36, 23 sie 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
polinka napisał(a)


Od czasu jak u nas wydłużyła się jesień Gracilimus u nas kwitnie. Nie zawsze i nie wszędzie ale nie to już dziwne zjawisko.
Druga sprawa, że Gracilimusa bardzo łatwo jest pomylić w fazie wiosnennej i letniej z Graziellą. Liść tych obu miskantów jest prawie identyczny, różni się tylko rozgałęzieniem poszczególnych żdziebeł-bardzo dobrze to widać mając obok siebie sadzonkę gracilimusa i grazielli. Kolosalna różnica jest jesienią Graziella zawsze kwitnie i przebarwia się na rudo-miedziany kolor. Gracilimus kwitnie przy długiej i ciepłej jesieni i nigdy się nie przebarwia. To tak w skrócie o kwitnieniu

Edytka, wrzuciłam u mnie porównanie HOserii.


Mogę być pewna, że moje to gracki po tym co napisałaś o przebarwieniach jesiennych.

Z chęcią zajrzę, bo do mnie dotrą te cisy może już za tydzień.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies