Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

Dorota123 20:48, 14 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Różowa chryzantema ma ładny pomponiasty kształt. Podoba mi się.
Czytam, że staw będzie kopany, fajnie staw daje nowe możliwości w realizacjach ogrodowych.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ewa777 21:08, 14 lis 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18452
Aniu, u Ciebie jeszcze tyle kolorów! Jeżówki, chryzantemy, wrzosy - wszystkie piękne
Podziwiam prace - wiosną chyba ruszysz pełną parą
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anabuko1 21:15, 14 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Muszelka napisał(a)
Aniu, bardzo podziwiam za rozmach.
Powodzenia! Niechaj Ci się spełniają plany i marzenia

anka_ napisał(a)
Aniu z całego serducha życzę aby nic na przeszkodzie tym planom nie stanęło. Woda w ogrodzie to skarb. I poprosimy relację.

Nie ma co podziwiać, działka kupiona zimą i niewiele prac zostało wykonanych.
Po prostu brak czasu, brak rąk , brak właściwych funduszy jakie chcialoby się
Ale marzenia i plany są
Dobrze byłoby ,żeby te4 marzenia się spełniły.

Uczep jeszcze kwitnie

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:21, 14 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
anpi napisał(a)
Aniu ja bym raczej jakiś poplon posiała, na trawę to raczej za późno , za zimno,szkoda byłoby nasion gdyby nie wzeszła.Nawet z tym poplonem to trzeba by poczytać jaki ewentualnie?

Aniu, no właśnie nie wiem czy nawet na poplon też nie jest za pozno, idą zimne dni i przymrozki.
A jeszcze prace w tym tygodniu będą.
A póki co do siania,, to już sama nie wiem,,,
Czy nie lepiej zasiać trawę na wiosnę ?
I tak jak obliczyliśmy na ten areał potrzeba nam sporo trawy, na prawie 300zl.Szkoda byłoby tej kasy wyrzucać w ... mróz.
Przy niektórych hostach jeszcze widać życie :0

Nie wiem co to za roślina ?? , ale jeszcze ma się dobrze


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Toszka 06:38, 15 lis 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Z autopsji wiem, że już za późno na sianie trawy. I co najważniejsze - ziemię trzeba by było dobrze przygotować, tzn wyrównać i zwałować, bo po takich ciężkich pracach na pewno osiądzie i wyjdą spore nierówności.

Ja już bym nie siała. Tylko ewentualnie sprawdziła ph w kilku miejscach i ewentualnie sypnęła dolomitem z mączką bazaltową. To strata pieniędzy nie będzie.

Na wiosnę wyrównać i siać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
zoja 07:00, 15 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Aniu tez bym teraz trawy nie siala. Zaraz zima.
I tak jak Toszka napisala - moze byc nierowno bo za swiezo ziemia zryta - poczekalabym az sie ulezy przez zime.
Macham!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
anabuko1 09:00, 15 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Dorota123 napisał(a)
Różowa chryzantema ma ładny pomponiasty kształt. Podoba mi się.
Czytam, że staw będzie kopany, fajnie staw daje nowe możliwości w realizacjach ogrodowych.

Ta chryzantema ma i kolorek ładny i kształt kwiatu.I dobrze zimuje.
Tak będzie kopany staw.
Przez zimę pomyślę , przemyslę , co i jak tam będzie można wokol niego zrobić.Na razie nie mam żadnego pomysłu.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 09:06, 15 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Ewa777 napisał(a)
Aniu, u Ciebie jeszcze tyle kolorów! Jeżówki, chryzantemy, wrzosy - wszystkie piękne
Podziwiam prace - wiosną chyba ruszysz pełną parą

Ewcia witaj!
Jeszcze parę kolorów jest.ale chyba ostanie.Zimno idzie, przymrozki idą.Czyżby zima się zbliżała do nas ??

Pelargonie jeszcze dobrze się trzymają.Jeszcze kwitną.sporo paąków kwitowych maja..
Ale zimno idzie i zabralam już je do domu

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 09:19, 15 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Toszka napisał(a)
Z autopsji wiem, że już za późno na sianie trawy. I co najważniejsze - ziemię trzeba by było dobrze przygotować, tzn wyrównać i zwałować, bo po takich ciężkich pracach na pewno osiądzie i wyjdą spore nierówności.

Ja już bym nie siała. Tylko ewentualnie sprawdziła ph w kilku miejscach i ewentualnie sypnęła dolomitem z mączką bazaltową. To strata pieniędzy nie będzie.

Na wiosnę wyrównać i siać

Witaj Toszko.
Bardzo ci dziękuję za te fachowe informacje.. różnię już myślałam z tą trawą..
Dziś nawet tam są prace, i jeszcze będą w tym tygodniu.Na razie dalej karczowanie i wywożenie krzaków, drzew, korzeni.Potem ma nam pan wyrównać ten teren i wykopać staw.
Ok, w takim razie jeszcze zrobimy wałowanie ,I damy czas.Zobaczymy jak teren osiądzie.
Boję się ,że pusty teren będzie mi zarastał zielskiem i innymi niechcianymi roślinami ..Ale najwyżej trzeba będzie oczyszczać.I na wiosnę zasiać trawę.Tylko kiedy najlepiej ??
Sianie trawy na takim terenie to trochę wydatek i nie chcialabym aby to mi nie wyszło.A raczej ona.
ph ziemi sprawdzę . Dolomit nawet jeszcze mam.Tam też będzie nowy warzywnik.
Na ten teren chcemy dać obornik jeszcze w tym roku.
Ti chyba dobrze ?

Dziękuję i pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anka_ 15:30, 15 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
anabuko1 napisał(a)
Boję się ,że pusty teren będzie mi zarastał zielskiem i innymi niechcianymi roślinami ..Ale najwyżej trzeba będzie oczyszczać.I na wiosnę zasiać trawę...

Aniu to przecież dobrze jak zielsko zacznie teraz rosnąć. Bo nie oszukujmy się- na takim odłogu jaki miałaś tam jest mnóstwo nasionek wszelakiego zielska w glebie. A ja teraz teren masz nie zagospodarowany to można ciągnikiem z bronami przelecieć i migiem znikną. A jak część się zagospodaruje, sprzęt nie wjedzie i tylko widełki... a terenu sporo. Niestety ja przerabiam to teraz.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies