Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

Doranma 00:03, 16 lis 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Czytam o rozterkach i także przychylam się do zdania, by sianie trawy odłożyć do wiosny, szkoda marnować nasion. Nawet jeśli wzejdą, to nierówno i nie ukorzenią się dobrze, bo już za późno. Najlepsze terminy na zakładanie trawników, to kwiecień i wrzesień. Ja także zrezygnowałam z obsiewania ścieżki, czekam do kwietnia.
Obornik czy dolomit - musisz wybrać, bo nie daje się obu jednocześnie. Jedno teraz, drugie wiosną
Dobrze, że masz plany, marzenia - bez nich by było smutno w życiu
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anabuko1 07:59, 16 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
zoja napisał(a)
Aniu tez bym teraz trawy nie siala. Zaraz zima.
I tak jak Toszka napisala - moze byc nierowno bo za swiezo ziemia zryta - poczekalabym az sie ulezy przez zime.
Macham!

to ok . sianie trawy będzie na wiosnę.
Dzisiaj jeszcze będzie pan z koparka tam dalej pracowali.
To już powinien być cały tern widoczny, jaki jest.
mąz dzisiaj ma sfotografować.
Także wieczorem pokarzę ( po po pracy jeszcze szkoła )jak to wygląda.
Jeszcze będzie któreś dnia kopany staw.Potem chciałoby się jeszcze chociaż to zaorać teren.Na wsi jest pan co to zrobiłby.Ale tu zimno i zima idzie, to ciekawe czy damy radę z tym wszystkim.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Margerytka40 08:05, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aniu widzę, że jeszcze działacie, fajne plany. Stawik będzie - super
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
koliber 08:48, 16 lis 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
anabuko1 napisał(a)

to ok . sianie trawy będzie na wiosnę.
Dzisiaj jeszcze będzie pan z koparka tam dalej pracowali.
To już powinien być cały tern widoczny, jaki jest.
mąz dzisiaj ma sfotografować.
Także wieczorem pokarzę ( po po pracy jeszcze szkoła )jak to wygląda.
Jeszcze będzie któreś dnia kopany staw.Potem chciałoby się jeszcze chociaż to zaorać teren.Na wsi jest pan co to zrobiłby.Ale tu zimno i zima idzie, to ciekawe czy damy radę z tym wszystkim.


Popieram Twoją decyzję odnośnie siania trawy wiosną
U Ciebie da się jeszcze wjechać ciężkim sprzętem? Ja u siebie z łopatą mam trudności
No niestety zima coraz bliżej U nas ma już śnieg ponoć padać od niedzieli
____________________
Zielona przestrzeń
zawitka 09:08, 16 lis 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Ale się dzieje .Trzymam kciuki za zdrowie i siły do działania. To zbieram rośliny u mnie nie potrzebne dla Was bo takie bedę miała.Na wiosnę będziesz cieszyć się działką.Pozdrawiam "d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anabuko1 09:18, 16 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
anka_ napisał(a)

Aniu to przecież dobrze jak zielsko zacznie teraz rosnąć. Bo nie oszukujmy się- na takim odłogu jaki miałaś tam jest mnóstwo nasionek wszelakiego zielska w glebie. A ja teraz teren masz nie zagospodarowany to można ciągnikiem z bronami przelecieć i migiem znikną. A jak część się zagospodaruje, sprzęt nie wjedzie i tylko widełki... a terenu sporo. Niestety ja przerabiam to teraz.

Tam nie tylko zielsko mize rosnąć. Ale tam był teren typowo zadrzewiony i zakrzaczony . To i takich siewek też może być mnóstwo.
Mam nadzieję ,że jak te prace z koparka i wyrownaniem terenu jak się skończą to jeszcze wjedzie drugi pan i zajrzę i wypróbuję nam to wszystko.
Jeszcze z mężem któregoś dnia musimy wyzbierac korzenie i resztki korzeni.
Oj to też się miałaś. ..
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anpi 11:50, 16 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8160
Aniu mam płyn Heliga,jeżeli chciałabyś badać ph ziemi,to Ci trochę damJak chcesz?
Ale będzie u Was przestrzeń...to i wiatr chyba trochę bardziej pohula?Choć przy siatce są jakieś drzewa to osłonią i jeszcze lasek w pobliżu został?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Toszka 12:07, 16 lis 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dolomit spokojnie można dać albo miesiąc "przed" lub miesiąc "po" oborniku.
Ja bym raczej proponowała mączkę bazaltową. Większa zawartość minerałów, a i poprawi strukturę gleby i wspomoże wszelkie żyjątka glebowe. Mączkę można razem z obornikiem wprowadzić do gleby.
Dolomit też można dać nawet sypiąc na śnieg. I tak wyżej ph 6,5 nie podskoczy. Dolomit mozna dawać powierzchniowo, a on przesiąknie niżej. Mączka jest raczej "nieruchawa" w glebie.
Najważniejszy start dla gleby - na tym etapie "walimy" dobroci ile wlezie. Drugiej takiej szansy latami nie będzie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anabuko1 14:14, 16 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Aurelllia napisał(a)
Tak tak Aniu spędzam czas nad Białym, ale domek jest niedaleko Świętego, jak się przez lasek przejdzie to juz się Święte widzi a jestem z tego mazowieckiego

O widzisz jak blisko mnie jesteś. No...prawie blisko.
A ten domek masz tam swój ? Co roku na Białe jeździsz ?
Białe to zawsze oblezone ludźmi i hałasem. Ja lubię spokojniejsze miejsca. Święte już takie jest. A wiesz ;że oni ma zwrotne borowinowe pokłady ? Kąpiel w nim i leżenie jak w sanatorium.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 14:20, 16 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Doranma napisał(a)
Czytam o rozterkach i także przychylam się do zdania, by sianie trawy odłożyć do wiosny, szkoda marnować nasion. Nawet jeśli wzejdą, to nierówno i nie ukorzenią się dobrze, bo już za późno. Najlepsze terminy na zakładanie trawników, to kwiecień i wrzesień. Ja także zrezygnowałam z obsiewania ścieżki, czekam do kwietnia.
Obornik czy dolomit - musisz wybrać, bo nie daje się obu jednocześnie. Jedno teraz, drugie wiosną
Dobrze, że masz plany, marzenia - bez nich by było smutno w życiu

Ano jest tych rozterek sporo.
Ok.sianie trawy będzie na wiosnę.
Dziękuję Dorotko za opinię i podane terminy.
Mam nadzieję ;że zima będzie krótka A wiosna szybka . I w kwietniu już dwa się posiac tą trawę.
Nawet nie wiedziałam że razem obornika i dolomitu nie można stosować. Dzięki za info.
Muszę z mężem ustalić co teraz dac.
Pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies