Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

anabuko1 16:57, 20 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
anka_ napisał(a)

Kuś Aniu, kuś tą kopareczkę, bo ja dzięki temu snuję misterne plany...
Aniu kopareczka jest, gorzej z kasą. No ale najważniejsze, że przed wejściem sprzetu potrzebuję na jeden dzień kogoś z pilarką, a eM nie ma czasu... A mam do uporządkowanie jeden z narożników za stawem. Wysiało się mnóstwo olszaków i dość spore są.

Aha... ja wcześmiej też czekałam aż kieszeń będzie pelniejsza do tych prac.

A jakie masz plany z tą koparka ?
To życzę ci abyś znalazła tą właściwą osobą i sprzętem.
Mój mąż co mógł to sam wyciął i wydzwigal. Ale wszystkiego samemu nie są się zrobić.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 17:14, 20 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Gosialuk napisał(a)
Ciemierniki śliczne. Brakuje mi takiego białego, ale skusiłam się na ciemny.
U nas też już śnieg, ale zapowiadają jeszcze ładną pogodę w sobotę, więc może coś jeszcze się uda podziałać. Czego i Wam życzę.

A jak na razie mam taki biały kwitnący.ciemnego żadnego nie mam
Ale miejsca na razie nie mam.
Śnieg znowu ? Czyli jednak zima idzie.
W sobotę mam wyjazd. To pogoda też się przyda.
Sama jestem ciekawe co dzisiaj tam Pan z mężem zdzialali.
Zaraz będę w domu to się dowiem.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Rumianka 19:52, 20 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Aniu, gratuluję rozpoczęcia prac, ale też od razu trzymam kciuki, by wszystko poszło po Waszej myśli... Każdy dzień pracy przybliża do realizacji planów, a co do pomysłu zagodpodarowania, to zimą wszystko sobie obmyślisz i będzie git... Doświadczenie masz więc tylko rękawy zakasać i ryć, a efekty będą zaraz z tyłu widoczne...Pracy, przy tak ogromnym terenie, nie zazdroszczę, bo to już jest naprawdę ogromny kawał ziemi...Ale zrobisz ogród pokazowy jak u Danusi...fajnie tak się wzorować na najlepszych...Powodzenia i czekam na zdjęcia.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anabuko1 20:03, 20 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
gogo napisał(a)
Czekamy na relację z kopania stawu.
A jak będą w nim ryby, to całe O. będzie chciało bywać u Ciebie
Najważniejsze, że zaczęliście prace, dalej będzie z górki i ani się spostrzeżesz,jak wszystko będzie skończone.

Grażynko zaraz ją umieszczę.Jak już wiem .
Nie obyło się bez problemów.
Mąż już na wiosnę chce zacząć zarybiać.A ja pomału obsadzać .Na razie nie mam czym.A kasy też nie mam.Ale coś może podzielę u siebie, coś poprzesadzam itp..
Zaczęte prace.Ale dziś z górki nie było...
Odpiszę na inne posty i napiszę kilka slow i dodam zdjęcia


Doranma napisał(a)
Staw! Jak ja Ci zazdroszczę tego planu, na pewno będzie pięknie☺ A sama nie potrafię się zdobyć na maleńkie oczko, choć kocham wodę w ogrodzie. Ale nie tracę nadziei☺ I czekam na mężowskie zdjęcia efektów dzisiejszych wykopków☺

Oj jeszcze nie ma co zazdraszczać. I bardzo dużo jeszcze roboty na razie i tyle.
Może to oczko i u ciebie kiedyś będzie.życzę ci tego



Waclaw napisał(a)
Kibicuję pracom nad stawem

Coś chyba za późno zaczęło się kibicowanie, bo był dzisiaj problem i potem przestój .Zaraz napiszę szerzej...
Margerytka40 napisał(a)
Trzymam kciuki za staw

Trzymaj, trzymaj, bo utknęło nam w połowie prac
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anka_ 20:04, 20 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
anabuko1 napisał(a)
A jakie masz plany z tą koparka ?
To życzę ci abyś znalazła tą właściwą osobą i sprzętem.
Mój mąż co mógł to sam wyciął i wydzwigal. Ale wszystkiego samemu nie są się zrobić.
Aniu jakby czas był to koparka byłaby nie potrzebna. ale eM ma tylko chwilę w weekendy i ten czas z reguły wykorzystujemy na cięższe prace w gospodarstwie. Część tych wysianych olch wyciągaliśmy ciągnikiem w zeszłym roku, ale później zaczęło lać. W tym roku czasu brak... Tak więc tak kopareczka to żeby przyspieszyć sprawę i ogarnąć resztę.

Z niecierpliwością czekam na fotki stawu.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anabuko1 20:11, 20 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Rumianka napisał(a)
Aniu, gratuluję rozpoczęcia prac, ale też od razu trzymam kciuki, by wszystko poszło po Waszej myśli... Każdy dzień pracy przybliża do realizacji planów, a co do pomysłu zagodpodarowania, to zimą wszystko sobie obmyślisz i będzie git... Doświadczenie masz więc tylko rękawy zakasać i ryć, a efekty będą zaraz z tyłu widoczne...Pracy, przy tak ogromnym terenie, nie zazdroszczę, bo to już jest naprawdę ogromny kawał ziemi...Ale zrobisz ogród pokazowy jak u Danusi...fajnie tak się wzorować na najlepszych...Powodzenia i czekam na zdjęcia.

Elisko, prace ruszyły i z tego i ja się cieszę.Teren uporządkowany z drzew i krzaków.
Jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem.
O tak zima chyba będzie intensywna w przemyśleniach nad stawem , kształtem zagospodarowania go ,obsadzeniami itp.
No włąsnie 34 a nowe do obrobienia.Aż mnie strach ogarnia.Czy dam radę.
Ogrodu pokazowego jak u Danusi nie zrobię, bo to nie ta połka.
Kasy prawie na to nie mam.To będzie pomału się przybywało.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:20, 20 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Dzisiaj rano pan przyjechali i prace nad stawem ruszyły.
Nowy teren jest w kształcie L.Staw będzie od strony łąk, teren tu niższy i ziemia torfowa.
Od razu pan nawiozł mi trochę tego torfu na miejsce pezyszlego nowego warzywnika.
Jeszcze to się zaorze, przemiesza.Zabronuje.Obornik pójdzie.
I powinna być gleba dobra po warzywka.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:26, 20 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Prace do południa szły dobrze

I nagle trach koparka stanęła i utknęła
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:32, 20 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Złośliwość maszyn,,coś się popsuło
I przyjechała pomoc


I akcja kopania stawu w połowie została.

Teraz będziemy czekać,aż ponoć rozrusznik zostanie naprawiony i pan przyjedzie na dalsze prace.



____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
malgorzata_s... 20:34, 20 lis 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
No nieźle Będzie roboty że hej. No ale jaka satysfakcja.
Będę sporo ice danców miała bo moje muszę podzielić i rozchodników. Jeżeli będziesz chciała to piszSadzonki trzmieliny też mogę zrobić.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies