Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

Waclaw 17:00, 10 gru 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Rumianka 18:54, 10 gru 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10020
Aniu, na wiosnę śmiało sadź berberysy, są piękne.Z początku miałam tylko jednego berberysa, ale rozpędziłam się z nimi na całego i teraz mam 17 szt plus 8 miniaturowych... Kilka mam z własnego ukorzeniania...po skróceniu, gałązki hop do ziemi i z czasem wypuszczają nowe listki... Nie jest to 100% ukorzenianie (jak przy bukszpanach), ale coś tam zawsze się przyjmie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
gogo 19:24, 10 gru 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aniu, robienie ozdób wciąga
Jak zaczniesz robić i zobaczysz efekty, chcesz dalej działać.
Ja tak mam
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
anabuko1 22:24, 11 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Waclaw napisał(a)

Witaj Wacławie!
Ciesze się ,ze zaglądasz do mnie.
Dziś miałam trudny dzień..i sporo rzezcy nie tak mi wychodziło, psulo się, nerwy itp..
Ech...
To może coś ze wspominkowych fajniejszych fotek i dla ciebie .. (bo jeszcze się zastanawiasz czy hosty czy liliowce sadzić) ??
i dla odwiedzających mój watek

Hosty- moja pierwsza większa ogrodowa miłość

A to June- moja ulubienica

W roli głównej

Hosta Reversed na dole i po prawej Siletto

Hosta Thunderbolt

Wiesz mam ich dużo.
Nie sposób wszystkich pokazać.
Blisko 100 odmian.Ale jeszcze nie mam.Na wiosnę jakieś dokupię do okrąglej liczby.
Cienia dla nich niestety mi brakuje.Ale w większości dają sobie radę.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 22:28, 11 gru 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Hosty piękne. Chyba właśnie na nie się zdecyduję ale cały pomysł staje pod znakiem zapytania ze względu na wątpliwości które się pojawiły: można zasypać pień dębu ziemią czy nie?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
anka_ 23:05, 11 gru 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
anabuko1 napisał(a)
Hosty- moja pierwsza większa ogrodowa miłość
Widać Aniu, że im u ciebie pasuje. Ja też kochałam hosty, ale jeszcze bardziej lubiły je moje nornice. Ja wpierniczyły dorodną Cesarzową to miarka się przebrała i miłość znacząco osłabła. I od dwóch sezonów zastanawiam się jak je (hosty znaczy) wprowadzić znowu na szerszą skalę do ogrodu.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
sylwia_slomc... 23:05, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Wacław pnia to raczej nie można, pytanie czy można zasypać korzenie i jaką warstwą jednorazowo.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
zawitka 07:56, 12 gru 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
jolanka 08:14, 12 gru 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Aniu, muszę dokładniej się przyjrzeć Twoim hostom bo zaczęłam je trochę kupować ale niewiele jeszcze o nich wiem. Na razie słońca mam za dużo na działce. Powoli drzewa i krzewy rosną więc powinno być z.czasem lepiej. kurczę, 100
Nikita też chyba ma ogromną ich ilość
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
anabuko1 10:10, 12 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Rumianka napisał(a)
Aniu, na wiosnę śmiało sadź berberysy, są piękne.Z początku miałam tylko jednego berberysa, ale rozpędziłam się z nimi na całego i teraz mam 17 szt plus 8 miniaturowych... Kilka mam z własnego ukorzeniania...po skróceniu, gałązki hop do ziemi i z czasem wypuszczają nowe listki... Nie jest to 100% ukorzenianie (jak przy bukszpanach), ale coś tam zawsze się przyjmie...

Elisko ,taki mam zamiar. Posadzić na wiosnę chociaż ze 3. Więcej nie dam rady finansowo. To będzie jeszcze trudny rok. I finanowo też. Sporo rzeczy jeszcze trzeba zrobić.
Umorzeniac jeszcze nie mam z czego.
Ale dziękuję za te informacje.
Pozdrowki sle
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies