Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zaczynam od zera, zobaczymy gdzie skończę :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam od zera, zobaczymy gdzie skończę :)

BarbaraM 14:08, 03 lut 2015


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Pryskać,nie pryskać...
Moim zdaniem pryskać i to w całości bo perzu nie zlikwiduje się opryskiem na dwuliścienne gdy już trawnik będzie wysiany.Moim skromnym zdaniem dobrze jest poczekać aż wiosną wyjdą chwasty i zrobić oprysk.
Wiem że są różne szkoły,ale mnie tak uczyli...
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
anitan 14:19, 03 lut 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Witam CIę Basiu ponownie, już po odpoczynku?
Doradź, proszę.
Gdzie byś na tym planie widziała palenisko?
CHciałabym je mieć do dyspozycji. Myślałam o przedłużeniu części żwirowej od altany az do kompostownika, i gdzieś tam umieścić placyk z paleniskiem. Co o tym myslisz?



I jescze prośba o radę.
Mam do przesadzenia LILAKA w formie drzewka, nie wiem, gdzie je wkomponować. Na pewno będzie musiało wiosną gdzieś zostać przesadzone bo rośnie w miejscu planowanego tarasu.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
BarbaraM 13:05, 04 lut 2015


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701

Może zrobić to w taki sposób?











Wywaliłam juz podkład bo jest już niepotrzebny.
Teraz będzie bardziej przejrzyście.
Te placki zielone można różnie zagospodarować.
Dobrze będzie jeśli inni też się wypowiedzą co tam zrobić.
Mozna dać łąkę kwiatową,można posadzić rośliny,zrobić rabatę,coś dodać,ująć.
Ja mogę dalej korygować plan.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
anitan 13:21, 04 lut 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
hmmm a nie za blisko ognisko siatki i potencjalnego sąsiada? Poza tym, mniej więcej w tym własnie miejscu jest w tej chwili jodła. Nie ruszymy jej, za duża Jest pod siatką więc na wyższym piętrze niż potencjalnie poziom terenu pod altaną. Chyba, że altanę jednak widzisz wyżej?

Nie wiem, gdzie zaplanowałaś tutaj podwyższenie terenu (wyższy taras)? Musi ono być, bo działka jest pod skosem, dużo wyżej (dolny prawy róg projektu) i obniża się w kierynku lewego górnego rogu. Największe wypłaszczenie jest od frontu domu.

Ale zarys ogólny mi się podoba cieszę się, że mój ogródek nabiera jakiegoś kształtu
są miejsca otwarte i zaciszne, fajnie
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Mysza 14:06, 04 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Witam się.Trafiłam tu przez Gosię
Ja nie pomogę, też dopiero odkryłam Ogrodowisko. Jednak dziewczyny na pewno coś ciekawego Ci wyczarują

Masz piękną i dużą działkę.

Ja przy podjeździe też mam murek na granicy. My mamy zamiar obłożyć go klinkierem. Sąsiad tak ma i jest ok.

Pozdrawiam i powodzenia życzę
____________________
Gosia
anitan 14:09, 04 lut 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
dziękuje Mysza za odwiedziny.
Działka nie jest piękna (jeszcze) ale na pewno bardzo ją lubimy, bo jest NASZA i naszych futrzaków oczywiście
pozdrawiam
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
malgorzata_s... 14:42, 04 lut 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Zawołała mnie Basia Przeczytałem wątek i zazdroszczę że zakładasz ogród od początku
Ja robiłam to dawno temu na starym ogrodzie bez nawodnienia i wieloma przeszkodami w postaci rur , rurek, odwodnień itd. Trafiłaś tu i możesz uniknąć dzięki temu błędów i założyć wymarzony ogród
Altana w obniżeniu to fauny pomysł, będzie osłonięta od wiatru. Ognisko umieściłąbym po stronie drewutni również w obniżeniu
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
BarbaraM 14:44, 04 lut 2015


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Anitko,wydrukuj sobie i narysuj ewentualnie korektę na tym co jest.
Ja skoryguję na bieżąco.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
anitan 14:44, 04 lut 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Małgosiu, witam! i serdecznie o wsparcie proszę (CHWAŁA CI BASIU!)
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
malgorzata_s... 14:48, 04 lut 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Basia prosiła o zwołanie pomocy Zawołałam Teraz musisz poczekać aż z pracy powracają
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies